Mi történt volna, ha nem császároznak, hanem mégis megpróbálják sima szüléssel?
Egy ismerősömről van szó.
Állítólag "nem jöttek a fájások" és nem tudta megszülni adtak neki valami oxit és elkezdett elmenni a szívhang. És hogy emiatt császároztak. És mi történik ha ebben az esetben megpróbálják mégis a rendes szülést?
U.i: nem értek a témához, viszont kíváncsi vagyok, azért kérdezem.
Kèsőbb született volna meg.
Az èn gyerekem 89 òràval a magzatvìz elfolyasa utan született. Sajnos ahelyett, hogy megkerestèk volna az okot, amièrt nem tàgulok (utòlag egyèrtelmű volt nekem), utolsò nap oxyt adtak. Lassù cseppszàmmal kezdtèk, ìgy hatott, de nem lett tőle rossz a gyerek szìvhangja, simàn meg tudtam szülni. Ha vàrnak mèg egy napot, lehet oxy nèlkül is megszülöm. Ctg tökèletes volt, nem voltam làzas, varhattak volna mèg...
Ha nem jöttek mèg a fàjasok, akkor itt egy be nem indult szülèst erőltettek. Az oxyval veszèlyhelyzetet ideztek elő, orvosi hiba miatt lett csàszàr.
36 óra vajúdás után sürgősségi császár altatásban, mert le vált a placenta. Szintén nem tágultam, szinte meghaltunk mind2en.
Ha én nem is a kisfiam biztosan.
Ha nem értesz a témához, akkor kezdjük az elejéről.
A szülés általában méhösszehúzódásokkal kezdődik. Kezdetben ritkán, de rendszeres időközönként. Ezeket a méhösszehúzódásokat nevezzük fájásnak. Mert tényleg fáj. A fájások egyre gyakrabban és erőteljesebben jelentkeznek. Ezek az összehúzódások nyomják a magzatot kifelé a méhből. Ahogy a baba halad lefelé, a méhszáj kitágul. 1, 2 ujjnyira. Kb.10 centire kell kitágulnia a méhszájnak, mert az újszülött fejének kb.ennyi az átmérője. Ezt a folyamatot hívjuk vajúdásnak. Ahogy a magzatburkot egyre több és erősebb nyomás éri, megreped és elfolyik magzatvíz. Ha kitágult a méhszáj, a magzat beilleszkedett a szülőcsatornába, akkor kezdődik a kitolási szakasz. Amikor az anyuka elemi kényszert érez rá, hogy kinyomja magából a babát.
Sajnos a szülés folyamatát elég sok tényező meg tudja akasztani. Ha elfolyik a magzatvíz, de nincsenek fájások, az egy idő után veszélyes lehet. A magzatvíz védi a babát. De ha már nincs magzatvíz, fogékonyabb a magzat a fertőzésekre. Ezért szokták sürgetni, hogy induljon el a vajúdás. Ha nem indul meg magáról, netán nem elég erőteljesen, akkor oxitocint kap a kismama. Ez a hormon felelős az összehúzódásokért. (Többek között). Ez egy elég veszélyes szer egyébként, mégis nyakló nélkül használják a szülészetben. Lényegében mesterségesen felgyorsítják vele a szülést, olyan dolgokra kényszerítve az anya testét és a baba idegrendszerét, amikre még nem állnak készen. Gyakran előfordul, hogy a mesterséges oxitocinnal turbózott összehúzódások túl erősek a magzatnak, és nem kap rendesen oxigént. Kvázi összenyomják szerencsétlent. Ilyenkor leesik a szívhang. Ez jelzi, hogy valami nincs rendben a babával. Ha ilyenkor erőltetik a hüvelyi szülést, a baba megfulladhat. Ezért inkább a császármetszés mellett szoktak dönteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!