Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másokat miért hagynak 12-24...

Másokat miért hagynak 12-24 órákat vajúdni?

Figyelt kérdés
Én 6 órát vajudtam aztán közölték hogy nem tágultam egy óra alatt csak 2 ujjnyiról 3-ra és császár lett a vége
2019. szept. 29. 16:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A lényeget kihagytam hogy ha valaki ilyen sokat vajúdik akkor természetesen is megszülnek.
2019. szept. 29. 16:03
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Simán hagyhatták volna, mivel tágultál. Én az elején 1 óra alatt 1 újnyit tágultam, aztán ez fokozatosan gyorsult be. A végén 10 órát vajúdtam, de nem cserélném el császárra most sem, még akkor sem tettem volna. Nem igazán értem az orvosod..


Egyébként Gratulálok, sok boldogságot a picihez! 🙂


(Mielőtt valaki azt hinné, hogy császár ellenes vagyok, nem, nem vagyok az. Természetesen a császárt is ugyan olyan szülésnek tartom, mint a hüvelyit)

2019. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Elöször is, a lagtöbben nem akarnak mütétet, ha természetes úton is meg tudják szülni a babát. (A mütétnek sokkal nagyobb kockázata van az anyára nézve, mint a hüvelyi szülésnek).

Másodszor a vajúdás idötartamát nem lehet megmondani, mert van, aki húsz percenkénti fájásokkal más benn van, más valaki meg akkor megy, amikor a fájások percenként jönnek - ez utóbbi otthon töltötte a vajúdási idöt, nem a kórházban, és annak ellenére, hoyg az elsö akár 6-10 órával több ideig volt benn, nem tartott ténylegesen hosszab ideig.

Harmadszor a hosszú vajúdás oka sem mindegy, nem mindenkinél az a gond, hogy nem tágul, sok egyéb ok is lehet.

2019. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én NST-re indultam fájásokal de mivel nem tudtam hogy ezek valódi fájások így nem gondoltam hogy szülés lesz a vége. Császár előtt már 2 perces fájások voltak amik 30-40 mp-ig tartották már azt vártam hogy mikor nyomatok, aztán jött az orvos és közölte hogy műtét.
2019. szept. 29. 16:45
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Mert siettek, azért toltak csaszárra. Ismerek olyat, aki 35 ora vajúdas utan stúlt hüvelyi úton, én a naggyal 9 órát vajudtam, szóval nem viztos, hogy kellett volna neked a császar.
2019. szept. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
72 órát vajúdott az ismerősöm. El-elmúltak a fájások, de amíg nem indokolta különösebben semmi, addig hagyták. Végül természetesen adott életet a fiának. Én 24 órát vajúdtam összesen. Kórházban 10-et, a többit otthon. Ha csak nem indokolt, nem egyezem bele a császárba. A te esetedben nem volt sajnos indokolt. De gratulálok a kicsihez
2019. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. szept. 29. 17:47
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Engem 35 órs után akartak csak császározni.,addig hagytak szenvedni.Epit sem kaptam csak oxival tömtek. Műtőre várva tágultam ki 1 óra alatt.Előtte csak 1 ujjnyira. Hatalmas mázlim volt így utólag belegondolva.
2019. szept. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem baromi káros, hogy valaki itt kijelenti egy-két info alapján, hogy nem volt indokolt a császár. Nem tudhatjuk, nem voltunk ott, és nem vagyunk orvosok sem.
2019. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne hagynának? Én 12 órát vajúdtam a tolófájások előtt, lassan, de tágultam,semmi ok nem volt a császárra. Szépen meg is született komplikációmentesen természetes úton.
2019. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!