Honnan lehet megbizonyosodni arról, hogy érdemes családot alapítani egy férfival?
Nekem nincs párkapcsolatom, és jelenleg nem szeretnék gyereket, viszont olyan sokszor olvasom itt gyk-n, az ilyen "nem foglalkozik a gyerekkel/nem segít be otthon a férjem, pedig a gyerek előtt lehetett rá számítani" jellegű kérdéseket, hogy elkezdtem emiatt foglalkozni a témával.
Ha a barátaim párkapcsolait nézem, akkor már most inkább a nők vezetik a hátartást, néhány esetben a karrierbe is ők fektetik a nagyobb energiát, de biztos vagyok abban, hogy nem minden fickó ilyen fatökű, csak nem tudom hogyan lehet eldönteni, hogy a talpraesettség megmarad-e egy (vagy több) hisztiző gyerek mellett is.
Tényleg nem polgárpukkasztásnak szánom a kérdést, de jobban szeretném most megtudni a választ mint pl. két gyerek után. Ha esetleg valaki így is sértésnek venné: nem a férfiak ellen szól a kerdés, de mivel nő vagyok én férfit keresek majd.
Normális esetben egy pár megismeri egymást rendesen, mielőtt babázásba fogna. Én pontosan tudtam, mennyire gondoskodó apa lesz a férjem, mert velem is ilyen volt mindig is. Voltam beteg, ápolt. Voltam magam alatt, vígasztalt. Mindig is alap volt neki is, hogy a házimunka közös, hiszen ketten él(t)ünk itt.
Abszolút nem okozott meglepetést azzal a férjem, amilyen apa lett. Gondoskodó, nem riad meg sem a kakis pelustól, sem a 3 éves dackorszakos hisztitől, de még a császárhegem kötözésétől sem (én meg se mertem nézni az elején). Néha irigykedem is picit a lányainkra, nekem nem jutott ilyen édesapa.
"pedig a gyerek előtt lehetett rá számítani"
Ebben a mondatban nem hiszek.
Nincs rá recept. Ha lenne, akkor nem lenne ennyi válás, meg gyakoris kérdés erről.
Meg kell ismerni a másikat. Igen, csak az összeköltözés is, meg a gyerek érkezése is nagy változás, és nem tudod biztosan, hogy másikból ez mit vált ki. Egy másik embert tökéletesen kiismerni kb. egy élet munkája.
Támpontot adhat, ha látod a szüleit, családját, hogy ők milyenek. Családszerető embereknek általában családszerető gyerekük is lesz. Elvált szülők gyerekei nagyobb arányban válnak el.
Ha más kisgyerekével szeretettel bánik, az jó jel! Számíthatsz rá, hogy a sajátját is legalább ennyire szeretni fogja.
Általában véve az önzetlen, türelmes, empatikus emberekből jobb szülő lesz.
Fontos, hogy a gyereknevelésben az ösztönös dolgok mellett ott legyenek a tanult dolgok is: vagyis igenis kézbe kell venni gyereknevelési könyveket, méghozzá jó érzékkel kell kiválasztani, hogy milyeneket. Tehát aki pl. úgy áll hozzá, hogy majd ő mindent a saját ösztönei után csinál, mert neki aztán senki ne mondja meg hogyan kell, az máris öngólt rúgott. Sok véleményt meg lehet hallgatni, a "gyűlölt" anyósét is, ezeket mérlegre kell tenni, és azt megfogadni belőle, ami máshonnan hallottakkal, vagy tapasztaltakkal egybevág.
Fontos tudatosítania magában mindkét szülőnek, hogy nemcsak ők nevelik a gyereküket, hanem a gyerek is őket. Tanítja őket rugalmasságra, gyors helyzetmegoldásra, türelemre, szeretetre, az ő nézőpontjának megismerésére. Aki ettől idegenkedik, és azt képzeli, úgy alakítja a gyerekét, mint egy vasdarabot, az nagyon melléfoghat.
Nem minden gyerek ugyanolyan, nem a gyerek dolga, hogy a szülő vágyait beteljesítse, és a nevelésnek kell alkalmazkodnia a gyerek alaptermészetéből, hogy a legjobbat hozzuk ki belőle. És el kell fogadni, ha ő pont abban tehetségtelen, ami neked a hivatásod és szenvedélyed. Azt kell megkeresned, amit ő örömmel csinál, és amiben tehetséges. És a "tehetséges" sem azt jelenti, hogy mindenkinél jobb lesz. Fogadd el, és szeresd akkor is, ha ő gyengécske diák lesz, és csak szerény életpályát fog befutni. És akkor is, ha sérült vagy részképesség-zavaros, hiperaktív stb. szóval problémás gyerek lesz.
Szóval az elfogadás szintén egy nagyon fontos szülői tulajdonság.
Hát ezeket így előre aligha tudod lecsekkolni az együtt járás alatt. :-)
Nálunk a férjem már akkor is partner volt a házimunkában, amikor még csak egy]ütt éltünk.
Mikor megszületett a lányunk, akkor is odatette magát. Meló után ha látta h nem volt időm elmosogatott, vagy babázott hogy nyuginan ehessek stb.
Mikor visszamentem dolgozni akkor is így volt.
Azért én mindig is több házimunkát végeztem mint ő, de ez a műszakbeosztása miatt is van (folyamatos 3 műszak)
Mikor az ikrek megszülettek, kevesebbet segített a gyetekek körül. Részben azért mert itt volt anyósom (a covid miatt nem volt ovi,apa dolgozott és még mi a kórházban voltunk vigyáznia kellett a nagyobb lányra, aztán még szeretett volna maradni a picikkel kicsit)
Tehát kb 2 hónapot töltött nálunk (kora babák lettek az ikrek 3 hetet kórházban voltunk)
Így a férkem is elkényelmesedett.
Nem is nagyon találta a hely~t a kicsik mellett. Mire hazamentünk a khból már megvolt a rutinom velük és ő ugye nem volt beiktatva.
hirtelen ott voltam 3 gyerek + háztartással a nyakamon, ő meg csak a laptopot nyomkodta ha otthon volt.
Megbeszéltük a dolgot. Alakítottunk a menetrenden h a férjemnek is legyen " feladata" a babákkal is.
Voltak nehéz időszakok/vannak is/lesznek is.
De nem csalódtam a férjemben. Kellők~pp kiismertem az együtttöltött évek alatt, mielőttmég hozzámentem
Kicsit ellentmondásos 1-2 válasz, de köszönök minden véleményt mert igazából megtudtam amit szerettem volna.
Mondjuk úgy, hogy az egyes válaszoló - bár sokak által le lett pontozva - szerintem nagyon hasznos választ adott, meg igazából mindenki más is.
4-es a leírásban megjegyeztem, hogy a nők azért nem érdekelnek, mert velük nem szeretnék családot alapítani, magamat meg elég jól ismerem, de köszi a tippet, nem hülyeség amit javasoltál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!