Máshogy csinálnátok valamit szülés után ha újrakezdhetnétek?
Megállás nélkül azt hallom hogy "a múlton nem tudok változtatni, de rengeteg dolgot máshogy csinálnék".
A kapcsolatom teljesen tönkrement. Én mint férfi a végsőkig próbálkoztam, mindent bevetettem, de semmi sem változott.
Ismeretségi körünkben közel sem volt ekkora válság publikusan/eltitkoltam sem. Nyilván mind 2 oldalnak megvan a maga "hülyesége" de sajnos teljesen nyilvánvaló hogy az egyedül álló anyák nagyon nagy százaléka magána köszönheti ezt a helyzetet.
Én személy szerint el lettem üldözve és 4 év után jutottam el arra a pontra hogy többet nem hagyom magam kizsákmányolni azért mert 1x1x pár szép szót is mond ha épp pl kell valamire pénz.
Azt tudom hogy van olyan amit meg tud bánni az ember mint pl az egyik kapcsolatom amiről azt hittem akkor hogy katasztrófa de megtudtam hogy milyen is az igazi katasztrófa azóta borzasztóan bánom hogy nem küzdöttem érte eléggé , nagy lecke volt így ebben mindent beleadtam amit ott elrontottam csak itt visszacsattant minden (tipikus ősanya szituáció)
megbeszélni nem lehetett semmit , még a gyereket és 7-8 hónap után vihettem el egyedül a ház körül apás sétára egy nagy veszekedés árán. Teherlevétel? jó ég ... könyörögnöm kellet hogy én had keljek fel ha sír a baba este/éjjel persze 1x sem történt meg mert siránkozott mindig de ha oda mertem menni veszekedés lett, vagy azért hogy egyedül maradjunk kettesbe hogy ő menjen el kocsikázni vagy sétálni hogy kikapcsolja az agyát picit. Ilyenekre esély sem volt és mint férfi üvölteni tudtam volna de a gyerek miatt megalázkodtam hogy ne haljon ilyeneket.
Már félek bárkivel bármibe is belekezdeni mert ez a 4 év napi szinten teljesen kicsinált...
Nem tények, és nem értő olvasol. Nem kizárólag a nő hibás= vannak esetek, ahol ő, vannak esetek, ahol a férfi, de a legtöbb esetben mindkét fél hozzátesz valamit, hogy így alakuljon. Nem megyek fel senkinek az oldalára, mert ahol csak az egyik fél nyilatkozik, ott csak az ő verziója létezik, és mondhat bármit, az sosem fogja takarni a teljes igazságot.
A személyes kis elemszámú tapasztalataid meg nem tesznek statisztikailag ténnyé egy ilyen megállapítást. Lehet, hogy azok az anyukák se szívesen maradtak volna veled, de az ő valós nézőpontjukat te nem fogod sosem megtudni. Ez a lényeg, hogy a te igazságod nem lesz, nem lehet mindenkié, ezért nem kezelhető tényként vagy alaptételként. Érted, mire gondolok?
(Azt mondhatod, hogy a tapasztalataid alapján a nők maguknak köszönhetik, de azt nem, hogy ez egy tény saját tapasztalatokra meg egy olyan oldalra hivatkozva, ami kifejezetten csak az egyik oldalt képviseli. Ott nyilván hasonló vélemények találkoznak. Elhívnálak szívesen egy szülőtámogató csoportba, ahol dolgozok, de ez nem nyilvános. Súlyos fogyatékos gyerekekkel 90%-ban a nők maradnak válás esetén, és több mint 50%-uknál maga a fogyatékos gyermekkel járó gondok, terhek a fő okok, hogy ott a férfiak kilépnek a képből. Szóval ez meg a másik oldal csak egy kis szelete. Ettől nem fogom azt mondani, hogy minden férfi szemét, mert elhagyja a nőjét. Mert ez így sem állja meg a helyét.)
Bocs az offért, de légy körültekintőbb ilyen kijelentéseknél. Bár nem fogsz, de nem ártana családsegítőknél, lelkisegélynél, anyaotthonoknál is informálódni, hogy teljesebb képet kaphass.
12/
Ez abszolút normális válasz volt, így lebontva ebbe én se tudok belekötni mert ez így van. Én csak ennek egy szeletével foglalkoztam és elnézést ha nagyon általánosítottam, ez pedig az amikor a gyerek születése után a Női oldal szelet kap és megbolondul és nagyon enyhén fejeztem ki magam. Ez a rész az amit sok férfi nem tud kezelni és sok próbálna de nem boldogul vele (és vannak olyan nők akik ezt megússzák és nem mennek át ezen)
Ez egy kapcsolati válság amin nagyon sokan elcsúsznak és én kifejezetten erre probáltam rávilágitani és a kérdésem is erre szólt ezért irtam le a történetet hogy ne menjünk rá más témára hanem arra hogy ki mit csinálna máshogy akiben van egy kis önértékelés és rájött hogy ezt bizony elszurta.
Rengeteg esetben a férfi egyáltalán nem generál ki semmit sőt a kivánságai lesi a nőnek ahogy én is tettem. És nekem van önértékelesem és tudom mikor hibáztam mikor nem, tudokm bocsánatot kérni és tudok változni hogy menjen ebben az esetben pedig nem mert nem tud az ember annál többet tenni mint hogy csak a kivánságokat teljesiti és próbálja épiteni akkor is amikor már teljesen hülyének nézik kivülről.
Köszönöm, hogy ezt ilyen értelmesen meg tudtuk beszélni.
Sajnos tapasztalataim alapján sokszor a félrekommunikálások miatt csúsznak el a dolgok. Nagyon gyakran férfi és nő nem ugyanazt érti azon az egy dolgon, amit a másiknak mond. Mondatokra, félmondatokra, szavakra érdemes lehet visszakérdezni akár többször, hogy ezt úgy érted, hogy..., ezzel azt akarod mondani... - és lefordítani a másiknak, hogy te mit értettél azon, amit ő mondott. És fordítva. Idegesítő, amikor sokszor visszakérdeznek, de segítheti egymás megértését. Ehhez azonban valamilyen szintű intelligencia kell, hogy értsük egy felfokozott helyzetben is, hogy ez értünk van. És ugyebár ez csak akkor működik, ha még akar mindkét fél tenni a helyzet javításáért. Nagyon tudunk segíteni ilyenkor a másiknak, ha konkrét példákat adunk neki, mivel tudna javítani a helyzeten. De ezekkel már a kapcsolat elejétől érdemes foglalkozni, amíg nem jutunk el odáig, hogy nem is akarunk megemlíteni valamit a másiknak, mert úgyis vita lesz belőle.
Viszont sok nőnek beszűkül a világ a gyerek születésével, mivel sokáig otthonmarad, és ideje nagyrészét egyedül tölti. Ezért nehezebb lehet kifelé nyitnia, még ha lenne is rá igénye. A napi monotonitás és fáradság ezen nem segít. A másik, hogy vannak olyanok is, akik teljesen kisajátítják a gyereküket, többnyire ott pszichés okok lehetnek. Olyankor a problémamegoldási kísérletek hasztalanok.
Most hirtelen ennyi ugrott be kapásból.
Igen utolsó nálunk az utolsó 2 mondatod volt, mindent megprobaltam , még papirokra akartam iratatni vele hogy mi az amihez kedve van mi az amiben most változztassak addig ameddig ez a helyzet vagy mi az ami idegesíti, ez egy ilyen otthoni home made terapiának gondoltam.
Elmondhatom hogy semmire nem jutottam vele.
Megállás nélkül ment az ingerult sirankozás hogy egyedül van de mellette állva a gyereket nem engedte el bármibe akartam segíteni csak jött hogy így úgy amúgy rosszul csinálod.
Katasztrófa volt...
És hozzá kell tennem hogy ezt elég sokan látták.
Csak a gyerek miatt maradtam és nyeltem de nem fogok szépíteni, nem bántam meg mert megprobaltam megtenni amit tudtam de ennyire futotta.
1-2 évvel később sem javult atment az egész anyagi lakotarsi kapcsolatba (csak fizetek havi több százezer Ft ot) semmi sem volt 4 évig, most jutottam el oda hogy kulonválunk és egyedül kell mindent megoldania viszont most már ténylegesen.
Amin változtatnék: addig cirkuszolnék, míg a férjem lead a munkájából. Az első időszak baromi fárasztó volt, ő is alig volt itthon, pedig vágyott volna babával lenni, én meg elképesztően álmos és fáradt voltam, alig aludtam, sehova nem tudtam menni, hiszen nem volt kire bízni, egy bevásárlás gondot okozott (nincs a közelünkben bolt). Soha többet nem csinálom így újra.
"nyilvánvaló hogy az egyedül álló anyák nagyon nagy százaléka magána köszönheti ezt a helyzetet."
Nekem nem annyira nyilvánvaló. Tölts el 1-2 hetet itt gyakorin és meglátod, hogy azért a férjek jó része sem pontosan olyan, mint ahogy egy apát elképzelsz. Reggel elmennek, este hazajönnek, fáradtak, rá nem teszik a kezüket a gyerekükre, tettetik a hülyét, hogy nem tudják, mit kell vele csinálni. Nem egy férfi ismerősöm van, aki azért nem cserél pelenkát, mert "undi", holott az én tejtermelésem sem a teletojt pelustól indul be, nekem pont ugyanannyira undi. Hogy csak egy példát említsek, de nekem valahol az is szánalmas, mikor egy férfi azért nincs jelen a saját gyermeke születésénél, azért nem fogja a felesége kezét, mert ő azt nem bírja. Azért sok férfi sem úgy viselkedik, ahogy egy 21. századi európai országban ez elvárható lenne. Ha valaki anyámasszony katonájaként viselkedik, ne csodálkozzon, ha úgy is kezelik.
De minden játszmához 2 ember kell. Azt is aláírom, hogy sok nő privilégiumként tekint a baba körüli teendőkre és ugyan a férj sem egy mozgássérült, értelmifogyatékos, mégsem jön szóba, hogy időről időre pár órára rábízza anya a kisdedet. Mindkét fél pont ugyanannyira sáros egy ilyen szituációban, így például a te házasságodban is. Ha neked nem sikerült a feleséged felé lekommunikálnod, hogy igenis képes vagy a gyerek körüli teendők ellátására, akkor vagy nem kommunikálsz jól, vagy konkrét oka van, hogy nem bízik benned. Ha annyira akartad volna, igenis lett volna rá lehetőséged, azt úgy sem fogom elhinni, hogy te mindent bevetettél, de a feleséged magához láncolta a gyereket, hogy te nem mehetsz a közelébe. Egyébként itt egy személyes tapasztalatot engedj meg: mi is párszor próbálkoztunk azzal, hogy éjjel a férjem kel, hogy legalább 1-2 átaludt éjszakám legyen. Nem működött. Fel sem ébredt a sírásra, nekem kellett szólni, majd végignéztem a világ leglassúbb kivánszorgását, majd ahelyett, hogy a babához sietett volna, elment wc-re. Mire odaért a picihez, az a sírással teljesen kib@szta az álmot a szeméből, én úgyis ébren voltam és egyébként amíg ő odaért, én már az etetés felénél tartottam. Őszintén? Nálunk sem merül fel azóta, hogy ő menjen, mert felesleges. Talán nálatok is máshonnan kellett volna megközelíteni a segítséget, de ezt nem tudhatom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!