Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másnak is nehéz kicsit elfogad...

Másnak is nehéz kicsit elfogadni, hogy nem szülhetett normális úton?

Figyelt kérdés
Császármetszéssel született babám 1 hónapja, életmentő okokból. Az utolsó percig sima szülésre készültem. Nagyon keveset szenvedtem, a műtét utáni felépülés sem volt vészes, és "altájékon" is érintetlen maradtam. Ez mind nagyon pozitív és valahol nem is bánom. Nem panaszkodni szeretnék, hiszen a lényeg, hogy a kicsikém épen és egészségesen született, Ő amindenem. De mégis úgy érzem, hogy lemaradtam valami nagyon nagy dologról, és ez sokszor fáj, nehezen fogadom el. Más is érez ilyesmit? Esetleg megosztanátok ezt velem/velünk?
2010. nov. 18. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szia! Én nem érzek semmi hasonlót, igaz, az én babám nem fordult meg, szóval a 32. héttől már fel voltam lelkileg készítve, hogy császár lesz. Soha egy percre nem jutott eszembe ezen gondolkozni.
2010. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem volt nehéz, mikor megláttam a fiam 37 cm körfogatú fejét, és még nagyobb mellkasát tudtam, így jobb volt...

Most a másodikkal, remélem automatikusan császár lesz. Azt hiszem ez mindent elmond...

2010. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Császárral szültem 3hónapja,de bennem ilyen érzés sosem volt.És,ha lesz még babám,szeretném majd őt is császárral a világra hozni.Sosem értettem,hogy miért mondják azt,hogy lemaradtak valamiről,mert császárral szültek és nem simán.Érdekes dolgok ezek.

2010. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt jobban bánnád, ha a gyerekednek baja lett volna. Ne foglalkozz ezzel, nem osztanak érmet a "normálisan" szülőknek sem, nincs jó meg rossz szülés, a lényeg az egészséges baba. ;)
2010. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kicsit felráztatok!

:)

2010. nov. 18. 16:24
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez vigasztal én is így voltam. Az én kislányom a terhesség elejétől med. végű volt. A dokim a 32. héttől egyre többet mondogatta, hogy tuti császár lesz. Én végig azt gondoltam, hogy biztosan meg fog fordulni. Nem fordult, sőt az én babám lábtartásos med. végű (lába volt a méhszájnál). Fájásaim sem voltak. Nekem sem volt fizikailag semmi bajom. Amikor hazajöttünk és szinte minden órában sirdogáltam amiatt, hogy nem foghattam meg rögtön (műtét reggel volt és majd csak délután láthattam a babát), hogy nem lehetett velem, mert az őrzőből csak kövekező nap kerültem ki. Na szóval az én lányom már hat hónapos és mé g mindig megvan ez az érzés és már szerintem meg is marad. Mai nap fáj, hogy nem tudom milyen a szülési fájdalom. Lehet ez így bután hangzik, de nem érzem emiatt teljes értékű anyának magam, pedig tudom, hogy a dolog nem ezen múlik. Amit tehetsz, hogy elfogadod és megpróbálsz ezzel az érzéssel együtt élni, mert szerintem neked sem fog elmúlni.
2010. nov. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ugyan hüvelyi úton szültem,de azt hiszem,megértem mit érzel.Mert sokan már úgy állítják be a császárt,hogy az nem is szülés.Persze nem a hagyományos,de így is világra hoztad a gyermekedet.Amikor eszedbe jut legközelebb hogy lemaradtál valamiről,jusson eszedbe hogy megmentették a gyermeked életét,és ez a leges-legfontosabb!!!

2010. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szülőszobán tudtam meg, hogy császár lesz. Akkor kezem-lábam remegett a félelemtől. Előtte kaptam oxitocint, így volt egy kis vajúdás is(5óra), amikor baj lett már nagyon görcsöltem, és megváltás volt azt hallani, hogy nem kell szenvedni tovább. Egy cseppet se bánom, hogy nem a hagyományos úton szültem, mondjuk az rossz volt, hogy a férjem nem lehetett bent, és az is hogy nem azonnal kaptam a fiam:-( Az összes kismama akikkel egy szobába voltam megakart halni és mondták, hogy Ők soha többé nem akarják átélni ezt a fájdalmat. Szóval örülök, hogy "fájdalom mentessen" született meg a kisfiam, aki ma már 15 hónapos és makk egészséges:-)
2010. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos hosszú vajúdás után lett császár, és utána pár hétig azt éreztem, mintha nem is fejeződött volna be a szülés. Valahogy furcsa volt az egész. De most már egyre jobb, és már nem bánom. Tényleg az volt a legfontosabb, hogy a babám egészségesen szülessen. Csak közben az emberben pszichés folyamatok játszódnak le, és szerintem az agyunkban helyre kell tenni mindent. Idő kell, hogy feldolgozzuk. Engem is váratlanul ért ott a szülőszobán, és akkor mondjuk már megváltás volt a császár, mégis nehéz volt feldolgozni.

De szépen telik az idő, és egyre jobban érzem magam, már nem is zavar, sőt jó volt ez így és kész.

Bébim egészséges és imádom, ez a lényeg!

Egy 6 hetes babuci anyukája

2010. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát mások is éreznek így...

Köszönöm, hogy elmondtátok, segített.

2010. nov. 18. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!