Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SZTK vagy magánorvos?!?!

SZTK vagy magánorvos?!?!

Figyelt kérdés

27 éves vagyok.

Terhességem alatt végig SZTK-S rendelésre jártam,kis naívan azt gondoltam figyelnek az emberre,miért is ne hisz komolyan veszi az orvos a hivatását,amikor viszont elérkezett a szülés időpontja,az adott kórházban csináltak még egy UH-ot szülés előtt ahol kiderült hogy:

-kevés már a magzatvíz,megkellet volna születnie a babának

-a baba bevan szorulva a bordáim közé(azt tudtam hogy faros)

-a méhlepény elvolt már öregedve

-és a súlya is újdonságként hatott rám


Ezt a társadalombiztosítási ellátásra miért nem tudták megmondani?


Persze azóta megszületett már a kisfiam császármetszéssel és minden rendben van,9/10-es apgarral,de akkor is,nem felháborító???

Legközelebb magándoki!!!


2011. jan. 25. 19:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
En az elso perctol kezdve magandokihoz jartam es amikor elerkezett az idopont(nekem is csaszar volt a faros baba miatt)a szabadnapjan jott be es egy fillert nem fogadott el.folyamatosan figyelt ram,nem csak a rendelojeben,hanem a korhazban is ahol dolgozik.
2011. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Basszus, ez szörnyű!!!


Tényleg ilyenkor kiváncsi lennék,hogy mi a fenét néznek a vizsgálat idején?


Az a bibi, hogy az ember tényleg ki van szolgáltatva az orvosoknak és nem tudhatja, hogy melyikben bízhat. Mert tuti van olyan orvos is, aki SZTK-s és felfedezte volna a bajt. És van olyan magándoki is,aki ugye beszedi a rengeteg pénzt, majd vagy nem lesz ott a szülésnél,mert nyaral, vagy megindítja a szülést az anyuka tudtán kívül-bár még a babának simán lenne egy hete a pocakban,hogy elmehessen szabira...

Még nem babázom,de azt már eldöntöttem, hogy vegyesen fogom csinálni. Egyszer-kétszer magánrendelőbe megyek el, a többi meg sztk-s lesz. És nem választok dokit. Arra nincs pénzem. (Majd ha milliomos leszek.)

2011. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Csak az nem igaz hogy minden TB orvos hanyag nemtörődöm.
2011. jan. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én az első babámnál is magánrendelőbe jártam, és még ott is lecseréltem két dokit, mire megtaláltam azt, aki nem csak a pénzt nézte.

Most, hogy várjuk a kistesót, szintén magánrendelőbe járunk, és minden vizsgálatot magán úton végeztetünk. Sokba kerül, de így vagyunk nyugodtak. Első babánál 12 hetes genetikai ultrahang az állami kórházban (muszáj volt ott is elvégeztetni, mert megkövetelte a kórház) 2 perc, 0 odafigyelés, a magánrendelőben 45 perc. Mindent megmutattak, elmagyaráztak, megkaptuk a felvételt DVD-n, valamint külön fotókat is kaptunk a babáról. Emellett kétszer voltunk babamozin, ahol 1 órán keresztül nézték a babát, mindenre odafigyeltek. Mondták, hogy az állami kórházakból érkező kismamáknál minden hétre jut 1, akinél sajnos találnak valami rendellenességet, ami felett a kórházban átsiklottak.

Csak az a szörnyű, hogy aki ezt nem engedheti meg magának, az kénytelen bízni abban, amit a kórházban mondanak.

2011. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekünk se volt pénzünk magándokira, és nem is ismertem senkit, az ismerőseim közül sem ajánlott senki egy dokit sem, így maradt az sztk és az ügyeletes doki.Én maximálisan meg voltam elégedve, mindenki mindig nagyon kedves volt velem.A kisfiam most 3 hónapos.Képet is kaptam rendszeresen az UHkon, pedig nem szoktak adni.A másik amiért nem fogadtam dokit mert valahogy a környezetemben mindenki szívott miatta...


De nagyon sajnálom az eseted!!!

Minden esetre szerintem nem szabad általánosítani.

2011. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nincs mit sajnálni mert egészséges gyönyörű kisfiam van aki majdnem 4 kilóval született és semmi baj nem volt a szülésnél,csak egyszerűen felháborító hogy ilyen fontos információkat nem közöltek velem!
2011. jan. 25. 19:33
 7/17 anonim ***** válasza:

Én először sztk-ba mentem, görcsöltem, és soron kívül nem volt időpontom. Kijött a nővér és mondtam neki h terhes vagyok, görcsölök mi a teendő, na közölte h majd meg fog jönni és kérjek időpontot. mondanom sem kell h eléggé ledöbbentünk a férjemmel.

ezek után magánorvoshoz járok, és soha többé nem fogom a lábamat sztk-s nőgyógyászhoz betenni, mert ez ki se jött, csak a bunkó nővérke. és ez csak az egyik tapasztalatom nődokival, volt már pár érdekes, nem is ugyanabban a kerületben.

Nyilván nem mindenütt van ez.

Hála istennek azóta jól vagyunk.

32 hetes

2011. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is 27 vagyok, most a másodikat várjuk, 4 hónapja :). Az elsőt is magánorvosi felügyelet mellett hordtam, a másodikat is itt fogom. Anyagilag nem vagyunk eleresztve, de gyermekorvosként dolgozom egy kórházban, és a kollégám ingyen és bérmentve megcsinál mindent. Vakon bízok benne -ellentétben egy idegen SZTKs orvossal :)
2011. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én inkább magánorvoshoz mennék,az Sztk-sal már én is befaragtam!


4 gyerkőc anyukája

2011. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én is magánorvoshoz járnék, de NEM TEHETJÜK meg sajnos. 2. baba, én gyeden, párom nem keresi túl sokat, így ez van.

Néha adtam az sztk-s orvosnak 7-10 e ft-ot, figyel rám, ha ott vagyok, de előre rettegek, hogy mi lesz velem a szülésnél.

1. babánál volt szülésznőnk, most neki sem merek szólni, mert akkor 60 e ft-ot kapott, most ennyit nem tudnék neki adni sajnos.

Nem tudjuk hol megsporólni ezt a rengeteg pénzt most, mert a 2 éves kisfiamra rengeteget költünk.

Ha tehetném magánorvoshoz járnék.

2011. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!