Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik le egy császáros...

Hogyan zajlik le egy császáros szülés? Valaki elmesélné nekem?

Figyelt kérdés
Kezdve attól, hogy beérkezik a kórházba. mi történik utána, stb..
2011. jan. 4. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én császáros voltam de már előtte bent feküdtem 5 napi és elektív császár volt ami azt jelenti hogy nem várták meg hogy meginduljon a szülés.Ezért volt idő endesen előkészülni. Előző este megcsinálták a borotválást és a böntést. Éjféltől már nem ehettem semmit. Másnap reggel befeküdtem a szülőszobára ott felrakták a katétert és bekötöttek valami infúziót. Utána megjöttek a dokik és vittek a műtőbe. Ott epidurált kaptam. Amikor lezsibbadtam akkor kezdték a műtétet. 2-3 perc múlva kint is volt a kislányom. Utána még összevarnak és kész. Majd levittek az örzőbe ahol kb 2 óra múlva érzed a lábadat újra. Először persze a hasad fáj aztán mozog a lábad. Majd minden nap egyre könnyebb. Nekem még műtét közben megmutatták a kislányom és műtét után 1 órán belül szoptattam is. Még nem tudtam mozogni de már ott volt velem. Sok sikert Persze kihagytam a rutin vizsgálatokat az elejéről. Adat felvétel. Vérnyomás mérés stb.
2011. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nekem sima szülésként indult. Reggel fél 8-ra nst/ctg vizsgálatra mentem. Ott rendben volt minden.

De mivel túlhordtam, ezért a doki magzatvízvizsgálatra vitt, és már zavaros volt a magzatvíz, ezért burkot repesztettek, majd bekötötték az oxitocint. Ettől rögtön intenzív 2 perces fájásaim lettek, viszont nem tágultam semmit sem 8 óra alatt, ezért a doki azt mondta irány a császárműtő. :(

Először vért vettek tőlem, azt elküldték laborba, egy óra múlva meglett az eredmény, rendben volt minden, így jöhetett a császározás. Bekötötték a kanült, és a katétert (nekem nem fájt).

Elvittek a műtőbe, kaptam 3 szurit: helyi érzéstelenítő, fájdalomcsillapító és a spinális érzéstelenítő. Locsolgattak vízzel: egyszer a lábam, egyszer a felsőtestem. A lábamon, amikor már melegnek éreztem a vizet (felsőtestemen hidegnek), akkor hatott az érzéstelenítés, és már kezdték is a műtétet.

Mindent éreztem, de nem fájt. Csak furcsa volt. Aztán kb. 10 perc és meg is lett a baba. Utána megmutatták nekem a kicsit, majd kivitték az apjához, lemérték, majd visszahozták nekem, miközben engem összevarrtak.

Utána kitoltak az egyik szülőszobába kb. másfél órára - ezalatt megfigyeltek, de velem lehetett a baba is és apa is.

6 óráig nem állhattam fel, utána viszont jött a nővérke és felsegített. Utána csak azt kellett elsajátítanom, hogy hogyan kell önállóan felállni az ágyból, az volt a legnehezebb. A babát amúgy a megfigyelés után elvitték, de kb. 2 óra múlva már hozták is nekem.

Az első két nap nehéz volt a császár után, de sokkal gyorsabban gyógyultam, mint az hittem volna. S nem is volt annyira borzasztó, mint vártam. Nagyon féltem a császártól előtte, mert sokáig faros volt a babám, és a doki azt mondta császár lesz, ha így marad. Aztán csak befordult, így mehetett (volna) a természetes szülés. De sajnos nem jött össze. Viszont gyorsan felépültem szerencsére.

Ha császároznak, akkor utána ne emelgesd a fejed, mert attól nagyon erős fejfájást lehet kapni. Én emelgettem a fejem, és 4 napig olyan fejfájásom volt, hogy semmi sem mulasztotta el, nagyon rossz volt.

A kötést 5 nap után vették le, ekkor volt a varratszedés is. Azóta szépen gyógyul a sebem. A császárom 3 hónapja volt.

2011. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

szia.nekem sürgősségi császárom volt 40+1 túl hordással,este mentünk be mert nem éreztem hogy mozog a baba.aztán nekem is magas lett a vérnyomásom neki a szívhangja,faros is volt,úgy hogy kb beérkezésem után 2 órával azt mondta az ügyeletes orvos,hogy nincs mire várni.jött az altató orvos aki elmondta a gerinc érzéstelenítés hogy fog zajlani egy rahedli papírt alá írattak velem,bekötötték az infúziót,katétert,ezek előtt megkaptam a kúpot beöntés helyett,aztán mentünk a műtőbe,ott a beteg hordó segített felmászni az asztalra a fejem előre kellett hajtanom és előre dőlni amennyire tudok a beteg hordó "lefogott" és kaptam az érzéstelenítő,amiből sikeresen kiugrottam annyira megijedtem.kicsit le is toltak emiatt,de nem direkt csináltam,aztán utána még 2x szúrtak.lekötöztek,lábam kezem,egyik kezembe az infúzió folyt a másikon vérnyomás mérő folyamatosan mérte a vérnyomásom,gondolom böködhették a lábam és hasam mert kérdezgették érzem-e fáj-e.aztán elkezdték a műtétet,kb 5 perc múlva kint volt a kislányom,utána még kb fél óra volt a műtét,amikor kivették a babát talán 2 másodpercre megmutatták,

aztán elvitték,utána még egy fél percre vissza hozták.a műtét közbe talán 3x is brutális hányingerem támadt amikor nyomkodták a gyomrom húzkodták a beleim.

mindent éreztem de semmi sem fájt.műtét után 6 órát kellett vízszintesen feküdni,jobbra balra mozgathattam a fejem fel nem emeltem,mert annak brutális fejfájás lett volna a következménye.ahogy kezdtem kiolvadni a hasam fájt legelőször.

reggel jött a nővér segített felkelni,na én akkor majdnem elájultam,aztán átkísértek egy másik kórterembe és kb 1 óra múlva megkérdezték hogy vagyok,behozhatják-e a babámat.

a felülés nekem könnyen ment,a kiegyenesedés na az nehezebben,de a második nap már profin mozogtam,bár fájdalmaim voltak.

1 hét múlva kellett mennem varrat szedésre.

2011. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Kiírt napon indítottak,másnapra voltak fájásaim!Nagy baba volt majdnem 3nap vajúdás után mikor már ott tartottunk ,hogy megszüljük a babát,mondta a doki,hogy azonnal császár!

Bekötötték a katétert,aláírattak pár papírt,betoltak a műtőbe,megkaptam gerincbe az érzéstelenítőt,pár percre rá kezdték a műtétet.nem pontosan de 10-20perc múlva lett csak meg a baba,azonnal elvitték, nemsokra rá visszahozták megmutatni.Betoltak a szobámba(nem őrzőbe)! Az elkövetkező 24órát végigaludtam,Egyszer hozták be a babát megmutatni.24óra elteltével jöttek a nővérek,megmutatták,hogy kell felkelni.Nagyon fájdalmas volt. Attól a naptól már ott volt velem a kisfiam reggeltől estig!

2011. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pesten a Szt. Istvánba szültünk. Éjjel 1.40 kor folyt el a viz. Bemnetünk a kórházba megvizsgáltak, alá kellett irni egy pár papirt. Befektettek egy szobába, apa ott lehetett velem végig. Néha ránk néztek, de pihenésre kértek...Hát biztos még nem szültek...:)!

1 kor kezdődtek a tolók, 15.30 kor műtő, mert nem tágultam, nem birtam kitolni a babám:(!

Jött egy műtősfiú aki vasággyal volt együtt 60 kiló, megkért vetkőzzek le(én meg 105...) :)! Átemelt a toli ágyra, betolt a műtőbe. Ott megint átemlet a műtőágyra. Míg ültem kaptam egy szurit a gerincembe, abszolut nem éreztem semmit...Nagyon ügyesen csinálták, pedig nagyon féltem tőle...De mivel azelötti órákba a poklok poklát éltem át, nem zavart már:)! Bekötöttek egy kanült(?), abba kaptam sok gyógyszert, állandóan valamit belém nyomtak. Ugy remegtem mint egy kocsonya. A nyelvem majdnem többször leharaptam. A sok stressz, meg a gyógyszerek akkor ütnek be! A csajszi aki a monitort nézte egyfolytában beszélgetett velem.

Mikor kivették, a szülésznőm elvitte, megtörölgette, kiszivta az orrából a trutyit, végig láttam mit csinált. Akkor odahozta megmutatta, de nem sok mindent látsz belőle:(. Megpusziltam, megszagolgattam:) Sirtam az örömtől:)! Elvitték megfürdetni, anyu és a párom is mehetett. Hozzáteszem nem birták sokáig, mert ugy forgatják a kisbabákat, hoyg nem birták nézni, meg hát ők is kivoltak:))!

Össze varrtak, leteritettek, ismét átemeltek a toli kocsira, betoltak a szobába, ismét átraktak akkor már a szobaágyra.

Akkor bejött mindenki. Anyuék, sogórnőék, párom, mamáék...Az egész rokonság:)! Hozták a picit a mellkasomra fektették, próbáltam szoptatni dehát hátonfekve nem lehet:)! Szép lassan hazament mindenki a picit 7 kor elvitték. Valahogy a tájba kezdett kijönni az érzéstelenitő is. Borzasztó amugy hogy tiszta piszkosan, ott a neylonnal leteritett ágyon fekszel a saját levedbe...:S

Jött a nővérke közölte 10 felé jön segit lefürdeni, enni, inni.

Belekellett kapaszkodni a nyakába, felhúzott, ültem ott egy picit. Jahh előtte ad egy érzéstelenitő szurit hogy ne érezd annyira a sebet és a katétert is kihuzza (amit én nem is tudtam hogy bent van:) ). Amugy le van ragasztva a seb.

Ettem ittam, majd nagynehezen felálltam, és irány zuhany. Segitenek mindenbe, levetközni nem kell mert akkor még mindig mesztelen vagy. Beszappanoznak, majd leöblitenek, segitenek felöltözni. Vissza ágy. Majd pihi. Ennyi:)!

2011. jan. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sima szülésnek indult, 14 óra vajúdás után döntöttek császár mellett (vártak, mert minden úgy tűnt, hogy rendben van, teljesen ki is tágultam, méhszáj eltánt, csak a tolófájások nem indultak el), mert kiderült, hogy kislányom magas egyenes állásban van (UH-n nézték meg, mikor már nem értették, hogy miért nem jönnek a tolófájások). Semmi kapkodás nem volt, mert nem volt sürgősségi eset, szépen előkészítettek a szülőszobában (kis borotválás, katéter bekötés, infúzió bekötés meg ilyenek), aztán betoltak a műtőbe, anesztes beadta a gerincérzéstelenítőt, feküdtem az asztalon, beszélgettünk a dokikkal, csecsemőssel, meg az anesztessel, amíg hatott az érzéstelenítés, közben néha próbálgatták, hogy érzek-e még valamit. Aztán mikor letelt a szükséges várakozási idő, meg Én is megerősítettem, hogy semmit nem érzek, kb. 10 perc alatt kipakolták kislányom, oda is adták fél percre, mielőtt elvitték ellátni. Férjem is bent volt, folyamatosan közvetített, hogy éppen mi zajlik a hasamnál. Mikor kislányomat elvitték, Ő elment vele, engem addig összevarrtak, elláttak, aztán levittek az őrzőbe. Hamarosan jött férjem is, kislányom arra már a szobában aludt a kiságyban, ahova Én is kerültem másnap dél körül (késő este volt a császár). Saját lábamon mentem már át. A seb húzódott két napig annyira, hogy nehézkesen mozogtam, de nem volt sem fájdalmas, sem kellemetlen, csak egyszerűen olyan, mint mikor egy seb húzódik, és tök rossz helyen van, mert ha megmozdulsz, azonnal érzed. Szülés utáni 4. napon mentünk haza. Semmi gond nem volt egyikünkkel sem. A szülés után egy héttel szedték ki a varratokat, vissza kellett mennem, de arra már mintha mi sem történt volna, már a seb húzódását sem éreztem. Szóval, nekem jól alakult az egész.
2011. jan. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mintha a 23:48-as válaszoló az én történetemet írta volna le! Nekem annyi a különbség, hogy éjfélkor ment el a vízem (5 perces fájások), majd reggel 6-kor oxitocin (2 percesek), és délután 16 órakor műtöttek, mert nem tágultam csak 2 centire ki! Ja, és Szt. István kórház, szintén. Amúgy minden ugyanúgy zajlott.
2011. jan. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!