Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A terhesség alatt mindenkinek...

A terhesség alatt mindenkinek besötétedik, bebarnul a mellbimbója és úgy is marad örökre?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek bebarnul. De ha már nem fogsz szoptatni akkor elmulik.A baba a kontraszt alapján találja meg a mellbimbót..
2010. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szoptatás elhagyása után viszáll az eredti szinére!
2010. nov. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a köldököm is bebarnult, hat hónapja szültem és még mindig barna :((((((
2010. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25 hetes kismama vagyok, nekem nincs barna csík a köldököm alatt és a mellbimbóm is rózsaszín. Fehér a bőröm, anyukámnak sem voltak ilyesfajta elszíneződései.
2010. nov. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

34 hetes vagyok se csík a hasamon se barnulás a mellemen. Előző terhességemnél pedig csak a hasamon volt egy halvány csík.

Amúgy a hormonok okozzák


Sötétebb mellbimbó


A mellbimbó határozottan sötétebbé válik. Akár már a terhesség korai szakaszában is.


Mi okozza? A progeszteron nevű hormon a ludas. Úgy vélik a sötétedés által létrejövő kontraszt segíti a még gyengén látott újszülöttet a mellbimbó megtalálásában.


Elmúlik? Igen, általában nem sokkal a szülés után visszahalványodik a terület.

2010. nov. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem elég hamar besötétedett, kb a fogantatás után 1 hónappal. Visszanézve a szülőszobai képeket, akkorra virítóan sötétbarna lett. Most, 6 hónappal szülés után már sokkal-sokkal világosabb, majdnem olyan mint terhesség előtt volt, pedig szoptatok.
2010. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kisnita ***** válasza:
Nekem a csík a köldököm alatt már a terhesség előtt is meg volt, sosem tudtam az okát, a terhesség alatt sötétebb lett, de ma már ugyan olyan mint volt. A mellbimbón normális volt terhesség előtt is és terhesen is, szoptatáskor barna lett a bimbó is és a bimbóudvar is, de már az is normális színű. Mondjuk én már lassan egy éve nem szoptatok.
2010. nov. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem szülés után durván bebarnult a köldököm a mellem és a csik egészen fentig. A csik még mindig látszik de már rövidebb és halványodik, 5 hónapja szültem. Idővel elmúlik. 4. szülésem volt, általában már terhesség alatt is előjön csak nem olyan erősen.
2010. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!