Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés után ki mennyi pénzt...

A szülés után ki mennyi pénzt adott az orvosának?

Figyelt kérdés
Ki mennyi hálapénzt adott az orvosnak?Mennyiért lehet felbérelni egy szülésnőt?Válaszokat előre is köszönöm!:)
2010. szept. 3. 14:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

A fogadott dokim szabira ment (már az elején megbeszéltük, hogy nem lesz ott szülésnél, mert előre ki kellett írniuk a szabit, és külföldön lesz), de ajánlott egy másik orvost, akinek "beajánlott":D

Szülésznőt fogadtam. Mindketten 20 ezer forintot kaptak, mert a doki csak a szülésre jött, így úgy gondoltuk, ugyanannyit adunk. A szülésznő "tarifáját" meg megkérdeztem ott a kórházban, ott mondták, hogy 10-30 ezer szokott lenni - maradt az arany középút, a 20 ezer:D

2010. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Nekem orvosom volt, szülésznőm nem, kórházi orvos, nem magán a szülés után 50 ezret adtunk, plusz terhesgondozáskor is adtam az 5 ezreket. (Db.)

2010. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Szülésznőt nem fogadtam, a magándokimnak 100 ezret adtam.
2010. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
van olyan aki nem adott semmit? miért "kell" adni? ez a dolguk. ezért kapják a fizetésüket...nem?
2010. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Én sem adtam semmit!!De nem is volt fogadott doki viszon meg voltem elégedve mindennel!!És szerintem nagy hülyeség pénzt adni neki!!Lehúzzák az embert és nem bánnak veled másként ha adsz pénzt vagy ha nem adsz!!
2010. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azért adtam, mert hálás voltam. Tőle az égvilágon senki nem kért pénzt, még a szülésznő se, pedig megtehette volna, pont két műszakja között érkeztem szülni, amikor nem kapott értem fizetést. Szerintem a hálapénznek pont az a lényege, hogy azért add, mert hálás vagy, és annyit adj, amennyit megengedhetsz magadnak. Még a fogadott dokim se mondott tarifát! (pedig kérdeztem) első
2010. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A fogadott dokim 70 ezret kapott(ennyiben állapodtunk meg Vele),a fogadott szülésznőm 30 ezret(a Szt.István khzban ennyi a tarifája a szülésznőnek,amennyiben fogadott)
2010. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én nem adtam semennyit a dokinek, igaz nem is fogadott volt. Fogadott szülésznőm se volt, akkoriban nem lehetett az ÁEK-ban szülésznőt fogadni.
2010. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!Ügyeletes orvosnál szültem és mivel "elégedett" voltam 20.000 Ft-ot adtam.

Üdv.A

2010. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Dokim fogadott volt 100 forintot kapott, szülésznőm ügyeletes volt, neki 10-et adtunk.

(50-ért fogadhattam volna akit ajánlottak. Nem tettem, de így is maximálisan jó volt minden.)

2010. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!