Hogyan szültél?

Figyelt kérdés
Nehéz vagy könnyű szülésed volt? Mi volt a legrosszabb benne?
2021. nov. 25. 18:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

1;Indítás, 8.órában sürgősségi császár.

2; sürgősségi császár

3; program császár

2021. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Program csaszar jo volt nem volt utana sem gond szerencsere kb 2 hetig ovatosabb voltam.
2021. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Akkor nehéznek tűnt, de mások sztoriját hallva könnyű szülésem volt. Első fájástól számítva 6,5 óra, nagyon intenzív vajúdással. Nagy trauma nem ért, mindenki kedves volt, úgy vajúdhattam, ahogy akartam, a párom ott volt velem végig. A legrosszabb a fájdalom maga volt, soha nem éltem meg ehhez foghatót.
2021. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%

1. Természetes úton. Két éve, egyik csütörtökön voltak fájásaim. Azt hittem jóslók. Éjféltől indult be igazán, de nem rendeződtek, szorgalmasan írtam őket. Azt hittem, hogy jóslók. (Akkor azt hittem, hogy az mindenkinek van.) Reggel valami trutyis vízszeruűség távozott, hívtam a szülésznőt. Az előírt NST előtt kérte, hogy menjek be, rámnéz. 9re mentünk fel. 2 ujjnyira voltam nyitva. Szülőszoba. Sétálgatások után 12-kor kaptam oxit, majd repesztettek, volt gátmetszés, epi, sőt még könyöklés is. 14:30-ra lett meg a kislányunk. Varrtak, sajnos nem hatott az érzéstelenítő és hát bitang fájt. Ettől függetlenül jó hangulatban telt a varrás. Utána lévő napokban fitt voltam, nem fájt a varrat (meg is lepődtem ezeken).


2. Szintén természetes úton. Két dolgot szerettem volna: otthon vajúdni és az epit. Fél éve az egy szombati napra szó szerint nem bírtam kikelni az ágyból, mert minden mozdulatot fájt. Este vérzés miatt ügyelet, rossz NST miatt bentfogtak, már 1 ujjnyira voltam nyitva. Néha jelentkezett fájás, de mivel csak az alhasam fájt, gondoltam, hogy na ez tuti jósló. Hétfőn kezdődött a buli. Aludni még tudtam éjszaka, de reggeltől indult a buli. Ezek a fájások egyre erősebbek lettek. Reggeli viziten közölték, ez jósló. Délutáni viziten: Most mit csináljak magával? Hát szüljön! 16-kor szóltam a nővéreknek, hogy ok, felőlem lehet jósló, de adjanak valamit, mert nem bírom. Megnyomogatta a hasam, sírtam. Miért sír? Mert fáj! Ohh, majd ha vajúdik vagy szül, na az fáj! Azért rám tettek egy ctg-t. Nézik, nézik. Most fáj? Sírva mondtam, hogy igen. Elmentek, majd jött vissza az egyik, hogy akkor menjek, megnéz egy orvos. Hát nehezen bírtam elmenni a vizsgálóig. Ott közölték, már 3 ujjnyi. Elsírta magam, hogy nem kaphatok epit. Tolószékkel vittek fel a szülőszobára, közben hívtam a férjem, a nővér pedig a szülésznőt. 17:05-kor már 4 ujjnyi volt, mondták, hogy 45-60 perc és baba lesz. Repesztettek burkot. Kitolásnál éreztem, hogy gátmasszázst alkalmaz a szülésznő, de mivel nem bírtam nem nyomni, így repedtem. 17:45-re lett meg a kisfiúnk. A varrás szintén fájt, két érzéstelenítő sem hatott, de szerencsére nem volt utána gond vele.


Ami nekem negatív, az a méhsüllydés. Az sajnos mindkettőnél jelen lett és tornával enyhíthető, de tud kellemetlenséget okozni. (Ez szinte bármikor kialakulhat nagy nyomás/súly hatására.)


Aminek örültem, hogy egyiknél sem tudtam, hogy vajúdok, így kicsit máshogy állok ehhez hozzá.


Igen, én mindkettőt megismételném, nyilván nem mindennap, de pozitív volt hál Isten mind a kettő.

2021. nov. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kimaradt a szavazatok közül a “mindkettőben volt már részem” opció.

Az első császár volt, nagyon kínlódtam utána. A második hüvelyi szülés, az simán ment, hamar rendbejöttem.

2021. nov. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Altatásos programrácsár. Nem tudok elég hálás lenni a sorsnak, hogy így alakult.
2021. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Természetes úton. 5 perces fájásokkal mentem be (reggel nyolc). Vizsgálat, egyebek, zuhany, kb kilenckor burokrepesztés (nem kaptam oxit), 11.10-kor megszületett.
2021. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Programcsászár, vagyis pénteken írtak ki hétfőre mert harántfekvésben volt a 39. héten. Szörnyű volt az egész.
2021. nov. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%
Szintén, mint a 16-os. Számomra a legjobb út volt ez.
2021. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy miért divat lepontozni azt, aki a császárba nem

Akart belehalni és pozitívan élte meg? En természetesen szültem, de ez mindig fel.sza az agyam. Most komolyan már. Mindenkinek joga van a pozitív erzeseihez is.

2021. nov. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!