Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A magzatvíz elfolyása után...

A magzatvíz elfolyása után mennyi idővel lett meg a babád?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi. A megelőző (nem tegnap) vasárnap este 8-kor kezdtem el elveszíteni a nyákdugóm. Szépen folyamatosan ma hajnali 3-ig távozott belőlem. Már a szivárvány minden színében játszott:D Volt véres, barnás, narancs, és sárga is.:D Ma reggel 5:59-kor pedig arra ébredtem, hogy folyik a magzatvizem. Bementem kórházba, és azt mondták, hogy max 24 óra múlva menjek vissza, ha addig nem kezdődnek meg a fájások, mert még nincsenek:( Kinek mikorra lett meg a babája a magzatvíz elfolyása után? 1. babám, 37+6 hetes vagyok:D
2010. júl. 26. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7 óra. Valóban elég lett volna a dokit felhivnod, mert ha elfolyt, akkor még 24 órád van simán, annál többet viszont nem engednek a fertőzésveszély miatt. Tehát ha 24 órán belül magától nem jön ki, akkor kiveszik császárral.

Nekem elfolyt, hivtam a dokit, mondta, hogy lassan egerésszek be, tusi, ilyesmi nyugodtan, nem kell rohanni (100 km), de azért szedelőzködjünk. Tusi közben indultak a fájások is, az elfolyás után 1 órával. Rá 6 órára lett baba. És nekem ez koraszülött ikrekkel volt, szóval nem kell idegeskedni, ha nálam se idegeskedett a doki a 35. héten :-). Nem is volt semmi gond, szépen, okosan kibújtak...

2010. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Elég fura, hogy hazaküldtek. Magzatvíz elfolyáskor már nemhogy nem szabad hazaküldeniük, hanem folyamatos megfigyelés alatt kellene tartaniuk!!!! Én a magzatvíz elfolyásának kezdetétől (mert ugye először csak szivárgott) számítva 24 óra múlva szültem meg a kisfiamat, 40+5 hétre. Ennek, hogy ilyen soká született meg a magzatvíz elfolyása után, az lett az eredménye, hogy magas volt a CRP értéke, ami miatt 11 napot töltöttünk kórházban. Folyamatosan antibiotikumot kapott, naponta 2x, a kis fejébe bekötött infúzión keresztül!!!

Nem ijesztgetni akarlak, de szerintem menj vissza a kórházba és ha más nem akkor kérdezz rá, hogy miért is küldtek haza pontosan!!!!

2010. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem folyt el az egész, és még nem indultak be a fájások. De mondták, hogy figyeljek a hőmre, a víz színére, fájásokra.

Angliában élek, itt máshogy működnek a dolgok, de nem aggódok, itt így szokás. Ha nincsenek 5 perces fájásaid, hazazavarnak...

2010. júl. 26. 15:31
 4/14 anonim ***** válasza:

12 óra múlva már a kezemben volt a fiam.

Az első 5 órában nem volt fájásom.

Könnyű szülést!

2010. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 12 órára. Ahol én szültem 12 óra max idő, amíg meg kell lenni a babának a fertőzésveszély miatt. Az én babám sajnos meg is kapta,antibiotikumra szorult.

Átkerült egy másik kórházba, ott már csak 8 óra az idő.

2010. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen gyorsan,de ne hagyd magad,mert maximum 24 órán belül meg KELL
2010. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,bocs,a kicsim rányomott.Szóval meg KELL születnie a fertőzés veszély és egyéb ok miatt.Itthon ilyenkor már nem küldenének haza,sőt!
2010. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak szivárgott a magzatvíz, de befektettek. SZerencsére aznap éjjel 11-kor el is ment teljesen, azonnal szülőszoba és másnap hajnalban 4.45-kor megszületett a fiam. Ja és semmi fájásom nem volt, csak akkor indult be miután megkaptam a beöntést úgy fél1 tájékán, aztán szerencsére rohamtempóban tágultam. (első bébi volt)
2010. júl. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem burok repesztéstől számítva 12 és fél órára rá lett meg a kisfiam.
2010. júl. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1.gyerek kb 8 órával

2.gyerek kb fél órával:)

2010. júl. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!