Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37 hétnél előbb szülő anyukák...

37 hétnél előbb szülő anyukák hányadik héten szültetek? Volt bármi gond a babával?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy volt-e komplikáció amiért előbb kellett a babának megszületnie vagy szülés után volt-e vele valami probléma?

Egészséges lett vagy segíteni kellett neki pl a légzést.

Azért érdekel mert most 27 hetes terhes vagyok a másodikkal és már a 24. héttől vannak jósló fájásaim.

Első lányomat 36 hétre szültem és 2 napig segíteni kellett neki a légzésben.

Kissé aggódom, hogy megint előbb születik a baba. Egyáltalán hány % hogy ha az első korábban születik akkor a második is?


2010. okt. 1. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első babám 35 hétre született, semmi komplikáció nem volt, még a koraszülöttre sem került át. Második 36 hétre, neki fél órás korában nehéz légzése lett, inkubátorba tették, oxigént kapott. (amúgy majdnem 3 kg volt). Harmadik babóm a kiírt előtt 1 nappal született, vele is minden rendben volt. Én is azt hittem hogy tuti megszületik ő is hamarabb, de szerencsére végig tudtam hordani, igaz, a 35. hét után állandó készültségben voltunk. :)
2010. okt. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 36 hétre született. 3. napon besárgult, de egyéb probléma nem volt. Sima csecsemőosztályon volt, 7 naposan már haza is jöttünk.
2010. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám a 32.hétre,5 napig kapott rásegítést a légzésre,30%oxigént. Senki nem tudja megmondani miért született előbb,nem volt se fertőzés se semmi,egyszerűen elfolyt a magzatvíz. Szerencsére a nagy ilyetségen kívül nem lett más baj,legalább is úgy néz ki,hogy korának megfelelően fejlődik és észre sem venni rajt hogy koraszülött. 4 hónapos fiú anyukája
2010. okt. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a barátőm a 36. héten szült, nem derült ki igazán, miért.... intenzíven voltak 1 hétig, a baba kapott oxigént, de csak amitt mert az egyik orrjárata szűkebb volt (ez sok embernél így van), tehát biztonságképp, meghagyták neki hogy 10 hós koárig minden este szívják ki az orrát porszívós orrszívóval. ezenkívül enyhe oxigénhiánby miatt hipotóniával jártak dévény terápiára. kicsit lassabb a mozgásfejlődése, de még bőven belefér az átlagosba, most 13 hónapos, és most próbálkozik a felállással. szellemileg semmi baja, most voltak 1 éves kontrollon, 10 kiló és 79 cm, tehát a súly- és magassághátrányt is behozta.

sztem ha vírusfertőzés stb miatt születik előbb akkor nem törvényszerű, hogy a 2. is...viszotn ha pl. az anyának gyengébb a méhe,vagy hasonló szervi oka van, akkor sajnos van rá eséély, hogy a második is korábban jön.

2010. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

32 hétre császároztak sos-ben mert terhességi toxémiát nem lehetett tovább húzni. minden megvolt. vérnyomás,. fehérjeürités, ödéma.

a kicsi lélegeztetőn volt 3 napig, majd egy hétig oxigén rásegitésen. 3 hétig voltunk kórházban. 42cm és 1980g volt születésekor. most 8 hetesen meg 50cm és 3960 g! szemei kicsit még éretlenek. ma már csodákra képes az orvostudomány. sok anyuka volt bent velem akik 27-29 hétre szültek és a héten már az utolsó anyuka is hazamehetett a picivel, ők is velem egyidőben szültek. Ne aggódj, csak nyugi.

2010. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

KÖszönöm szépen az eddigi válaszokat!

A lányom anno oxigén rásegítést kapott. Mikor megszületett megmutatták, de rögtön el is vitték és nem hozták vissza. Csak este láthattam a csecsemőszobában. Másnap délutánig hozzá sem nyúlhattam. Sajnos 18 hónapos koráig légzésfigyelőn kellett aludnia. Többször riasztott mert nem vett levegőt. Volt hogy meg kellett fújni vagy rázni hogy lélegezzen.

Rengeteget tettem azért hogy kivizsgálják de nem mentem semmire. rengeteget beteg leginkább hörghurut, felső léguti hurut, tüdőgyulladás. Iszonyat mennyiségű gyógyszer az elhúzódó betegségek miatt és mégsem sikerült elérnem még azt sem hogy emelt szintü családipótlékot kapjunk. ' orvoson múlt.

Csak attól félek hogy ha a másodikat is előbb megszülöm ugyanígy járunk és újabb 2 évig az egyik szemem éjjel nyitva.

2010. okt. 1. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:

35. héten derült égből villámcsapásként elkezdett szivárogni a magzatvizem. Nem tudta megmondani a dokim, hogy miért, nem volt semmilyen fertőzésem...

2600 gr, és 53 cm volt a kisfiam, és egy percet sem töltött koraszülött osztályon, 10/10-es apgarral született. 6. napon jöhettünk haza, szerencsére semmi baj nem volt vele. Most 8 hónapos lesz egy hét múlva, kb 66 cm és 7300 gramm.

2010. okt. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!