Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a fájásaim "csak" jósló fájások? A szülési fájások is gyengébben kezdődnek aztán fölerősödnek nem? Hogy működik ez egészen pontosan? Ha tegnap egész nap voltak jóslóim akkor az azt jelenti, hogy közeledem a szüléshez?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt két-három héttel nekem már elég erős jóslóim voltak és gyakran. Nem rendszeresedtek, főleg éjszaka jelentkeztek.

A szülés nálam magzatvízelfolyással kezdődött, majd két órával később egyből három perces fájásaim voltak. Akkor már vártam, hogy mikor jelentkeznek, a burokrepedés miatt is egyértelmű volt, hogy már igazi fájásaim vannak, de őszinte leszek: ha nem folyt volna el a magzatvíz és egyből a fájások jönnek, akkor sem lett volna kétséges számomra, hogy ez már nem jósló, hanem vajúdok. Leírni nem nagyon tudnám, de köze sem volt az én esetemben a jóslófájásokhoz.

Kb annyival volt az igazi erősebb és másabb, mint a jósló, mint mondjuk amikor beütöd a sípcsontodat és fáj pár percig enyhén (ez a jósló megfelelője) és mondjuk amikor nyílt lábszárcsont törésed van és eszméletednél vagy (ez lenne nálam az igazi fájás megfelelője). Nem akarok túlozni, de tényleg nagyon más volt nálam a kettő. És semmilyen bevezető enyhébb fájás nem volt, csak egyből belevágtunk a közepébe. Lehet, hogy ha tíz, vagy tizenöt percesekkel kezdődött volna el, akkor azok enyhébbek lettek volna, nem tudom, mert ez volt az első szülésem.

Viszont egyből megértettem azt, amit itt is sokan tanácsolnak, hogy az igazi fájásokat felismeri az ember és nem téveszti össze a jóslókkal.

2008. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
a jóslófájások,még ha rendszeresek is,ha fürdesz,mászkálsz,telefonálsz és valami figyelemelterelőt csinálsz elmúlnak. az igazi fájások nem, a fürdés még rendszerezi is őket
2008. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a babám születése előtt 33 órával kezdődtek a fájások. 10 percenként jöttek és tényleg sokkal másabbak voltak, mint a jóslók. Az alhasam környékén kétoldalról indultak és középen találkoztak egy-egy nagy "görcsben" (mint egy nagyon erős menstruációs görcs.) Mintha a hasad alján valaki erős kézzel megmarkolna és ki akarna tépni egy részt. (Bocs, ha nagyon szemléletes volt, túl lehet élni, csak egy-egy jó pózt kell választani a fájáskor.)

Nekem teljes 24 órán át voltak 10 perces fájásaim, de otthon voltam, mert a doki azt mondta, jobb otthoni környezetben lenni még egy pár órát, majd 3-5 perces fájásokkal menjek be. (Közel lakom.) Ekkorra, 24 óra elteltére sűrűsödtek 5 percesre. Bementem, kaptam eda-t úgyhogy így már teljesen jó volt minden. A kórházba bemenéstől számítva 9 óra múlva született meg a kisfiam, mert nagyon lassan tágult a méhszáj.

Szóval röviden: tudni fogod, ha menni kell!

Könnyű szülést!

2008. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!