Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Halvaszületés általában mitől...

Halvaszületés általában mitől következik be? Valamilyen genetikai problémája van a gyereknek amitől nem születhet meg?

Figyelt kérdés
halvaszületés, gyerek, genetikai probléma

okt. 19. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem tudom. Egy barátnőmnek lepényi infarktus miatt volt, másiknak leszakadt a lepény.
okt. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Sokszor csavarodik a köldökzsinór is a nyakába a babának. Ha szerencsés észreveszik uh-n.
okt. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az semmit nem jelent, ha racsavarodik igy onmagaban. Kisfiamnak 2x volt a nyakan es minden gond nelkul megszuletett term.uton. Meg egyebkent allandoan beletekerednek a zsinorba mehen belul, ez abszolut gyakori.


Mas komplikacio van ilyenkor. Peldaul egy vagy tobb szoros csomo lesz a zsinoron, ami elvagja az oxigenellatast. De ez csak egy a millio kozul.

okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában valami külső ok,mint amit írták előttem.

Súlyos genetikai problémák miatt már jóval előbb elhal a terhesség.

okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem genetikai betegség az oka, inkább valami "szerencsétlenség". Lepény infarktus, agyvérzés, csomó a köldökzsinóron stb... Nálunk nem lett tragédia szerencsére, de az orvosokon múlott. Felhívtam délután a kórházat, hogy az addig aktív babám nem mozog reggel óta, behívtak. Ctg, ahogy rámtette a szülésznő már rohant is az orvoshoz, hogy nézzen rá, valami nem jó. Uh, csomó a zsinóron, már szorult meg, azért nem mozgott mert ahogy mozdult a csomó el-el zárta a zsinórt, olyankor esett a szívhang is. Sürgősségi császár lett emiatt 35hét 4napra. Ha akkor nem megyek be és nem veszik komolyan a panaszom,akkor nagy eséllyel tragédia történik, mert teljesen elzárja a keringését. Így megúszta egy koraszüléssel meg egy pici oxigén hiánnyal, ami szerencsére nem okozott nagy gondokat (már iskolás, semmi baja. De kicsinek rengeteget hordtuk gyógytornára és fejlesztésekre)
okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Általában nem lehet megmondani, sokféle oka lehet
okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi kolesztázis (májbetegség, ezért nézik 3. trimeszterben a máj funkciókat) is okozhat magzat elhalást.
okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyről tudok, ott tüdőgyulladása volt a babának, 35. héten. Rettenetes volt amúgy, pedig nem is velem történt.
okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
(8-as vagyok: természetesen ez később derült ki, semmi jele nem volt, csak ugye egyszer csak abbamaradtak a magzatmozgások)
okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!