Hogyan szültél?

Figyelt kérdés
Nehéz vagy könnyű szülésed volt? Mi volt a legrosszabb benne?
2021. nov. 25. 18:02
A kérdező szavazást indított:
Természetes úton
Császármetszéssel
71 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos természetes úton. Oxival indítottak a 41. héten. A legrosszabb benne? A vajúdás. Soha többet nem szülők hüvelyi úton az fix.
2021. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Előjel nélkül folyt el a magzatvizem, semmi fájás. Próbáltak oxytocinnal, de sikertelenül, semmit nem tágultam. 28 óra eseménytelenség után vittek a műtőbe császározni.
2021. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint a kettes. Apás szülés lett volna. 11 óra vajúdás után lett császár.
2021. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú. 33 órás. A szövődmények a legrosszabbak. Közvetlen szules után meg nem volt semmi extra.
2021. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Természetes úton. Gyors volt, de nagyon nehéz, mivel irtó nagy baba volt, én meg azért nem vagyok egy MMA harcos. Nekem a teljes arcom, nyakam, dekoltázsom tele volt bevérzésekkel, csakúgy, mint a szemem, a babám feje úgyszintén, neki lett 2 vérömleny a koponyáján, úgy nézett ki, mint Mickey egér. Semmi baja nem lett, ez inkább csak esztétikai probléma volt, teljesen felszívódott.

A legrosszabb az volt, mikor a méhnyakam elkezdett ödémásodni és le kellett feküdnöm. Addig úgy ahogy elvoltam a fájdalommal (2 percesek voltak már), de a vízszintes pozíciótól állandóvá vált, egyszerűen csak forgolódtam jobbra balra, nem volt egy szusszanásnyi szünet sem. Asszem be is kakiltam, de nem kérdeztem rá, mert nekem ez annyira kellemetlen, hogy jobb nem tudni róla. Hát mit mondjak, hónapokig én is úgy éreztem, hogy ezt először és utoljára :/ fel sem fogom, mikor valaki előadja, hogy ő ezt mindennap megcsinálná, ott valami tuti nincs rendben.

2021. nov. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
39. héten szültem. Egyből egybefüggő fájásaim lettek, a kórházból hazaküldtek, hogy majd ha 5 perces fájásaim vannak, akkor menjek vissza. Nem lettek 5 perceseim, folyamatos fájásaim voltak. 16 óra vajúdás, oxi és burokrepesztés után temrészetes úton született. Szanaszét szakadtam. Soha többet nem szülök hüvelyi úton. 6 hét volt, mire tudtam párna nélkül ülni és nem sírva kakiltam. Már ha vissza bírtam tartani.
2021. nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Természetes úton, indítottak, minden ment a terv szerint, nem volt könnyű de nem volt tragikusan nehéz szülés sem, 18 óra alatt lett meg a babám a ballonfelhelyezéstől, sikerült a gátvédelem, nem sérültem meg sehogy, nincsenek traumáim ezzel kapcsolatosan.
2021. nov. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
Hat en pedig igenis minden nap. Nem mondom,valoszinuleg (sot,biztosan) jobban fajt,mint emlekszem ra,de nem volt olyan durva,mint gondoltam. Meg is lepodtem. Intenziv/naggyon durva fajasok kb 3 oran at voltak "csak". Kertem epiduralt,de "nem ert oda" az anesztes,szoval anelkul maradtam,amit utolag nem banok. Termeszetesen szultem a fiam. Az enyemnek is lett haematomaja a feje egyik oldalan,eleg sokaig ott dudorodott,de semmi gond nem lett belole. Halistennek a kitolas max 5 perc volt, es szinte nem is fajt. Csodalatos volt,amihez valoszinuleg hozzajarult a szuleszet is,kellemes,hangulatos felhomaly volt,csak egy kis lampa egett meleg fennyel. (Szenteste volt raadasul) Ez volt az EN szulesem. Ettol fuggetlenul tisztaban vagyok vele,hkgy a kisebbik tabort erosotem,mert a legtobb anyuka sokkal rosszabban/nehezebben eli meg. Szerencses vagyok. Meg tervezunk babat,csak remenykedni tudok benne,hogy ehhez hasonlo szuleseim lesznek,de nyilvan valoan tudom,hogy akarmi is lehet belole. Termeszetesen akartam mindigis szulni,buszke voltam magamra,hogy sikerult. Kedves 5-os. De,minden rendben van nalam. Sajnalom,hogy nehez szulesed volt,de nem kell mindjart elitelni a masikat,mert nem ugy tortent vele is,mint veled.
2021. nov. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
8 óra vajúdás után császárral. Mekóniumos volt a magzatvíz és sokszorosan magára tekerte a köldökzsinórt is. Esélytelen volt a természetes szülés.
2021. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

2x természetesen


2és fél éve magzatviz szivárgással mentem be reggel. Hülyének néztek,ert az nem szivárog, hanem elfolyik 🤦‍♀️ betettek a vajudóba, estig ott feküdtem, miközben kb minden mozdulatnál folyt egy kevés víz. Azt mondták bepisiltem és ennyi. Ez ment estig. Akkor végre jött egy doki, aki megultrahangozott, azonnal szülőszoba, mert már nem volt magzatvizem.

Oxit kaptam azonnal, este 7től. A vajudás igy az első percektől katasztrófa volt. A poklokat éltem meg. Ugy 10től 2ig azt sem tudom, mi történt, annyira fájt. 2 nyomásra utána meglett a fiam. Gatmetszéssel.


Második szülésem 8 hete volt. Fél3kor kezdődtek a fájások, 5kor értünk a kórházba, 6ra kerültem szülőszobára. 3 orát vajudtam még ott, egész elviselhető volt. 9kor jöttek a tolófájások. 20percig nyomtam ki a gyereket. Beszorult a szülőcsatornába, maga egy pokol volt.

A doki minden áron gátvédelmet akart, hiába mondtam vágjon, ha ugy van nem baj.

Nem vágott, nem szakadtam. Viszont mert így többet erölködtem nagyon durva aranyerem lett illetve hüvelysérvem. A mai napig szenvedek velük.


3.gyerek amugy sem lett volna, így mev mostmár egészen biztos....

2021. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!