Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostmár nagyon félek! Mit tegyek?

Mostmár nagyon félek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Holnapra vagyok kiírva, már két hete azt álmodom hogy holnap éjjel fogok szülni. Nem tudom így lesz e, de így érzem. Még nincs jele vajjúdásnak, de volt már jósló fájás, és mindennap olyan fájá, ami egyre jobban a közeledő szülésre jelez. Itt ülök már 2 órája, és folyton a szülésre gondolok. Még be sem pakoltam, tegnap éjjel mostam a ruhákat amiket majd viszek, nemsokára megyek és összepakolom azokat, ami a listán van. Nagyon félek! Próbálok pozitívan a dologhoz állni de nem nagyon megy. Honnan tudjam hogy elkezdődött a vajjúdás? Félek hogy elájulok vagy valami. remeg a kezem-lában. Mivel foglaljam addig el magam?
2010. okt. 30. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolj arra h hamarosan a kezedben tarthatod a babádat,és minden ami fáj,az közelebb visz ehhez...
2010. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

CSak egyet tehetsz a saját érdeketekben: ne aggódj!!!


Pakolj össze mindent, és nyugodtan feküdj le tévézni, vagy olvasni.

Nem értem, miért félsz attól, amiről nem is tudod milyen :)

Én már szültem, nem féltem és 16 órás vajúdás után egy csodálatos emlékként maradt bennem a szülés/születés.


Olvass sokat a neten a vajúdásról, készülj fel abból, hogy mi vár Rátok a szülőszobán. Így sokkal könnyebb lesz!


Könnyű szülést :)

2010. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom, ne félj, nincs mitől.

Szépen összecsomagolsz, az még megnyugtatóbb lesz, mert felkészültél. Semmi más dolgod nincs már, csak várni, hogy ki akarjon jönni a kisbabád. Nem fogsz elájulni, nem lesz semmi baj. Ha elfolyik a magzatvíz, akkor szépen bementek a kórházba, ahol felkészül személyzet segíteni fog mindenben. Ha a fájások jönnek, pihenj le, mérd az időt. Gondolj a picikédre, ahogy rajta lesznek a kisruhák, amiket vettél, a puha takarójába csomagolva. Apa szemét, vagy a tiédet örökölte-e.... Simogasd a pocidat, biztasd a babád, hogy milyen ügyesen fogjátok ezt megoldani.

Nagyon könnyű és szép szülést kívánok!

2010. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Leghamarabb pakolj össze! :) Nem kell félni, hisz életed egyik legcsodásabb élménye vár rád, csak pozitívan állj hozzá. És hidd el tudni fogod ha menni kell, vagy a vized folyik el, vagy erősödni és rendszereződni fognak a fájások. ha azt veszed észre hogy óránként már többször előfordult, hogy görcsölsz egyet, kezd el nézni az órát, hogy mennyi idő telik el a fájások közt, és ha rendszeresek lesznek, 7 perc, 5 perc, stb, akkor irány a kórház, mert mindjárt jön a baba. Addig meg, nem is tudom, hajtogasd át mégegyszer a babaruhákat, vagy készítsd fel a lakást arra, hogy egy pasi egyedül lesz benne amíg ti kórházban lesztek és semmit nem fog megtalálni. Mosás, vasalás, kaja felcimkézés. :)
2010. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy szülni jó! Mert ez az igazság. Ok, hogy fáj, de hidd el, ez egy értelmes fájdalom, nem olyan, mint egy műtét vagy egy fogfájás. Gyönyörű, csodaszép dpéog lesz, mikor megszületik a babád és megfoghatod. Gondolj rá sokat, és vajúdás közben is erre gondolj. Hidd el, nem kell félned!
2010. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!