Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Még két (kb) két hetem van a...

Még két (kb) két hetem van a szülésig, mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Még dolgozok és az utolsó napig szeretnék dolgozni, nem túl nagy a pocim és jól vagyok, de semmiképem nem szeretném ha munka közbe indulna be a szülés, rettegek attól hogy a legrosszabbkor elmehet a magzatvizem. Ti voltatok ilyen helyzetben?Esetleg védekezzek valahogy? Ithon van ilyen tena betétem de szerintem ez nem anyira segit esetleg tudtok valami mást megoldást? Ha egy törölközőt tennék be (mármint felfogni a magzatvizet)az elég lenne, vagy azzal is átáznék?
2010. okt. 29. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Én vasárnapra vagyok kiírva, ma is dolgoztam. Ha nem fizikai, megterhelő munkát végzel akkor dolgozhatsz. A szülés amúgy sem olyan, hogy egyik pillanatról a másikra... nyugi, érezni fogod, és akkor nem mész be dolgozni. Nem lesz semmi baj ;-) Persze azért jobb felkészülni. Könnyű szülést! ;)
2010. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én szerdára vagyok kiírva, ha minden jól megy én még lépcsőházat takarítok a héten, és minden házimunkát elvégzek (igaz, én gyeden vagyok, így munkahelyen már nem dolgozom). A magzatvíz bizony hirtelen elmehet (nekem anno elment, így tudom), a betét mindenképpen kell, ha emberek között vagy, bár nem biztos, hogy felfogja. A törölköző szerintem kényelmetlen lehet. Muszáj végig dolgoznod? Egyébként nem biztos, hogy mások észreveszik a dolgot, egy ismerősömmel együtt voltunk nst-n, ami után neki elment a magzatvize (szerencsés volt, épp a kórházban), nadrágban volt, ha nem szól észre sem vettem volna (mondjuk miután szólt és odanéztem látszott).
2010. okt. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért nem minden szülés indul burokrepedéssel. Második babámnál már csak akkor repedt, amikor tolófájások jöttek. Ha furcsán érzed magad, akkor meg úgyse még be. Ha meg magzatvíz elfolyik akkor amúgyis mentőt kell hívni, és egyből lefeküdni, felpóckolt lábakkal, szóval, legkevesebb gondod lesz, hogy ésreveszik-e vagy se, úgyis azzal fogsz törődni, hogy nehogy a köldökzsinórt elnyomja a baba feje. Szerintem biztosan érezni fogod, ha aznap valami történni fog.
2010. okt. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban ritka, hogy az összes magzatvíz elfolyik, de nekem mondjuk így volt...nekem nem volt elég egy törölköző, sőt az egész szoba úszott...túlhordás miatt kórházban voltam, ez volt a szerencsém. De ez tényleg tök ritka.

Legyen nálad nagyméretű betét, a Tena Lady Extra sokat felszív.

2010. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy terveztem,hogy az utolsó pillanatig dolgozok.Pedagógus vagyok,a 36.héten gondoltam mégiscsak kiveszem a terhességi szabadságot,a suliból már csak egy hét volt hátra.Szépen elterveztem,hogy egésznap kismama újságokat fogok olvasgatni,meg a neten bújom a fórumokat,hogy 100%ig felkészülhessek lelkileg is a szülésre.Ehhez képest,ahogy elmentem szülési sazbira,másnap megszületett a kismanóm,a 36.héten:)
2010. okt. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!