Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan mosakodjak rendesen...

Hogyan mosakodjak rendesen ennyi varrattal?

Figyelt kérdés

Szülés után elég sok helyen repedtem 1 órán át varrtak, repedt belül a méhszáj meg a hüvelyfal is azzal nincs bajom mert azon kivül mikor varrták semmit nem érzek belőle.

Viszont repedtem felfele, és a kisajkaknál egyik oldalt varrni kellett egészen a csiklóig, meg volt egy kisebb gátmetszés.


Ezek nagyon fájnak, annyira felvan dagadva hogy hát nem tudok úgy tisztálkodni mint szülés előtt.

Pisilés után mindig majdem hideg vizet csorgatok oda és csak kivül tapogató mozdulatokkal szárazra törlöm.


Zuhanynál is csak oda engedem a vizet.


Elég ez a fajta tisztálkodás egyenlőre ott lent vagy ezzel nem sokat érek el?



jún. 30. 20:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mikor szültél? Nekem csak egy pici repedésem lett és gátmetszésem, de azon felül, hogy duzzadt volt és egy állandó feszítő érzés odalent, nem igazán mondanám, hogy fájt. Inkább kellemetlen volt, meg a tudat fájt, hogy atyaég mi történt odalent. :D

2 hét után jött egy kis égő érzés, főleg ahol repedtem, akkor meg is ijedtem és elszaladtam a dokihoz, de azt mondta semmi gond, kezdenek kihullani a varratok, ez az égő viszketés (nem az elviselhetetlen fajta) átmenetileg ilyenkor tök oké, szépen gyógyulnak a sebeim.

Teljesen okés ez a mosdás, én minden pisi után öblítettem langyos vízzel, nekem jól esett napi egy-kétszer octaniseottel fújni és csak hagyni a levegőn megszáradni. :) De majd idővel érzed, ha "többet is bírsz".

júl. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!