Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miben más éjszaka szülni mint...

Miben más éjszaka szülni mint nappal?

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 23:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Konkrét tapasztalatom nincs, mert mindkettő estére lett meg, de a szülésznő azt mondat, ő jobban szereti az éjszakai szüléseket, mert olyankor nyugisabb minden.
2010. aug. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Az első babám de. született, ”csúcsforgalom” volt, az előkészítőben vajúdtam állva,mert várni kellett a szülőágyra(4 ágyas,függönyös szülőszoba).

A 2. ugyanitt hajnali 1/2 4-kor, egyedül voltam, választhattam ágyat is, nyugalom, csend.

A 3.(most kedden) szintén hajnali babám, a legnyugisabb, zavartalan, békés szülésem volt - igaz másik kórház, 1 ágyas szülőszobákkal.

A nappalinál nagyon zavart a jövés-menés, a már bennfektetett kismamák vizsgálata, az NST gépek katatóniája, a takarító, a vizitelők, az erős lámpák…

A hajnaliaknál meg csak a nyugalom, így jobban tudtam én is koncentrálni.

Ettől függetlenül most már megpróbálnám kizárni a külvilágot, a lényeg a baba, mindegy mikor születik.

Neked kívánok nagyon szép, gyors szülést!

2010. aug. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Egy éjszakai, egy hajnali és egy délutáni szülésem volt.

Éjszaka és nappal is nyugi volt (éjszaka azért csendesebb), hajnalban viszont műszakváltás...

2010. aug. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Éjszaka ezerszer jobb...sokkal nyugisabb hidd el.

Nekem a nagy része nappal volt és legszívesebben megcsaptam volna a sok kiabálót, a takarítót és a tudja még kit, akik a lábam alatt voltak és nem hagytak nyugodtan vajúdni:)

2010. aug. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem éjfélkor indult meg a szülés...fél 6 ig vajúdtam,majd irány a szülőszoba..annyiból volt ez rossz,mint már írták is itt hogy műszakváltás volt,így találkoztam 2 szülészdokival,főorvossal... nem mintha zavart volna..mindegyikkel meg voltam elégedve...ahol én szültem 1 ágyas volt a szülőszoba,csak a párom és az orvosok voltak bent,így teljesen mindegy volt hogy éjszaka vagy nappal van e..talán annyiból volt rossz,hogy 8.45 re lett meg a pici ,én meg nem tudtam a nagy nyüzsiben napközben aludni,pihenni :(
2010. aug. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Éjjel szültem az ÁEK-ban, nyugodt volt, még a doki is elment aludni :)
2010. aug. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mindkét szülésem éjszaka indult, az első délutánra lett meg (második még az éjszaka folyamán), de bevallom, én nem érzékeltem, hogy közben nappal lett. Már egyáltalán nem emlékszem rá, hogy bejöttek-e a természetes fények, csak a szülésre, és a szenvedésemre koncentráltam. Az őrzőben már emlékszem, hogy nappal volt, de nem voltunk akkor sem többen bent, mint a fiam születésekor, aki éjszaka bújt ki.


Szóval, ha engem kérdezel, ez számít a legkevésbé.

2010. aug. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Délelőtt 11-től hajnali 5-ig, ha tudnátok, mennyi emberrel találkoztam! ;)) Csak ne akart volna ezeknek kb. a fele a "bugyimban" kotorászni! Engem mki megvizsgált. Ügyeletes orvos 1., 2., 3., szülésznő nem tudom hány, főorvos, saját orvos, pathológián az osztályos,...

Hajnalban tényleg nyugisabb, de én ezt is megszívtam, mire meglett a lányom meg összerendeződtünk, volt reggel 6, újabb műszakváltás! Éljen! Nem sokat pihentem az első nap.

Amúgy hidd el, teljesen mindegy, hogy mikor szülsz. A nyugis időszakban se mindig volt nyugi, a mellettem levő ágyon úgy kiabált a kismama, hogy öröm volt hallgatni. :/

Ráadásul olyanokat, hogy őt azonnal vigyék császárra, mert ő ezt nem bírja,...stb.

2010. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem kórházban, ott éjszaka szinte mindig tömeg volt. Sokszor volt, hogy már nem volt hely a vajúdóban. Én szerencsére nappal szültem, tök egyedül voltam, úgy értem én voltam az egyetlen aki szült. Ja és én nem láttam jövés menést, csak a dokimmal és a szülésznővel talákoztam. Teljesen nyugi és csend volt.
2010. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én éjszaka szültem, éppen hidegfront volt! Ha jól emlékszem 14-en szültünk akkor! Ja, és én is kiabáltam, hogy császározzanak meg, mert előtte 6 napig 1 percet sem aludtam, olyan fájdalmaim voltak!
2010. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!