Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ellenérvek vannak az...

Milyen ellenérvek vannak az apás szüléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
èn azért nem szeretném hogy a párom bent legyen, mert nem szeretem mikor valaki szenvedni lát. mi nem wc-nk egymás elött és nem rohangálunk meztelenül egymás elött. nem szégyenljük magunkat csak akkor meztelenkedünk ha bensöségesebb hangulatban vagyunk. és nem szeretném hogy ott szenvedni lásson. nem osztom meg vele hogy pl a mensi problémám van vagy ilyesmit, ilyenre van egy barátnöm akivel megosztom a betegségeimet. ezért öt szeretném a szülésnél látni.
2009. jan. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Én attól tartottam, hogy esetleg megundorodik tőlem. Volt már rá példa, hogy apuka nagyon be akart menni, imádta a feleségét, várta a babát, de szülés után többet nem tudott már nőként nézni a feleségére. Ez mondjuk sztm 1 az 1000ből. Mi úgy oldottuk meg, hogy a vajúdás alatt velem volt a férjem, de amikor kezdődött a szülés (a véresebb rész) megkértem, hogy menjen ki.


DE! A legtöbb apukának maradandó élményt jelent, és utána még inkább tiszteli, szereti a feleségét.

2009. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk is úgy volt hogy nem lesz bennt, mert nem birja a vért.Aztán amikor eljött a nagy nap, bennt volt velem VÉGIG, mert nem akart egyáltalán kimenni.Mondanom sem kell hogy maradandó élmény volt ez neki is.És amit csak utána mondott meg nekem, hogy egy volt rossz neki hogy a szenvedésemen nem tudott segiteni, és hogy nagyon büszke rám:)(és magára hogy kibirta):)Neked is és sztem neki is kell az hogy, akkor és ott elejétől a végéig együtt legyetek.
2009. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
A párom mikor megtudtuk,hogy babát várunk teljesen elzárkózott az apás-szüléstől.Ha meglát egy gombostűt,már attól rosszul van.De menet közben egyre inkább megbarátkozott a gondolattal és a végén azt mondta,hogy nem is bírt volna kint maradni.Akkor küldtem csak ki a szülőszobából mikor már a varrásnál tartottunk.Nekek nagyon-nagy segítség volt,hogy mellettem volt végig,Neki pedig élete legszebb élménye.És az előttem szólóhoz hasonlóan az én párom is büszke volt rám.Talán jobban tisztel és megbecsül,mert látta,mit is jelent világra hozni egy babát.És azt mondta,most még jobban kíván!Szerintem,ha a párod nem ellenzi,Te se akard ettől megfosztani.
2009. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Minden apa azt mondja, hogy nem bírja, és 100-ból 99 nem hajlandó kimenni, mire oda kerül a sor:-)

Párom is bent volt, végig, nem bánta meg, sőt, azóta azt emlegeti, milyen nagy élmény volt, pedig végignézett mindent:-)

2009. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Nagyban függ attól, hogy milyen a kapcsolat férj-feleség között. Akinél mély és bensőséges ott fel sem merül az apás szülés problémaként.
2009. jan. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Én örülök, hogy látta a férjem. Ő azt mondta:"jobb hogy ezt a nők csinálják, mert ezt ő biztosan nem bírta volna ki.."Legalább látta mit kell nekünk nőknek "szenvednünk".Mégha szerintem nem is volt annyira vészes:))
2009. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Én attól félek, hogy valami baja lesz bent a páromnak, össze esik vagy ilyesmi. Nagyon félős, még jobban mint én. Nem bír vért látni, se tűt, se semmit. A szülésemkor jobban szeretnék inkább a babára és az orvosra koncentrálni és nem arra, hogy mikor esik össze vagy hány be a párom.
2009. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!