Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gyerekorvost mennyi idos...

A gyerekorvost mennyi idos terhesen kerestetek fol? Mikor eloszor meglatogat -gondolom a vedonovel szokott menni- kell neki adni valamit, mondjuk penzt?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kerestem fel előre. Igaz, mi a területileg illetékes gyerekdokit "választottuk". Amikor hazajöttünk a kórházból, rá kb. 2 napra jött el. Nem jött vele a védőnő és én nem adtam neki pénzt. Mondjuk én alapból nem pénzelem a dokikat.
2010. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Aznap, amikor hazamész a kórházból, köteles az otthonodban meglátogatni, ez a munkaköri kötelessége. Ezért nem adtam neki pénzt. Nem jár. Ha házhoz hívnám, mondjuk beadatni az oltásokat, akkor igen, akkor nem volna pofám nem adni, az plusz szolgáltatásnak számít.


Én még a szülés előtt felvettem vele a kapcsolatot.

2010. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

35 hetesen voltam nála.

Kíváncsi voltam milyen elveket vall. Mindent vallott, amit kérdeztem, 3 hónapos volt a lányom, amikor lecseréltem.

Nem kell adni neki semmit.

Ha megfogadod, hogy ő menjen hozzátok ne ti a tanácsadóba, akkor azért szoktak fizetni.

2010. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi nem a körzetünkhöz tartozó orvost választottuk, ezért elmentem hozzá amikor 36 hetes voltam, hogy elvállalná-e a babámat. AMikor hazajöttünk a kórházból másnap jött. A védőnő is, de nem együtt, az egyik de. a másik du. Az orvosnak én adtam 5 e Ft-ot.
2010. júl. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi kb. 34-35 hetesen voltunk nála, adott kezdő receptcsomagot amit apuka vált ki amíg kórházban vagyunk (lázkúp, csecsemőfürdető, stb.) és azt kérte ha megszületett a baba hívjuk fel mert ha hzajöttünk a kórházból meglátogat (aznap vagy másnap) minket.

Nem a védőnővel együtt jön, mert más-más rendelőhöz tartoznak, de akár hívhatnánk őket egyszerre is, mondjuk én nem látom értelmét hogy egyszerre jöjjenek.


Pénzt nem tudom még adunk-e neki, szerintem nem mert férjem gyerekorvosa is ő volt és így már effektíve családi ismerős (elég jó kapcsolatban vannak) szóval szerintem el sem fogadná tőlünk.


38 hetes kismama

2010. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

36-37 hetesen voltam nála. Felhívtam, kaptam egy időpontot, adott recepteket és jótanácsokat a kh-i időszakra szoptatással kapcsolatban.

Hazamenetel napján felhívtam, pár napon belül kijött, de nem a védőnővel, a védőnő már másnap eljött.

2010. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Terhesség utolsó hónapjában praktikus felkeresni.

Nem a védőnővel együtt jön, hanem külön.

Pénzt nem kell neki adni, az első látogatás a kötelessége, a hazatérés napján, legkésőbb másnap.

2010. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!