Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császározás után mennyi idő...

Császározás után mennyi idő kell, hogy a víz teljesen lemenjen rólam?

Figyelt kérdés
Toxémia miatt császároztak meg a 37 héten.Már ment le jó sok víz rólam,de még a lábaimon mindig van rendesen.11 napja császároztak.Akkor ez még normális,hogy még mindig vizes vagyok?
2010. dec. 13. 19:10
 1/7 A kérdező kommentje:
A vérnyomásomra most szedek gyógyszereket,Betalockot,Corinfart,Minipresst,Dopegytet.170-180 között voltam.1 hete szedem őket és most jó vérnyomásom van,120 körüli.Itthon mérem napi 3-szor,hetente 1-szer megyek a háziorvoshoz,ő ellenőriz.Akinek volt már toxémiája és magasvérnyomásra szedet utána gyógyszert,annak meddig kellett szednie őket?terhesség előtt,sose volt magas a vérnyomásom.
2010. dec. 13. 19:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdemben nem tudok hozzászólni,de én még toxémia nélkül is a 9. napon télen csak a gumipapucsban tudtam hazajönni a kórházból,annyira vizes voltam,és kb. a 12. nap múlt el.Hihetetlen volt visszakapni a lábaimat,mintha nem én lettem volna.Szerintem nálad ez még normális,a toxémia sokkal súlyosabb dolog,idő kell neki h rendbe jöjj.
2010. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

na, akkor itt egy full toxémiás :(


32hétre császároztak. vérnyomás, fehérje, ödéma. minden megvolt. napi 4x2 dopegyt és 2x2 isoptin volt az adagom. így húztam 170-180-al. aztán az örzőben meg majdnem meghaltam mert 200-ról nemt udták lehozni a vérnyomásomat csak 15 óra elteltével. 21 órát voltam ott végül.


nekem 14hetes kortól zsibabdtak és görcsösen fájtak a kezeim. ezeket non-stop értsd, a nap 24 órájában, az óra 60percében. iszoynat volt. :((


a zsibbadás kb. egy hónap után múlt el. császár utáni órákban két és fél zacsi vizelet ment le tőlem. 32. hétig 25 kilót híztam. egy héttel a császár után 12 kilóval voltam könnyebb. aztán lement még 5 kiló egy hónap alatt, s 4 kiló az ideg miatt. korababás lett ugye a lányom, sokat vittük őt orvoshoz, kórházba.


a vérnyomáscsökkentőt és olyan 3 hétig szedtem. sajnos nekem egyfajta pánik alakult ki a vérnyomásmérőtőtl, ez köszönhető az örzőben lévő nővérkének. bevallom (4 hónapos múlt a lányom) az eltelt idő alatt 3-szor mértem a vérnyomsáomat. mindháromszor 160körül járt, de ez ugye a pánik miatt. én magamtól csökkentettem a gyógyszerek mennyiségét. mikormár hulla voltam az álmosságtól, tudtam sok a dopegyt. talán egyszer majd lesz elég erőm és rendbeteszem ezt a vérnyomást. de most még nincsen.


egyébként a lábfejem tönkre ment. 38-39-es cipő kellett, msot hétvégén viszont 40-est kellett vennem emrt a régi cipőben fájt a lábam. fáj a talpam, a csontom, a viz totál tönkrevágta.


szerintem max 2 hónap, de inkáb egy és a lábadról is lemegy.

2010. dec. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem szinte a császározáskor távozott belőlem az összes víz, pedig jól megvoltam dagadva. Mondjuk én kaptam kompressziós harisnyát, 7 napig viselnem kellett, lehet hogy az is sokat segített. Szerintem próbálj ki egy ilyen harisnyát.
2010. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem a császározás alatt volt 240 a vérnyomásom,de olyan este 21 körül,már 150 volt a vérnyomásom.Délután 16óra 52 perckor császároztak,és másnap 11 óra körül mentem át rendes kórterembe,addig én is örzőben voltam.Én 18 órát voltam ott.

Ma voltam házidokimnál,itthon a gyógyszerekkel,már 120-130 között vagyok,most csökkentettet egy gyógyszert nem kell szednem,csak ha felugrik esetlek a vérnyomásom.

Rólam is szülés után rengeteg víz lement,de még sajnos van rajtam.De mondták le fog menni ne aggódjak.

2010. dec. 14. 17:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a szülés után 5 héttel is dagadtak voltak a lábaim, kínomban már petrezselyem teát ittam, de az sem segített.

Kérdezgettem minden orvost, h. most már így maradok-e, de mindenki csak türelemre intett... Kb. a 7. hétre lettek ismét normális méretűek a bokáim.

2010. dec. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat.

Jó tudni hogy mások is vannak/voltak ilyen helyzetben.:)

Ma is ment lejeb a bokám,gondolom ez hétről hétre jobb lesz.

2010. dec. 15. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!