Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sürgősségi császár, ha nem...

Sürgősségi császár, ha nem sikerül megszülni?

Figyelt kérdés

Nagy babát jósolnak, 4100 volt 39 hetes UH-n, BPD 104. Első szülés. Az UH-s orvos azt mondta, hogy a feje miatt 70%, hogy egyedül nem fogom megszülni. De ezt csak akkor tudják majd megmondani, ha beindul a szülés, kitágulok legalább 8 cm-re. Szerinte, “kérjem” a császárt. A szülésorvos szerint erre nincs mód, nem ol a császárra. Szerinte sem valószínű, hogy természetes úton jön majd világra, de meg kell próbálni.


Én végig természetes szülésre készültem, de most már nagyon félek, hogy miként alakul. Félek, hogy elakad a baba, késő lesz császározni vagy ilyesmi. Félek a több ilórás vajúdástól, majd ha úgy alakul, akkor még fel is vágnak. Más komplikációról ne is beszéljünk… igyekszem ezekre nem is gondolni.


Igazából tapasztalatokra lennék kiváncsi. Volt valakinek hasonló helyzete? Mi lett a vége? Ha császár lett, mennyire volt könnyű a felépülés?


Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat, véleményeteket.


39+4 hkm


jún. 23. 18:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

Az ultrahang nem ritkán 500 grammot is tévedhet. Erre ne alapozz.

Egy ismerősöm pár hete szült 4600 grammos babát, őt ráadásul 3800 körülire becsülték. Aztán fájdalomcsillapítás, és gátmetszés nélkül szült, mert egyikre sem volt idő, olyan gyorsan jött a baba.

jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
De jokat irtok 🙂
jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igazabol a BPD elgondolkodtató kicsit, hiszen az vegulis a legnagyobb aminek ki kell jönni. Az én orvosom szerint 100-ig biztosan nem foglalkoznak vele, felette lehet, hogy figyelembe veszik, de mivel elsősorban a táguláson múlik a dolog, azt sem nagyon szokták. Nalunk pont 100 volt, ugyhogy ismerős az aggodalom, kerdezgettem az orvost, hogy kifér-e, de nekem erre ugye még legyintett a doki, hogy persze. A 104 szűk fél centivel több. Én nem tágultam, császar lett.
jún. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tapasztapatot, amit megosztottatok.

A csipőm az orvos szerint anatómiailag elég szűk, amit sosem gondoltam volna, mert körte alkatú vagyok, elég nagy a fenekem😉, 160 cm egyebkent ugyanúgy.


Megnyugodtam kicsit a válaszaitok után, a fiam majd eldönti, hogyan szeretne a világra jönni.

jún. 24. 06:50
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én babám is nagy volt. Mivel az első császáros volt mivel nem tágultam én kértem, hogy a második is császár legyen. Mivel eltelt közben 8 év, mondták hogy semmi nem indokolja a császárt. Legyen természetes. 41 héten inditották. Ballont kaptam, semmit nem használt, reggel újra ballon szintén semmi😅 az oxy is kb semmit nem ért. Aztán a főorvos bejött, hogy ezt a gyereket nem fogom természetes úton megszülni( persze én ezt akkor már éreztem)

A szobatársam viszont simán megszülte a 4,5 kg babáját.

jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
32%

"Szerinte sem valószínű, hogy természetes úton jön majd világra, de meg kell próbálni."

Gratulálok, magyar egészségügy.

"Meg kell próbálni", mert ez a protokoll. Nálunk ez lett a divat, hogy szenvedtessük azért végkimerültségig a kismamát pusztán "elvek" miatt. Ahelyett, hogy a nő egészségét és érdekeit is nézzék, de hát nálunk az a szemlélel, hogy "minden nő kibírja valahogy."

jún. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16: Nem szadizmusból csinálják, ahogy azt sem, hogy nem adnak minden kismamának érzéstelenítőt. Az egyik barátnőm még örömködött is, hogy legalább vajúdni hagyták (1 napig...), nagy babát jósolt az UH, a magándoki nem kockáztatott. A babának állítólag császárnál is az a jobb, ha van előtte vajúdás. Az anyának tömény szívás. Amikor nálam felmerült, hogy program, nem program, hüvelyi, akkor próbáltam utánanézni, mert az első szülés tapasztalatai után, császár esetén a vajúdást szívesen kihagytam volna. Végül hüvelyi lett, de közel sem viselt meg annyira, mint az első szülésem.
jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!