Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor lehet elkezdeni jarni...

Mikor lehet elkezdeni jarni konditerembe szulès utàn?

Figyelt kérdés
Azt tudom h min 6 hèt,de foleg a tej miatt kèrdezem,mert olvastam hogy elmehet a tej,vagy pedig megvaltozik az ize pl az izomlaztol.. Ez igaz lehet? vagy nem tortènik semmi,ès siman mehet egyutt a ketto? tapasztalatokra lennèk kivancsi,elore is koszi
2008. nov. 25. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Még nem szültem (még van két hét), de én is feltettem már ezt a kérdést a dokinak. Azt mondta, szülés után kb két hónap múlva lehet tornázni. Jobb a statikus mozgás, mint a dinamikus, de ugye a konditeremben inkább statikus mozgást végzel, hacsak nem a futógépet akarod használni. És szerintem ha óvatosan kezded, akkor kimarad az izomláz is!

Amúgy én is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra!! Üdv

2008. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha császárral szültél, akkor 2 hónappal a szülés után, ha természetes úton, akkor meg 6 héttel. legalábbis nekem ezt mondták.
2008. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm azt mondta, hogy a mozgás csak jót tesz a tejtermelésnek.
2008. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én császáros szülés után 4 héttel heti 1x óvatosan elkezdtem tornászni (futást még nem, de taposást már csináltam), 8 héttel pedig visszaálltam a régi kerékvágásba, futottam stb. Mondjuk világéletemben sportoltam...


A tejtermeléshez a sportnak, még az intenzív sportnak is tapasztalataim szerint semmi köze, én is 7 hónapig anyatejjel tápláltam a babámat, akkor is csak azért hagytam abba, mert nem szopott hanem fejés+cumisüvegezés volt és elegem lett.


Az erős izomláztól tényleg megváltozik a tej íze, mert átmegy bele egy kis tejsav, de ha óvatosan és fokozatosan kezded el a mozgást, akkor elkerülöd az izomlázat, és nem vesz észre semmit a babád, legfeljebb annyit, hogy anyának jobb kedve van, mert büszke magára, hogy tornázott. :)


Két dolog fontos:

1. Mindig közvetlenül szoptatás/fejés után sportolj, hogy kevésbé ugráljon a melled.

2. Viselj szoros sportmelltartót és tegyél bele melltartóbetétet. Vigyél magaddal tiszta melltartóbetétet is, mert torna után zuhanyzáskor gyakran elkezd csöpögni a tej :) Ha aerobikórára mész, mindig szólj annak, aki tartja az órát, hogy nemrég szültél, és kérd meg, hogy szóljon, ha valamilyen gyakorlatot ki kell hagynod.


Egy kis mozgás csak jót tesz, hajrá!

2008. dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!