Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írnátok véleményt a Szent...

Írnátok véleményt a Szent István Kórház Szülészetéről? Én szeretnék itt szülni, de nem igazán ismerem vidéki (szolnoki) lévén.

Figyelt kérdés

A kórházat a szülészem javasolta.Interneten keresztül már tájékozódtam az ottani lehetőségekről,de személyes és megélt véleményekre és hozzászólásokra is kíváncsi lennék,hogy mire is készüljek.Gondolok itt az orvosok és szülésznők hozzáállására,az osztályra,a bánásmódra és valóban olyan baba-mama barát-e,mint ahogyan be van állítva!

Köszönöm!


2009. jan. 28. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én it szültem májusban,és megvoltam elégedve.nekem választott orvosom volt és az éppen ügyeletes szülésznél szültem ,mert 1 hónappal előbb érkezett a kisfiam.nagyon kedvesek az orvosok.A csecsemős nővérek is rendesek,bármit lehet tőlük kérdezni és nagyon segítőkészek ,csak neked kell odamenni hozzájuk ,mert nekik nincs mindig idejük arra,hogy minden szobába állandóan menjenek.Segítenek megmutatni hogyan kell helyesen szoptatni minaddig amíg igényled hogy segítsenek.A baba non-stop veled van.Megmutatják hogyan kell tisztába tenni,ápolni a köldökcsonkot ők fürdetik.Szóval én teljesen elégedett voltam és a köv.babót is ott szeretném majd szülni.

Könnyű szülést,és jó babázást.

2009. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni, így igaz minden. :)

Én szeptemberben szültem ott, és a következő gyereket is ott szeretném. Csak ajánlani tudom!

2009. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is itt szültem,és én is májusban.Fogadott dokim és fogadott szülésznőm is volt.Csak pozitív dolgokat tudok mondani.Nekem nagyon gyors szülésem volt,gátmetszés nélkül,ezt a szülésznőm profizmusának is köszönhetem.A csecsemősök is nagyon felkészültek és segítőkészek.Igaz,nekem már a 2.babám,ezért nem igazán kérdeztem semmit,de így is mondták,h bármi van szóljak nyugodtan.És valóban 100%-ig bababarát.Ha elviszik vmilyen vizsgálatra mehetsz vele,a fürdetés is a jelenlétedben történik,és az általános vizsgálatot-a babán- a kórteremben végezték természetesen a te jelenlétedben.És még egy nagyon emberséges sztori:2 héttel a szülés után rettenetes mellgyulladást kaptam.Ez délután kezdődött,éjszakára magas lázam lett.Gondoltuk,a legjobb,ha a khzba megyünk vissza.Éjfélkor értünk be,a szülészetre mentünk,a csecsemős nővérekhez,elmondtuk,h itt szültem és mi a gond.Abban a percben az egyik nővérke máris elkezdte masszírozni és fejni a cicimet,addig,amíg teljesen csomó-mentes nem lett!!!Olyan fájdalmam volt,h én hozzá se tudtam érni,ő nyugtatgatott,és segített rajtam.Igaz,kellett antibiotikum a láz és gyulladás miatt,de 2-3 nap alatt rendbe jöttem.És nem a pénzért csinálta(de persze utána adtunk neki,alig tudtuk rátukmálni)Mondjuk amikor megszületett a pici,akkor is adtunk(1 nővérkének,aki akkor volt ott,amikor az osztályra kerültünk-2000 ft-ot)de mindenki maximálisan segítőkész volt anélkül,h tele tömtük volna a zsebét!!
2009. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is szeptemberben szültem az Istvánban és csak csatlakozni tudok az előző válaszolókhoz.Nagyon rendesek és segitökészek mind az orvosok és csecsemősők is.És tényleg olyan ahogy a neten levan irva.
2009. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát azért én nem mondanék ilyen egyöntetűen jó vélemyényt, mint az első válaszoló.

Maga a szülészet gyönyörű, nemrég lett felújítva. Szép tiszta szobák, még alternatív szülőszoba is van. Én 12 órát vajúdtam a szülőszobán, kb háromszor jöttek be ezalatt, ebből kétszer a férjem szólt nekik. Na, jó lehet,hogy több volt, mint három, de nem sokkal. Ha nincs ott a férjem meg anyu, akkor tök egyedül vagyok. Hozzáteszem, ez hétvége volt, éjszaka, és ráadásul március 15. De hát a szülést nem lehet úgy időzíteni, hogy hétköznap délelőttre essen. A szülőszobán annyira hideg volt, hogy anyu télikabátban állt mellettem, én meg rázkódtam a hidegtől egy szál hálóingben. Aztán adtak egy takarót. Annyiból rendesek voltak, hogy mivel látták, hogy nagyon szenvedek, bennt lehetett anyu is meg a férjem is, pedig elvileg egy embert szoktak engedni. KÉrtem, hogy kerüljük el a gátmetszést, és így is volt. Ahogy megszületett a lányom, egyből odadták, apa elvágta a köldökzsinórt, aztán megfürdették és visszahozták.

Szóval összességében a szülészet jó.

Aztán levittek a kórterembe. Itt minden az ellenkezője, mint a szülőszobán. Régi, lepusztult, az ágyak annyira kényelmetlenek, hogy legszívesebben a padlón aludtam volna. A szobatársam, egy ikres fekvésre ítélt terhes kismama, kénytelen volt ülni, fekvés helyett, mert az ágya középen ketté volt törve. Mikor szólt csak a vállukat vonogatták, hogy nem tudnak mit tenni. Az ágyneműről inkább ne is beszéljünk. Annyiból valóban baba-barát, hogy a kicsi veled van egész nap, az ágy végén egy kis kosárban. De kb ennyi. Szülés után pár órával visszakaptam a babát,(mert elvitték megvizsgálni stb), a nővér megmutatatta köldökápolást és elment. Én meg ott ültem egy újszülöttel, és szinte azt sem tudtam, hogy melyik végén kell bepelenkázni. Szerencsére a szobatárs harmadik negyedik gyerekes anyukák sokat segítettek. Mint mondtam ez szombat volt, hétfőn kérdezték meg először, hogy tudok -e pelenkázni, és van -e valami kérdésem. Akkor már nem volt. De azt fontosnak tartották megkérdezni, hogy akarok -e gyereknevelési könyvet venni. A szoptatásnál valóban segítettek.

Ja és ami nagyon nem tetszett. Van egy öt alkalmas szülésfelkészítő tanfolyam a kórházban. Itt avezető szülésznő "diszkréten" felhívta a figyelmünket, hogy ma már nem csak orvost, de szülésznőt is divat választani. Magyarul nem lenne baj, ha neki is fizetnél egy pár tízezret.

Mindent összvetve nem rossz hely, mert máshol sokkal rosszabbakat halottam. De azért nem érdemes Szolnokról fejönni szülni.

2009. jan. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat,sokat segítettetek és nyugodtabb lettem!Igaz van választott szülészorvosom és szülésznőm is,de a 130 km-es távolság miatt nem túl régóta ismerem őket.Mivel az első babámat várom,szeretném természetes (és bár fájdalmas) de örömteli eseményként megélni a szülést,nem pedig traumával távozni.Az osztályon azt a 3 napot meg majd'csak kibírom valahogy!Talán a baba feledteti a hiányosságokat!
2009. jan. 28. 16:02
 7/7 anonim válasza:
Szia, érdeklődni szeretnék, hogy azóta megszületett e a babád? Mivel én is ott fogok szülni, ezért örülnék neki, ha megosztanád velem a tapasztalataidat. Köszönöm.
2009. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!