Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sürgősségi császár, ha nem...

Sürgősségi császár, ha nem sikerül megszülni?

Figyelt kérdés

Nagy babát jósolnak, 4100 volt 39 hetes UH-n, BPD 104. Első szülés. Az UH-s orvos azt mondta, hogy a feje miatt 70%, hogy egyedül nem fogom megszülni. De ezt csak akkor tudják majd megmondani, ha beindul a szülés, kitágulok legalább 8 cm-re. Szerinte, “kérjem” a császárt. A szülésorvos szerint erre nincs mód, nem ol a császárra. Szerinte sem valószínű, hogy természetes úton jön majd világra, de meg kell próbálni.


Én végig természetes szülésre készültem, de most már nagyon félek, hogy miként alakul. Félek, hogy elakad a baba, késő lesz császározni vagy ilyesmi. Félek a több ilórás vajúdástól, majd ha úgy alakul, akkor még fel is vágnak. Más komplikációról ne is beszéljünk… igyekszem ezekre nem is gondolni.


Igazából tapasztalatokra lennék kiváncsi. Volt valakinek hasonló helyzete? Mi lett a vége? Ha császár lett, mennyire volt könnyű a felépülés?


Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat, véleményeteket.


39+4 hkm


jún. 23. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem irtak csaszarra, 4200 grammos, 55 centis gyereket szultem vegul termeszetes uton.

150 centi, akkor 60 kilos nokent, de amugy 45 vagyok :D Gatmetszes volt, de ennyi, gyorsan gyogyultam.


Minden azon mulik tenyleg, hogyan tudsz tagulni. Ha szules kozben barmi van, az orvosok merlegelnek es megcsaszaroznak, ha kell.

jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én végig természetes szülésre készültem, 2790g volt a babám. Szombat este elfolyt a magzatvíz, be a kórházba, de fájások nem igazán akartak jönni. Egész vasárnap próbálták oxitocinnal, géllel, kézzel tágítással beindítani, fájásaim már voltak az oxitól, de nem tágultam. Sétáltam, labdán rugóztam, stb, semmi nem segített. Hétfőn szintén ez ment, közben folyamatosan nézték a babám szívhangját, de én már úgy voltam az ötödik kézzel tágítás után, hogy már inkább a császár. Hétfő estére az orvosok is megunták és mivel kezdett kicsit esni a szívhang, mondták, hogy akkor jöhet a császár, ha beleegyezek. Megváltás volt. A babámnak nem volt beilleszkedve a feje, a nyakára 3x volt rátekeredve a köldökzsinór, jobban jártunk a császárral. Nagyon szép munkát végzett aki engem műtött, nagyon gyors volt a regenerációm, persze az elején azért óvatosan kellett mozogni. Ne félj tőle, én is ódzkodtam, de így utólag egyáltalán nem bánom, hogy császár lett.
jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 babyboom567 ***** válasza:
88%
Szerintem meg csak feleslegesen paráztatnak.Most direkt megnéztem,de nem találtam meg minden papírt,nekem a 32.héten volt 89mm a BPD.És természetes úton szültem egy 4000gr-os gyereket a 37+5 héten.
jún. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lassan kezded az NST-t a kórházban és 40-ik héten lesz vizsgálatod is. Szerintem ez miatt nem fognak egyből császárra küldeni(nem tudom melyik kórházhoz tartozol). Ha beindul, akkor megvárják mennyire tágulsz, ha semennyire, akkor visznek a műtőbe. Legalábbis nekem Fehérváron ezt mondták ma. Rólam holnap döntenek. 41+1 leszek, de eddig semmit nem tágultam, ha holnapra se fogok akkor mehetek műtétre.
jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
16 óra után császároztak meg. Megváltás volt.
jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Apás szülés lett volna. Éjfélkor elfolyt a magzatvíz zuhatag-szerűen. Felhívtuk a kórházat,kijött a mentő. Ott pár óra után kaptam oxit,mert nem indult meg semmi. Meg beöntést. Ez utóbbi nem volt mumus,nem fájt, nem kárhoztam el stb stb.


Szóval megkaptam az oxit. Összesen (oxi nélkül plusz oxival) 11 órát vajúdtam. A végén már nagy fájdalmakkal,ajánlottak is gázt. De nem kértem.

A férjem ott volt velem.


Utána elkezdett leesni az oxitól a baba szívhangja. 160-ról 60-ra. Ugye a 160 a normális születéskor.

Figyelgették,mondták, hogy a következő én vagyok a műtőben.


Na akkor nagyon megijedtem. Mindenképpen hüvelyi szülésre készültem lelkileg (NAGY HIBA VOLT!).

De kaptam spinális érzéstelenítést, attól szépen lebénultam alulról,és a műtét nagyon flottul ment. Ott bent már nyugodt voltam. Hamar felfogtam,hogy a baba érdeke. Meg az enyém is persze.


Még oktatott is felettem a doki egy rezidenst. Én meg mosolyogtam rajta, ahogy magyarázta a felnyitott hasamban a szerveimet. Mert hallottam persze, hogy "ez itt a rektum,ezt nem bántjuk" , meg hasonlók. 😁


Utána szépen összevarrt a dokim (2016-ban szültem).


Azt, hogy az őrzőben mi volt,meg hagyjuk. Oxigénhiányos lettem. Állítólag a spinálistól. Órákig kék voltam (minimum 4 órán át). Amíg nem lett színem, ott volt a férjem végig az őrzőben. Mondták a nővérek,hogy maradjon ott velem. Nagyon-nagyon rosszul voltam... kapkodtam a levegőt kék ajkakkal. Nem tudom, miért nem adtak egy kis oxigént...Egyszer majdnem el is ájultam beszéd közben.


11:40-kor toltak be császárra. 22-kor már fel is állítottak. Onnantól elvoltam.

jún. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A testvéremnél az első terhességénél már eleve nagy babát jósoltak és túl is hordta 2 héttel, végül indították. Születéskor 4600 g, 38 centis fejkörfogata volt és talán 58 cm. Rendben megszületett (bár piszkosul fájt neki, főleg az indítás miatt), még a gátvédelem is majdnem sikerült (azt hiszem, egy minimálisan repedt).

Nekem az egyiküknél farfekvés miatt volt benne erősen a pakliban a császár, de ott is úgy voltak vele, hogy majd a vajúdásnál meglátják.

A helyedben bíznék a szülészorvosodban, valószínűleg jobban képben van veletek, mint az UH-os. Minden jót!

jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kis termetű vagyok, nagy volt a babám. Indítani kellett, de természetes szülésre készültem végig. Sajnos se a ballon éjjel, se a burokrepesztés, se az oxitocintól nem tágultam. Így kb. 16 óra vajúdás után császároztak. Megváltás volt. Az első pár nap volt nehéz, de 2 hét után kutya bajom nem volt. Szoptatni is tudtam. Ne izgulj ezen! A lényeg, hogy mind a ketten rendben lesztek. És az első 6 órában ne emeld fel a fejed!!

Jó egészséget! :)

jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagy babát jósoltak nekem is, végül 4120 gramm, 57 centi lett.:) nem írtak ki császárra, de nekem nem is indult be magától a szülés, indítottak pár nappal terminustullepes után. Nem hatott, pár óra vajúdás után császár lett, de nem tagultam, viszont még mindig a fejemben cseng a mondat, miközben szedte ki belőlem a gyereket az orvos, hogy "hát szerintetek ez hogy jött volna ki?" 😂😂😂 Nekem ebből annyi jön le, hogy igenis létezik a teraranytalansag, és lehet(ne) nyomós indok önmagában is császárra..mondjuk a te mereteid is fontosak, én 160 cm vagyok kb, és nem is egy duci alkat.
jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mert nem tagultam * 9es voltam
jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!