Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA labor nélkül kaphatok...

EDA labor nélkül kaphatok epidurális érzéstelenítést?

Figyelt kérdés

Az én dokim ezt megsem említette egyáltalán,hogy ilyen van teljesen véletlenül találtam ma rá és utána néztem. 37+5 napos vagyok. Sajnos nem találkozom már vele a szülésig magándolgai miatt. Amennyiben nekem nem készült ilyen, akkor nem is kaphatok ilyen érzéstelenítést?


Mivel egyre több rossz sztorit hallok illetve valamiért a tiktokom is direkt stresszeltet és feldob szülési videókat amin a nők ordítanak egyre jobban aggódom, hogy én ezt a fájdalmat élve nem bírom ki. Így néztem utána az EDA után, de most nem tudom ilyen esetben én kaphaték-e egyáltalán?



tegnap 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol olvastál ilyen baromságot amúgy? EDA-hoz egy sima vérkép kell (azon belül is csak a trombocitaszám érdekes), ha valaki nem full májelégtelen, azt meg azért terhesen is vesznek minden trimeszterben. De ha véletlen nincs is friss, azért egy sürgős vérkép megvan 30 perc alatt általában...
tegnap 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

A fajdalmat kibirod, nyilvan sokan orditanak,mert faj,de ez van :D


Lehet te is fogsz, lehet nem, ez emberfuggo. En uvoltve karomkodtam neha. Uppszi. 😂

Kit erdekel.


Egyebkent en kerhettem, kaphattam volna, de vegul nem kellett es nem volt kulon vervetelem.

tegnap 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem akarlak elkeseríteni, de kb sehol nem adnak fájdalomcsillapítót, oxitocint viszont annál inkább.
tegnap 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Eddig 2-szer szültem, 2 különböző kórházban. Egyik helyen se adtak, mert vagy nem volt, vagy nem volt orvos, aki beadja. Egyébként fájni fáj, nagyon, de mindenki kibírja, Te is ki fogod. Én amúgy nem ordítottam az elsőnél, csendben tűrtem. A másodiknál ezerrel nyomatták az oxitocint, na ott már kiabáltam rendesen 😅
tegnap 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Énrám szinte rámdumálta a szülésznő, hogy kérjek, pedig nem volt EDA laborom (legalábbis nem tudok róla) 😀
tegnap 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És nem bántad meg,hogy kértél?
tegnap 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem bántam meg, mert így legalább nem akartam belepusztulni a szülésbe 😀

Hátrányát nem éreztem, a vajúdásom szerintem teljesen átlagos volt (kb. 12 óra, ha jól emlékszem), a baba értékei jók voltak stb. A szúrástól tartottam, de az sem volt gáz, pedig nem sikerült tökéletesen 🙃

A rádumálást úgy kell érteni, hogy én nem elzárkóztam tőle, csak még várni akartam, hogy majd akkor kérek, ha nem bírom, de mondta, hogy előzzük meg, mert fél óra, mire hatni kezd, nehogy "késő" legyen... (ezzel az "aprósággal" nem voltam tisztában, 3 héttel korábban jött a baba, még nem ástam bele magam a szülés témába 😊)

Azt persze így nem tudom, hogy milyen lett volna nélküle, de ezt utólag úgysem tudhatom már, hogy hogy bírtam volna. Persze a kíváncsiságnál így többet ért a jó szülésélmény (pedig burkot kellett repeszteni és oxit is kaptam, mert 2 napig hiába indították, épphogy megúsztam a császárt).


5.

tegnap 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez az utolsó trimeszteri labor, mindig 4 hétnél frissebbnek kell lennie, ha lejár újra kell csináltatni. Nem az EDA hanem a császár miatt, ha az lenne végül. Nálunk kiskönyv végébe kellett beletűzve lennie az eredménynek (a kenetvétel és a hepatitis szűrés eredményével együtt.)


Amúgy Magyarországon állami kórházban az EDA ritka mint a fehér holló, ne úgy menj oda, hogy ezt szeretnéd, mert 99%,hogy nem lesz rá lehetőséged. Kevés az aneszteziológus és rájuk a császároknál van szükség.

tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#5! Lehet, közös szülésznőnk volt, mert nekem is rám akarta🤣 Én kifejezetten nem akartam. Csak aztán hajlandó volt megvizsgálni (mármint a hajlandóság nem rá értendő, mert ő azonnal hajlandó volt ellentétben az éjszakással) és közölte, hogy bocs, mégse kaphatok, mert 7centire nyitva vagyok már 😂 Aztán császár lett végül, szóval mégis kaptam☹️
ma 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!