Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi fáj igazából a szülésben?

Mi fáj igazából a szülésben?

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén hangzik, tudom.. Úgy értem, hogy a hasi görcsök vagy inkább az összehúzódások miatt fáj a szülés? Ha ezek nem lennének, akkor fájdalommentes lenne az egész? Mert elvileg a hüvely fala csupa izom


Remélem érthető, hogy mire gondolok :) Ja, és nem vagyok terhes, és még nem is szeretnék az lenni, csak ez valamelyik nap eszembe jutott. Köszi!


2010. júl. 17. 18:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
19%
csak annyi faj benne, hogy valami kura nagy jon ki beloled, onnan ahova 9 honappal elotte beraktak valami joval kisebb dolgot...
2010. júl. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

nekem meséltek olat:

vajudó nő hangját hallani , olyan kb mint egy fogorvosi rendelőből kiszürödö hangot hallani.

azzal összehasonlitva

hogy átélni a szülést , és egy közörülös csikorgatós fogászati beavatkozáson átesni. az utobbiban a meglepetés hogy nem is annyira fáj , mint azt elképzeltük a kiszűrődő hangok alapján. amugy változó lehet hogy mitől is fáj.

2010. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem az összehúzódások fájnak, hanem amikor a baba feje elkezdi fesziteni a szeméremcsontodat, hiszen egy 35 cm fejkörfogatú fejecske bújik ki rajtad.

Tehát jobban a csontok igazodása, és a fej feszitése fáj, nem a kontrakciok

2010. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
nekem meg pont, hogy az összehúzódások fájtak, kb mintha ki akartak volna csavarni, mint valami vizes ruhát.
2010. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Persze pokolian fáj az összehúzódás pláne a vége felé.Nekem a toló volt nagyon kemény,az utolsó kettö,mikor kibújt a kisdrágám.....
2010. júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Próbálj egy rugalmas, de kis átmérőjű gumigyűrűn (pl. régi típusú befőttesgumi) átpréselni egy rögbilabdát. Aztán képzeld el, hogy a belső részeidet ugyanekkora erő csavarja:)
2010. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ami fáj a szülésben, az ugye a méh simaizomzata, mármint a görcsei, ezek mensikor a nyálkahártya leválásában segítenek, szüléskor viszont el kell simítaniuk a méhszájat, ami lényegesen nagyobb meló. Aztán maga a méhszáj fáj a sok-sok idegvégződésével, aztán a hashártya, ami megfeszül, az idegdúcok, a hasi szervek nyomódása, oxigénhiánya, a medencébe lecsúszó baba feszítése, végül a gát égő, majdnem szétpattanó fájdalma... szóval a hüvely fáj a legkevésbé. :)
2010. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem fájás alatt szinte csak a derekam fájt, meg én nagyon gyorsan tágultam 2 óra alatt teljesen így olyan volt mintha szét akarna robbanni a medencém.

De egyébként a szülés nem olyan mint ahogy itt ott hallod. Csupán hozzáállás kérdése. Nekem a legcsodálatosabb élmény volt a világon!

2010. júl. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akárki akármit mond nekem az fájt a legjobban, mikor a méhszájamat nézték. alapból fáj a szülés persze, mert olyan, mint ha szét akarnál szakadni, de mikor még piszkálnak is...
2010. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazából??? :)


A legjobban??? Mikor már csak percek vannak hátra a tolás elkezdése előtt, és már teljesen a baba feje a méhszájba van fúródva! AZ FÁJ IGAZÁBÓL.

2010. júl. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!