Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, hogy ez így megvisel...

Normális, hogy ez így megvisel, lehetek még jó apa?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom még év végéig, és hiába próbáltam, nem tudtam hazajönni a gyerekem születésére, csak egy hónap múlva jutok haza. Addig csak képen látom a babánkat, és mivel már van két gyerekünk, így tudom, mekkora élményről maradtam le, hogy nem voltam bent a szülésnél, és nem vehettem ott a kezembe. Ráadásul még fájdalmasabb úgy, hogy a feleségem szülei idősek és vidéken élnek, így egy fiú barátja segített neki, aki évekkel ezelőtt a pasija is volt. Úgy tudom, azóta csak barátok, de mégis zavar a tudat. Normális, hogy ez ennyire megvisel, hogy lépjek ezen túl? Lehetek ettől még jó apa?
2022. szept. 28. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen nincs. Ez kamu kérdés. Akit ennyire szíven üt a helyzete, az felmond vagy betegszabadságot vesz ki, hogy otthon legyen. Kizártnak tartom, hogy csak az ex van segítségnek. Csak kiváló fizetésű lehet az a külföldi munka, amiért érdemes a baba első hónapjait kihagyni, úgyhogy bébiszittert/házvezetőt fogadna egy ilyen helyzetben lévő pár.
2022. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne lehetnél? Ha aktívan részt veszel az életében, akkor jó apja leszel. Ezekre a hónapokra úgysem emlékszik még.
2022. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj h téged jobban zavar h az ex volt ott, mint az h te nem.

Sok apuka túléli h nem volt bent a szülésnél. Sürg császárra ritkán engednek be, a covid alatt is szép számmal voltak ilyenek.

2022. szept. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

1es ha ő keres egyedül pénzt és nem jófej a munkáltatója, akkor lehet anyagilag rászorulnak.

Szerintem ha erről őszintén beszéltetek a feleségeddel, akkor megérti. És 3 gyerek mellett, köztük egy újszülöttel, szerintem örül, ha él, biztos nem az ex faxára kéreckedik. Gyanítom bárkit kihasználna segítségként, ha ajánlkozik, én is azt tenném, 3 gyerek egyedül horror lehet.

2022. szept. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy lehetsz jó apa. Csak egy jó apa gondolkozik el ezen, és néz mélyen magába! Majd ha otthon leszel mindent bepótoltok, ennyi nem állhat a boldogság útjába! Gondolom nem jókedvből tartózkodsz külföldön, hanem nyomós okod van rá.
2022. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Az első elég gáz válasz.

Ha komolyan szereted őket és ott akartál lenni, de komoly dolgok miatt nem tudtál, attól még nem leszel rossz apa.

Sajnálom, hogy ez történt és remélem, hogy a családod és a körülötted lévők is megértik, hogy vannak kötelességeid azért, hogy a legjobbat adhasd meg a gyerekeidnek.

Manapság már nagyon sok mindent várnak el az apától-anyától.

Az anya nézzen ki fitness modellként szinte szülés után azonnal, főzzön-mosson, viselje gondját a gyereknek persze mindig legyen ideje sminkelni

Az apa tonna számra hozza a pénzt, vigye el anyut mindig szép helyekre etc. Nagyon könnyen ráakasztják másokra a rossz szülő bélyegét amit el is hiszünk, hiszen nagy a felelősség és sokat gürizünk, hogy jól csináljunk.


Ha tudod, hogy mindent megteszel amit tudsz és a jó szándék vezérel (mellesleg ez a jó szándék nem megy át abúzusba), addig jó apa leszel.

2022. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem voltál bent a szülésnél az még hagyján. Sokan nincsenek bent (nem akarják, nem bírják vagy pl. tilos volt), mégis jó apák lesznek. Nem ez a legfontosabb.

Az nagyobb baj, hogy egy ilyen helyzetben a feleséged exe most a "pótapa". Nem is értem, ilyen helyzetben kizárt, hogy nőként nem egy másik nőt, hanem inkább az exemet kérném meg segíteni.


Amúgy elég lehetetlen helyzet az is, hogy nem engednek haza ilyenkor pár napra.

2022. szept. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!