Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik azok a dolgok amiket a...

Mik azok a dolgok amiket a kórházba és külön a szülőszobára kell bepakolnom?

Figyelt kérdés

Igazából már összekészítettem,de tapasztalatokat várok,kinek mit kellett bevinni és hány darabot.Gondolok itt hálóingre,betétre....stb

38hkm


2011. jan. 10. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy pakoltam, hogy a férjemnek ne kelljen semmit utánam hozni.

Szülőszoba: papucs, hálóing, törölköző, víz,

fényképező, töltők, telefon, kamera. (azért raktam ide, a férjem nehogy otthon hagyja nagy igyekezetében)

Betét, bugyi, még egy hálóing a szülés utánra, mielőtt átkerülsz a gyermekágyra én átöltöztem, zuhanyoztam.


A gyereknek minden kórházban más kell, azt érdeklődd meg a helyi szokásokról.(nálunk pelus, popsikrém, popsitörlő kellett csak)

Vittem neki pluszba kis sapit, és egy plédet.

Hálóing 5 db, bugyi betét, stb. betét, ilyenekből is inkább többet vigyél, mint kevesebbet.

2011. jan. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy megyek, hogy nagyon alap dolgokat pakoltam össze.

Szülőszoba: törölköző, fürdető, hálóing, bugyi, betét, zokni, papucs, igazolványok(szemig, lakcím, taj) kis-könyv, házassági/apasági.

Gyerekágy: 3hálóing, 3nappali ruha(hálóingben betegnek érzem magam)melegítőnadrág és szoptatós póló, 2csomag eldobható bugyi nem számoltam mennyi pamut "mamabugyi" betét 2duo csomag always szuperplusz, egy naturella szuper, 1köntös, tisztasági csomag(fogkefe fogkrém, fésű, wc papír, zsepi, deo) törcsi, alvégnek rongy törölköző(nem szöszöl véletlen sem, jól szívja a nedvességet(elég csak megszorítani, nem kell maszatolni vele, és a csap alatt egy pillanat alatt kijön belőle a vér, nem marad foltos)

babának 3garnitúra ruha(ha esetleg baleset lenne, és húzzák a szájukat body és rugdalózó), pelenka, popsitörlő, babaolaj, vattakorong, fültisztító, hálózsák, pelenkázóra textil pelus, két textilpelus külön egy a fejecskéje alá, egy a bukáshoz.

2011. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kissé aggódom,nehogy hiányozzon valami,de azért nem szeretném magam túlpakolni sem :).Első baba és nagyon tapasztalatlan vagyok ezen a téren.Nagyjából annyit pakoltam amiket Ti is írtatok + itthon elkészítettem külön még 2-3 hálóinget,törölközőt,bugyit...stb amit szükség esetén a párom hozna be.

2011. jan. 10. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egyszer voltam kórházba, amióta a férjemmel vagyok, az jó lecke volt. (már tehesen, a 30. héten egy "apróság" miatt)

Ő pakolta össze cuccom, de abból jó nem sült ki. Pl: nem hozott bugyit, de hozott két könyvet. stb...

Szóval készítsd össze amibe a baba hazajön, írd rá, amibe tervezel hazajönni, azt is küön, esetleg amajd a hordozóba rakd bele ezeket.

Kb. akkor lesz hazajövetelnél a pocid, mint 5 hósan. (a gyatya miatt írom)


Persze csak a saját férjemből indulok ki, van akinek biztos rutinosabb pakoló.

Amúgy meg ne aggódj, nem kell oda semmi extra. Meg ha otthon is marad, majd bedobja valaki, olyan nincs, ami nem bír ki egy pár órát.

2011. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!