Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire súlyos szülésnél a...

Mennyire súlyos szülésnél a méhlepény leválás?

Figyelt kérdés
Egyik távolabbi barátnőmnél volt, nem tudom, hogy merjem e keresni.
2020. jún. 5. 20:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ, mikor válik le és milyen mértékben.

Nekem van az ismerősök közt egy család, ahol a rövid köldökzsinór választotta le szülés közben, a baba feje már a szülőcsatornában volt, az meg ugye az első, amit erről megtanulsz, hogy császár akkor már nincs. Anyuka megúszta, a baba károsodott, a testvére születésekor vették le a gépről egy év múlva.

2020. jún. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nálam szerencsés kimenetellel ugyanez volt, mint amit a 11-es ír.

2h kitolás

Beállítottak fájásgyengének..

Nyomták ki a babát

Császár már nem lehetett.. de nem akart lejönni..nem tudott segíteni..

Vákuummal lehúzták..


De méhlepényt nem kellett szülnöm..

Rövid köldökzsinór volt..

Ez uh-on nem látszott...


Így is 7,5 h volt csak a szülés amúgy



2. Babánál direkt kérdeztem, hogy lehet-e vizsgálni erre..

Nem lehet sajnos.

Minden rendben volt

2,5 h alatt meglett a baba.

Egész más volt egy normál hosszú zsinórral, segítő babával, pedig a nyakán volt a zsinór


/ ez a mi keresztünk szerintem...ozgulok hogy lesz a 3. Esetben/


Szerintem nyugodtan írj rá

2020. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Legközelebb írd azt, hogy korai lepényleválás.

Nem mindegy, mennyire válik le a lepény és érett-e már a baba.

Ha emiatt koraszülés lesz, annak nyilván tudod a kockázatait.

Ha levált a lepény, a magzat oxigénellátása megszűnik, és nagyon gyorsan ki kell emelni a méhből, hogy ezt károsodás nélkül megússza.

Az anya is vérezni fog, hiszen a méh nem tud úgy összehúzódni, és ezzel elzárni az ereket, mint mikor a szülés utolsó szakaszában, az "üres" méhben válik le a lepény. Magyarul: ez az nőre nézve is akut életveszélyt jelent.

Ha szerencséjük volt, csak részleges lepényleválás történt, gyorsan észlelték, és megkapta a szükséges ellátást. És remélhetőleg nem lett extrém koraszülött a kisbaba.

2020. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12 ilyen előzmény után mi motivalt téged arra, hogy természetesen szülj? Szerintem ez lett volna az indok, hogy befizetek egy császárra másodszorra.
2020. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

12. Vagyok

Már terhes voltam a 2. Babával, amikro ráébredtem, hogy milyen veszélyben volt a kicsi.

Emiatt kérdeztem a vizsgálatokat is..


Jó orvossal, kórházban szültem, egyáltalán nem éltem meg traumatikusan.

Másrészt biztosítottak róla, hogy nagyon kicsi az esélye többedik alkalommal is rövid legyen.


Nálunk a családban senkit nem tudok, hogy császáros lett volna..

Pedig nagy csalàd vagyunk, jellemzően mindenki 3 gyereket vállal..

2020. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Megérdeklődtem.. sajnos súlyos oxigenhiannyal született a kisfia 34. Hétre, kritikus az állapota 😭😔😔😔
2020. jún. 6. 21:21
 17/19 A kérdező kommentje:
A méhlepény leválás más, mint ami a Kim Kardashiannak volt és amit itt páran írtatok. Én úgy látom, ahogy olvasgattam hogy a méhlepény leválás a legsúlyosabb dolog ami történhet, ebből nagggyon nagy szerencse kell hogy valaki jól kijöjjön.
2020. jún. 6. 21:23
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínű, hogy teljesen levált. Jajjj nagyon sajnálom ☹️☹️ Kitartást nekik.
2020. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Jaj szegény, a koraszülés már önmagában trauma és ha sérült baba a vége az még nehezebbé teszi.
2020. jún. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!