Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az, hogy édesanyám mennyi...

Anniebianca kérdése:

Az, hogy édesanyám mennyi ideig vajúdott, illetve milyen volt a szülés, az genetikailag öröklődhet?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, csak hát a terhesség alatt nem volt semmi bajom, pont mint anyunak, és nem tudom, ez csak véletlen lenne e, vagy genetika. Tudjátok az utolsó héten már minden baromságon gondolkodik az ember.:D Előre is köszi!
2010. szept. 12. 12:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem nem sok köze van egymáshoz a két szülésnek. Minden szülés más.
2010. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Anyukám majd belepusztult annyira fájt a szülés neki ( nem is lett tesóm ) én meg fél óra alatt megszültem. Mondjuk a terhességet ő is könnyen viselte és sajnos ő sem tudott szoptatni. Mondj ő azért nem mert nem volt tejcsi, én meg azért mert a kisfiam kis súllyal született és nem tudta megszívni, mire megtudta volna addigra a cumisüveghez hozzászokott meg a tejcsi is elapadt...:-(:-(
2010. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én ezt így gondolom, h genetika is, nálunk hüvelyi szülés volt, komplikációmentes és gyors.....hasonló az alkatunk is....
2010. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az anyukám villámgyorsan szült engem, én 18 órás vajúdás után császárral a lányomat.

Szerintem ez nem öröklődik.

2010. szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem öröklődik, én anyukám engem 3 óra alatt, tesómat másfél alatt szülte meg, elejétől végéig, cakkumpakk.

Én 9 és negyed óra alatt szültem, ő fájdalomcsillapító nélkül, én meg könyörögtem érte :)

2010. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem öröklődik. Az anyukám 4 gyereket szült természetes úton, én még csak egyet, de császárral. Ő max. 3 hónapig tudott szoptatni pótlással, én 1 évig. Ő több mint 20 kilót hízott a terhességei alatt, én 10 kilót.

Viszont szerintem a baba súlya "genetikusan öröklődhet". Neki is nagy súlyú babái születtek és nekem is.

2010. szept. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Terhesség elött azt hittem én is, hogy öröklödik. De a terhességünk is teljesen más volt, ö hányingeres volt, én nem, neki nem voltak jóslófájásai, nekem igen, és nekem végig hasmenésem volt.

Szülés. Ö 6 órát vajúdott, én végigtoltam csupán 4 órát, viszont mindketten fájdalomcsillapító nélkül és éjjel... Kb ennyi összefüggés van.

22/L

2010. szept. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Semmi köze a genetikához. Anyukám 4 óra alatt szült meg engem, az öcsémet 3 óra alatt, természetes úton.

Én 26 órát szenvedtem és császár lett a vége.

2010. szept. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy öröklődik-e mindenesetre a családunkban mindenki nehezen szülte az elsőt, a másodikat meg könnyen:)remélem így is lesz nálam is, mert az első császár lett komp.miatt reménykedem hogy a 2.ik könnyebb lesz és természetes.
2010. szept. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy genetikailag mennyi összefüggés lehet közte. Leírom nekünk hogy volt. Anyukám az elsőt nagyon nehezen szülte. 37 évvel ez előtt még teljesen más volt minden, az orvosok hozzáállása, a tudása, a szülőágy stb. Akkoriban még nem volt vízben szülés meg labda, EDA, stb. A kiírt nap előtt 2 nappal megrepedt a burok és elkezdett csöpögni a vize, alig vette észre mert olyan kevés volt, fájása egy szem sem volt. Bement a kórházba megvizsgálták és oxitocint adtak neki, onnantól az 5. napon született meg a babája elkékülve, oxigén hiányosan. Akkor azt mondta soha többé nem szül, de időközben elvált, hozzáment az apukámhoz és 7 év múlva megszületett a második babája. Vele volt a legkönnyebb dolga mert nagyon gyorsan megszült. Már a terhesség közepétől ki volt nyílva ezért bent tartották 2 hónapon keresztül a kórházban, végül a tesóm koraszülött lett, 8 hónapra született lyukas szívvel, de szerencsére nem ma már nincs semmi baja. Aztán apukám akart még egy kislányt is, anyu nem, de azért mégis csak besikerültem:) Akkor volt anyu 36 éves. Kiírt napon 16.-án este elfolyt a víz és rögtön jöttek a kisebb fájások, de még nem akart bemenni, másnap reggel ment be amikor már 10 percesek voltak, 17.-én délben születtem meg.

A nővérem szülése: Első 24 óra, sima szülés kisfiú, második 5 óra szülőszéken szülve, kislány.

Nekem egy kisfiam van, egyelőre nem tervezek másodikat. Én túlhordtam a babát, kiírt nap után egy héttel indították, 3 napot voltam a szülőszobán először fájós később már nagyon-nagyon fájós fájásokkal, végül 2 percesekkel toltak be császározni mert minden fájásnál leesett a kisfiam szívhangja és nehezen jött vissza.

Anyukám és az én terhességem teljesen más volt, ő mindegyik terhességekor rosszul volt, hányt, főleg velem, én pedig teljesen jól voltam, mindent ugyanúgy tudtam csinálni mint egy nem terhes.

2010. szept. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!