Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Derékfájás lehet a szülés...

Derékfájás lehet a szülés kezdeti jele?

Figyelt kérdés

37 hét +2 napban vagyok, eddig egyszer sem fájt a hátam vagy a derekam a terhesség alatt, de pŕ órája szörnyen elkezdett fájni a derekam.

Szerintetek ez lehet a szülés kezdeti jele, vahy egyszerűen csak most kezdett el fájni az, ami másnak hetekkel előbb jelentkezik?


tegnap 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet ez is, meg az is. Ha fájásaid lesznek vagy elfolyik a magzatvíz az lesz a kezdet :)
tegnap 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem az volt. Bár én eleve hát és derekfajos voltam. De előtte lévő nap különösen fájt, le akart szakadni, feszült. Így is indult be másnap hajnalban a szülés. Sőt így fájt végig, csak egyre jobban. Nem is hitték, hogy szülni fogok, azt mondták akkor a hasunk fáj.

Persze ettől függetlenül nálad nem biztos, hogy már szülést jelez.

tegnap 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyik terhességnél sem volt, de ettől függetlenül simán lehet. De az is, hogy nem. Sajnos ennyiből még semmi biztosat nem lehet tudni.
tegnap 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 detto, fogalmam sincs milyen a klasszikus fájás, pedig 3 gyerekem van. Nekem ugyanígy derekam fájt, ami kisugárzott a belső combomba és egyre erősödtek, végén azt hittem, kettészakadok derékban, de a hasam egyáltalán nem éreztem, csak a CTG mutatta az összehúzódásokat. Nálam ugyanez a menzi görcs is, csak persze kicsiben. Na, a szülési fájdalom detto ugyanígy indult nálam, a mindjárt megjön derékfájás. Gondoltam is egyből, hogy szülök, mert akkor már 9 hónapja nem éreztem olyat:)
tegnap 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De pont hogy azt mondják, és írják mindenhol, hogy derékból sugárzik ki a fájdalom (így is van), csak azok hiszik, hogy a has fáj, akik még nem szültek. Viszont ugye ez nem állandó derekfajdalom. Amihez gyakran hasonlítják, menszis görcshöz nálam köze nem volt. Olyan volt, mintha szó szerint ketté akarnának feszíteni, és közben egy nagy nyomás nehezedett rám, ez lett egyre erősebb. Nekem menstruaciokor a hasam görcsöl, és teljesen másképp. Ezt szinte mindenki másképp éli meg szerintem. Drukkolok, kérdező:)
tegnap 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondtak a kórházban, hogy ez nem lehet szülés, mert az a hasbol indul és sugárzik szét, nekem csak joslo van és haza is küldtek, nstn-n nem is látszódtak fajasok, közben azt hittem tényleg ketteszakadok.

Aztán rá pár órára megszületett az első kislányom.

A másodiknál már ,, rendes " hasi fájdalmaim is voltak.

#2

tegnap 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem indították, addig semmilyen fájásom nem volt (de a magzatvíz elfolyt), az oxival meg csak a derekám fájt. Hasi fájásom egy darab sem volt. De nekem, ha megjön, akkor is a derekam szakad le, a hasam sosem görcsöl.
tegnap 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!