Milyen fogadott doki nélkül szülni, rendesen az éppen ügyeletes dokinál, egy árva fillér hálapénz nélkül?
Hát...sok sikert és főleg szerencsés és problémamentes terhességet hozzá!
Nem kell messzire mennem, az unokatestvéremnek nem volt saját orvosa sem a terhesgondozása alatt, sem a szülésnél. Ahova tartozott, abban a kórházban szült. Túlhordta a babát, a picur tüdejével gondok voltok, intenzívre került, nem sok esélye volt, de életben maradt.
Neki császárral kellett szülnie a végén, de pontosabbat nem tudok. A férjével és a családjával hetekig aggódtak a kicsi miatt, de szerencsére jól alakultak a dolgok a babussal.
Én személy szerint a terhességet és a szülést is mindkét gyermekemmel választott orvos mellett csináltam végig, sőt választott szülésznőnk is volt és nagy kincs volt mind a kettő. Ma sem tennék másképpen........
Ha azonban nincs pénzed dokit választani és úgy szülni, akkor próbálj meg egy jó szülésznőt felkeresni, hiszen ő lesz végig melletted a vajudás alatt, s akkor az épp ügyeletes dokinál tudsz szülni.
Szintén én is választott dokinál szültem és csak jót tudok róla mondani. Naponta többször is ránknézett, hogy miújság, jól vagyunk e.
Arról, hogy annál szülsz, aki éppen bent van csak rosszat hallottam. Végülis logikusan belegondolva: bemész szülni, tegyük fel az épp ügyeletes doki már 20 órája ügyel. Alig várja, hogy már hazamenjen és aludjon, nemhogy levezessen egy szülést. Sok olyat hallottam, hogy aki ügyeletesnél szült, épkézláb indok nélkül rábeszélte az anyukát a császárra. (mert ugye az simábban megvan, mintha órákig kéne szórakozni egy vajúdó nővel...) Szóval, ha megteheted én azt mondom inkább saját doki!!
Sajnos a fogadott orvossal is megjárhatja az ember (igaz, én még nem szültem meg a babámat)
Nekem volt, 3 hetente 8 ezert ft-ot fizettem neki.
Most tartok a 23. hétben és abszolút nem érdekli, hogy még nincs meg az apf-m erdménye...és még sorolhatnám (sajna, a védőnőmre sem számíthatok).
Ezért úgy döntöttem én nem pénzelek tovább senkit, nem fogadok orvost, megyek az sztk-ba, aztá szülök akinél szülök.
Az első gyerekemmel is volt fogadott orvosom, hááát, mit mondjak, kár volt.
Nekem nincsen jó tapasztalatom-személy szerint idáig nekem az volt az érzésem, csak dobálom a pénzt.
És nem ugyan az a két orvos.
A legjobb megoldás, ha a kutya sem néz rám, de a férjem végig velem lehet.”
Amíg nem volt Születésház, Harsányi Katalin így vélekedett. Az orvosok ugyanis nem szokták háborítatlanul kísérni a szülést. Beavatkoznak abba a folyamatba, ami nélkülük is megtörténik. Elegendő képzett bábákat (dúlákat) és jól megszervezett háttér kórházakat működtetni, ahol az orvosok a valóban beteg emberekkel foglalkozhatnak. Hollandiában a nők egyharmada otthon szül. Magyarországon jelenleg nincs erre törvényes lehetőség.
Ami a Születésházban másképp van
Nincs vegyi beavatkozás, nem indítják meg vegyi anyagok a szülést. Van speciális masszázs, nyugalom és béke, ahol bátran megindul a baba magától. Nincs gátmetszés, ha kell, ha nem, (az intézmény működése alatt mégy egy alkalommal sem volt szükség gátmetszésre!) hanem gátvédelem van. Nincs beöntés, kényszerű borotválás, és hanyatt fekvés. Ehelyett a vajúdó és szülő nő arra fordul, amerre neki jól esik, kényelmes. Sokan a négykézlábas pozíciót választják. A babát nem viszik el a mamától és a papától, hanem egyből mellre teszik. A szoptatás igen lényeges, így a babák szinte folyton a mama mellett vannak, és akár egész nap szophatnak. A dúlák azonnal megtanítják a helyes szoptatási módokat, így nem lesz szükség cuclis üvegre, fejőgépre és más szerkentyűkre, de főleg tápszerre az itt szült mamáknak.
A baba nevét akár a szülés után is kitalálhatják, ha már a kezükben van a jövevény, nem fontos előre bediktálni, mi is legyen a neve a picinek. A köldökzsinórt csak akkor vágják el, ha már nem lüktet.
Az előnyöket tehát sorolhatnánk. Hogy miért nem engedik ezt mégsem? Miért tartja az akadémikus kamara rettenetesnek, hogy a mamák otthonukban szüljenek? Ha arra gondolunk, hogy egy mama mennyi pénzt hagy az orvosánál egy szülés folyamata alatt, akkor érthető, miért nevezte ezt Dr. Geréb Ágnes kalácsharcnak.
(Vizsgálatok a 9 hónap alatt minimum 14 alkalommal, 5000 Ft/vizit: 70 000 Ft. A szülés a kórházban: orvosnak: 60- 100 000 Ft, a bábának 10 000 – 20 000 Ft a nővéreknek (legalább kettő van) 5000 x2 , az annyi, mint 130 000 Ft. Egy „elvesztett” otthon szülő kismama a kórházi költségvetésnek Kb 150 000 Ft mínusz, míg a kórházi személyzetnek Kb 200 000 Ft veszteség. Ezt az összeget az a kismama fizeti ki, aki egész életében fizette a tb-t!)
Nekem az első terhességemnél volt választott orvosom, aki nem mérte meg a medencémet, mely mint utólag kiderült igen szűk volt
28 varratra szakadtam, másfél évig folyt a vizeletem, ( már csak csepeg ), egyátalán nem tudom tartani a hasmenéses székletet mert tönkrement a záróizom és egy bordám eltört a huzavona közepette.
Most nincs választott orvosom mert horribilis pénzeket kérnek el, de van egy nagyon jó UH specialista aki gondosan megnézi a babámat, és szülni meg a területileg illetékes kórházban fogok.
Az első gyermekemmel az "SZTK"-ba jártam terhesgondozásra. A munkám miatt csak úgy tudtam megoldani, mert oda gyalog is el tudtam menni, és végeztem, mire indulnom kellett dolgozni. A doki és az asszisztens végig nagyon rendes volt. Tudtam, hogy a doki a területi kórházban is dolgozik, ezért épp arra gondoltam, hogy a következő gondozáson megkérem, hadd szüljek nála. De a számítógépes rendszer meghibásodott,és mindenhová bejelentett a CTG-n kívül, ahová mennem kellett volna. Ott ültem egész délelőtt, mire kiderült, és adtak egy másik időpontot. Így nem tudtam beszélni a dokival. Sírva mentem haza, még aznap éjjel beindult a szülés, és az ügyeletesnél szültem. Olyan jó szülészt és szülésznőt fogtam ki, hogy elhatároztam, legközelebb már őket választom.
Ez sem jött össze, mert a doki kiment az USA-ba.
Egy másik dokival megegyeztem, aki megvizsgált. Neki csak a szülés után kellett fizetni. Most a harmadikat várom, de elhatároztam, hogy marad az ügyeletes doki. Sokkal jobban figyelt rám, és a szülés után is többször nézett meg, mint a fogadott dokim. Ha minden jól megy, akkor úgy is a szülésznő van melletted és a párod, a doki csak a végén jön be. Ha elégedett vagy, akkor annyit adsz neki, amennyit érdemel( és amennyit tudsz), ha fogadott dokid van akkor is ki kell fizetned az összeget amiben megállapodtatok, ha nem voltál elégedett. Én is így jártam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!