Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány ujjnyira kell nyitva...

Hány ujjnyira kell nyitva lenni, hogy szülhessek?

Figyelt kérdés
Én 39 hetes vagyok és bő 1 ujjnyira vagyok nyitva, 1 hete ment el a nyákom! A derekam fáj csak!
2007. dec. 18. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
17%

Ahhoz, hogy a baba ki tudjon jönni 10 újjnyira kell kitágulni. De ne ijedj meg, nem ennyivel mész be a kórházba. A vajúdás alatt tágulsz ennyit, ezért fáj olyan borzasztóan.

Én is 1 újjnyira voltam nyitva amikor 5 perces fájásokkal beértünk a kórházba.Megvizsgáltak, burkotrepesztettek (túlhordás miatt), ctg-re kötöttek, kitöltöttem a papírokat. Közben csak úgy jöttek a fájások!!! Bementünk a szülőszobába, jött még egy vizsgálat és már 3 újjnyira nyitva voltam....

Hozzáteszem, én nagyon gyorsan vajúdtam. 23:15-re értünk be és 2:25-re megszületett a "szemünk fénye".

Sajna általában első baba esetében nem megy ez ilyen egyszerűen. Én szerencsés vagyok ilyen szempontból.


Remélem neked is ilyen gyorsan megy majd, könnyű szülést kívánok!

2007. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válszhoz csak annyit, hogy nem 10 újjnyi hanem 10 cm az kb 4 újjnyi. A derék fájás pedig azért van mert elkezdett csípőd " tágulni". Ez azt jelenti hogy közel már a nagy nap!
2007. dec. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Nánási Tímea ***** válasza:
Igen ugy mondják a szülésznők hogy "nyitott mészály" ezt ők sosem fejtik ki részletesen mert nemis lehet a lényeg hogy mikor már 4 ujjnyi akkor nincs sok a végéből!
2008. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!