Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan mosakodjak rendesen...

Hogyan mosakodjak rendesen ennyi varrattal?

Figyelt kérdés

Szülés után elég sok helyen repedtem 1 órán át varrtak, repedt belül a méhszáj meg a hüvelyfal is azzal nincs bajom mert azon kivül mikor varrták semmit nem érzek belőle.

Viszont repedtem felfele, és a kisajkaknál egyik oldalt varrni kellett egészen a csiklóig, meg volt egy kisebb gátmetszés.


Ezek nagyon fájnak, annyira felvan dagadva hogy hát nem tudok úgy tisztálkodni mint szülés előtt.

Pisilés után mindig majdem hideg vizet csorgatok oda és csak kivül tapogató mozdulatokkal szárazra törlöm.


Zuhanynál is csak oda engedem a vizet.


Elég ez a fajta tisztálkodás egyenlőre ott lent vagy ezzel nem sokat érek el?



jún. 30. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyelőre bőven jó a vízzel való öblítés.

[link]

[link]

jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Esetleg a linkelt termékeknek nézz utána
jún. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pont úgy kell csinálni, ahogy írod.
jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

#4! Szerinted az könnyebb?

Hetekig f*ngani sem mersz annyira faj, köhögés, nevetés, tüsszentés kilove. Hetekig fürödni sem tudsz rendesen mert ott a kötés, a friss seb...

Tényleg jobb 🥹

Jelzem nekem is császárom volt (indokolt), és jól éltem meg, de az nem jelenti azt hogy könnyebb.

Bár szegény kérdezőt sajnálom, és inkább még 10 császár mint 1 ilyen bokatol tokaig repedés 🥹


Amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak:

Igen, tökéletes a sima víz, más nem is kell oda meg.

júl. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

Igen, szerintem könnyebb.

Volt már egyben részem, magát a beavatkozást is pozitívan éltem meg, a kórházi napok közül az első volt nehezebb, akkor kb. a férjem csinált a baba körül mindent. Utána fokozatosan lett jobb, az 5. napon már sétáltunk a környéken a babával egy jó órát, mire egy hetes lett a baba, semmi problémám, fájdalmam nem volt.

júl. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

En is igy jartam es csak hogy valami biztatot is irjak, nagyon szepen gyogyultam, szinte nyoma sem maradt!


En is csak vizzel mostam viszont minden pisiles utan leoblitettem a teruletet vizzel (lehet siman wc felett kis uveggel is,de vehetsz ilyen intim zuhanyt is vagy nem is tudom mi annak a rendes neve :D )

Es ezen kivul napi 5x le is zuhanyoztam amugy, amikor lehetosegem volt ra. Azert nagyon ovatosan a nagyajkakat huzd szet, hogy mindenhol alaposan le tudd mosni.

Nekem igy ajanlottak a korhazban, hogy sokszor mossam meleg vizzel aztan toroljem szarazra. Ezen kivul napi 1-2x alkalommal befujtam octenisepttel is.

júl. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tiszta víz mellett octenisepttel fújd!
júl. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

Hát akármennyire is rossz a helyzet, én örülök, hogy nem császár lett a vége pedig a végén már azért könyörögtem:'D


De jobban bele gondolva az ember császár után többet szenved, ott hosszabb a felépülés.

Még így is nehéz lépegetni, ülni,feküdni:'D milyen lehet császárral, plusz a vérzés, plusz a méhösszehúzódások ott is ott vannak.

júl. 1. 07:27
 9/11 anonim ***** válasza:
6, te bolond vagy...
júl. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt ennyi sérülésem (2x szültem hüvelyi úton, a másodiknál gátmetszés nélkül), de hasonlóan tisztogattam, csak minden wc után. Plusz fújd octenisepttel, meg lehet kapni aloe first sprayt, kicsit hűsít, azt a külső sebekre is fújhatod, nekem az segített (patikában kértem direkt erre). Az első szülés után 2 hétig fájt, de fokozatosan egyre jobb lett, a másodiknál már a kórházból is úgy jöttem haza, mint akinek szinte semmi baja. 7 hónapja szültem és az égvilágon semmi nem látszik már belőle. Úgyhogy kitartást és jobbulást, hamarosan jobb lesz.
júl. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!