Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek,hogy nem ismerem fel a...

Félek,hogy nem ismerem fel a tíz perces fájásokat. Ilyen lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet,hogy Borsod megyében lakunk de Debrecenbe mennénk szülni, végig oda jártunk terhesgondozásra is. Azt mondta a doki első szülésnél simán beérünk ha tíz perces fájásoknál indulunk majd. Viszont én nem tudom,hogy fogom-e tudni. Már nyitva a méhszájam pár napja kedden volt egy ujjnyi. Azóta nem tudom mi a helyzet mert kedden mennénk NST-re. Nemrég menstruációhoz hasonló megfog jönni érzésekre ébredtem ami nem mondható fájdalomnak, hanem tényleg az a mindjárt megjön érzés. Rettegek,hogy már csak mondjuk 5 perces fájásokat fogok észrevenni és nem érünk oda a kórházba. Tehát a tíz perces fájásokat hogyan ismerhetem fel? 😩

tegnap 04:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem is volt, egyből 5 percesekkel kezdtem, már akkor min. 5 órája szivárgott a magzatvíz és épphogy elindultam a kórházba amikor jött az első, úgy fél óra múlva értem be a kórházba és 4,5 óra múlva született meg a baba
tegnap 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ettől is félek,hogy egyből nekem is 5 percesekkel indul. 😣 De egyébként valaki tudja hogy mennyi idő telik el pl tíz perces fájásokból,hogy 5 percesek legyenek? Vagy ez azért több óra is lehet vagy rövid idő alatt történik? Első szülés esetén
tegnap 05:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyből 5 perces fájásaim lettek. Eltéveszthetetlen volt, mert majd befostam olyan durva volt az elejétől a végéig, és így is majdnem 24 óra alatt lett csak meg az első babám.
tegnap 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondjam, ahány szülés, annyi variáció.

Második szülésemnél rögtön 5percesekkel indult, kb 1óra alatt lettek 2-3percesek. Aztán másfél óra múlva meglett a baba.

Észre fogod venni, összetéveszthetetlen az a fájás.

tegnap 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nem igazan voltak fajasaim. Talan ha par nagyon eros osszehuzodas volt a tolofajasok elott. De kb ennyi.

Orultem h a kertbol beerek a hazba. A nappaliban lett meg a baba. Egyedul voltam otthon. Utana telefonaltam mindenkinek h mi a helyzet. A mento bevitt minket a mentoben jott ki a meglepeny. Ellattak a babat. Bent megkapta ami kell. Es este mar otthon voltunk. Alapban ambulans szulesre keszultem. Hat baromira nem az lett 🤣


Amugy a masodik is hasonloan szuletett. Annyiban volt mas h eppen a vedono el voltam a naggyal mikor szoltam h akkor en most szulnek.


Szoval barmilyen szulesed lehet. Siman lehet h nem lesznek fajasaid amit szamolj de az is h annyira gyenge vegig h nem veszed komolyan de az is egybol baromi eros 3 perceseid lesznek. Es az sem szamit h anyad hogy szult.

tegnap 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a tíz perces fájásokat hogyan ismerhetem fel?"

10 percenként jönnek 😂

Ettől nem kell rettegni. Gondolj arra, hogy bent maradni úgyse fog. Nekem amúgy nem tudom, voltak-e 10perces fájásaim. Amikor elkezdtem mérni, olyan 6-7 percesek voltak már. Azt se tudtam, hol az eleje, meg a vége. Már kórházban voltam. Az éjszakás szülésznők nem is vettek komolyan, mert szerintük akkor nem rendszeres. Azt várták, hogy másodpercre pontosan ugyanannyi legyen. Hát, amikor fáj, még nem tudom, hogy a következő másodpercben nem fog fájni és már úgy is marad pár percig. Amikor gyengébb volt, azért nem, mert egy alap diszkomfort érzés amúgy is volt és az erősödött fel fájásnál. Szóval az összehúzódasnak volt egy ilyen íve, vagy hogy mondjam és nem indítottam el az órát, mert az 1.másodperc nem volt olyan erős. Na, mindegy. Az ilyen 6-7 percesektől még eltelt vagy 12óra a tolófájásokig, de ott meg elakadt a dolog, szóval megcsászároztak, összesen 20 óra vajúdás után. De ez az én szülésem. Neked nyilván nem biztos, hogy ilyen lesz. Szülésfelkészítőn azt mondták, első gyereknél átlag 12 óra az első fájástól a végéig. De ebben benne vannak a villámszülések, meg az ilyen nyomorultak is, mint én😁 Ismerős anyuka a szomszéd szülőszobából kiment vécére az első görcs után kb.1órával és onnan már tolófájással ment vissza. Én ott óbégattam 20 órát, onnan meg annyit hallottam egyetlen egyszer, hogy fáj, majd közvetlenül utána gyereksírás😂

tegnap 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is másik városban szültem. Utolsó héten odaköltöztünk a városba, de végül indítani kellett, mert esze ágában nem volt elindulni még. :D
tegnap 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmilyen fájásom nem volt egyik gyereknél sem, mindkettőt indítani kellett. :D

Görcsölgetések viszonylag rendszeresen viszont mindkettőnél voltak az utolsó 1-2 hétben. Az elsőnél egy ujjig jutottam, a másodiknál kettőig magamtól.

Egyébként azt mondják, hogyha bármilyen rendszerességű is, de szabályos és annyira fáj, hogy abba kell hagynod mindent miatta, akkor az már jó jel. Vannak csodás szülések, ahol egy darab fájás nincs, csak toló, de ez azért az elenyészően szerencsés. Jó eséllyel nem fogsz beleesni. :D

Nem tudom hol laksz, de hasra azt mondom ha 5 percesekkel indulsz is simán beérsz. Általában onnan is sok idő van még hátra...

tegnap 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én túlhordtam 1 héttel. Egész este fájdogált a derekam rendszertenenül. Éjszaka elment a nyákdugó. Másnap mentem NST-re, orvosi vizsgálat alatt elfolyt a vizrm. Estig vártak aztán megcsászároztak. Észre fogod venni a fájásokat. Nem lehet összetéveszteni.
tegnap 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi fájásom nem volt ,egyszercsak elfolyt a víz. Kb 25 perc múlva 3perces fájások voltak addig semmi. Még összepakoltam és 25 perc út bolt a kórház. Így is kb 2 óra múlva pm csaszaroztak de tágulni egy cm se tágultam pedig már jóval sürübbek voltak a fájások.szóval 3 percesekkel is még több óra lett volna mire sikerül.
tegnap 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!