Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapos-1,5óránként megéhezi...

2 hónapos-1,5óránként megéhezik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem elég laktató a tejem?

Egész nap nem birom ezt a strapát,a mellemben sem tud ilyen gyorsan újratermelődni a tej...a bimbóm is fáj már...szopi után eltelik 15 perc,és nagyon sír a tejcsi után!

Ez miatt adtam neki tápszert,de azt sem akarom,hogy rászokjon a cumisüvegre,és elapadjon a tejem is...

Azok a válaszolók kíméljenek,akiknek zsírdus tejük van,és naponta 1 litert el tudnak tenni a mélyhűtőbe...ők ezt úgysem értik meg...


2010. júl. 4. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy azért sír,mert éhes?

Mérted már, hogy mennyit eszik? (mérleggel)

2010. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A sírása olyankor egyre erősödő,és nem hagyja abba...nem olyan alvás előtti nyűglődés,és nem is a hasfájás miatt(nem húzogatja a lábait,nem tekereg)...büfizik is mindig szépen szopi után(általában csak levegőt)...

Hajnalban 130-at szopizik,aztán napközben 80-100ml-t!Amikor mondjuk 80-at szopizik,utána adok még neki 50ml tápszert,és vígan be lakmározza!

2010. júl. 4. 11:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom jövő héten lesz fél éves, és még most is 2 óránként megéhezik. Lehet, hogy keveset eszik egyszerre, ha tudod, mérd le. A tejed biztos, hogy jó, az olyan, amilyennek lennie kell. Tudom, milyen ez, az elején én is teljesen kész voltam, a másfél órát is alig tudta kivárni, most már jobb, átlag 2 óránként eszik, de ha alszik, akkor több idő is eltelik. Kitartás, idővel jobb lesz.
2010. júl. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást,remélem igazad lesz!

Az is a bajom,hogy a védőnő és a dokinő is azt mondja,hogy 3 óránként etessem!!!Hogyan???

2010. júl. 4. 11:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem bírja ki a 3 órát, akkor etesd gyakrabban. Esetleg próbáld ki, hogy mindig egy picit húzod az időt, csak pár percet, ha le tudod foglalni. Én sem örülnék, ha csak akkor ehetnék, amikor elő van írva, és nem akkor, amikor éhes vagyok.
2010. júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy "rossz tej", olyan a tejed, amilyen neki kell, anyáink védőnői hintették el a fejekben ezt a fogalmat, de hidd el, hogy ilyen nincs.

Van napi 6-7 pisije a babádnak? Kakil? Hogy gyarapszik?


Tudom, hogy nagyon fárasztó, de etesd amikor kéri, attól függetlenül, hogy mennyi idő telik el, nem kell húzni az időt, egyen/igyon az orvos meg a védőnő három óránként ha gondolja. Minél többször van mellen, annál több tejed lesz, a tej nagy része szoptatás közben termelődik és nem kettő között. A bimbódat hagyd sokat szabadon, könnyebben regerálódik, ha rászárad a babanyál és a tej.

2010. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bizony, nincs olyan, hogy "rossz" tej, és olyan sincs, hogy nincs tej a ciciben (ha mellre teszed, akkor termelődik, ne aggódj) Az én gyerekem is pontosan ezt csnálta 2 hónapos kor körül, naponta "ezerszer" szoptattam, de aztán elmúlt, kinőtte. lehet, hogy növekedési ugrás. Én hagynám a tápszert és csak szoptatnám, amikor csak kéri - szerintem pár nap, egy hét alatt rendeződik a dolog. (legalábbis én így jártam)
2010. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Naponta 2szer van kaki,és sok pisis pelus van...

Akkor kipróbálom hogy nem adok neki tápszert...csak sajna már 2 hete adom neki a tápit...remélen helyre tudom még hozni...:(!

2010. júl. 4. 14:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is két hónapos a babám és nem eszik rendszeresen, legalább is nem úgy, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Éjjel csak egyszer kel, utána reggel, délelőtt gyakrabban, délután ritkábban szopik, ahogyan aludni tud. Van, hogy egy-másfél óra telik el szopi után, van, hogy 4, mire újra éhes.


Én azt vettem észre, hogy újabban nem csak azért sír, mert éhes, vagy mert esetleg fáj a hasa, hanem azért, mert aludni szeretne, de nem tud. Lehet, hogy nálatok is ez van... ha nagyon nyüglődik, cicire teszem, de csak pár percre, mert magától abbahagyja, bealszik. Igaz, utána egyből felébred, amint leteszem, de már lenyugodott és így könnyebben alszik el...

2010. júl. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Ha két hete van ilyen gondod, akkor ez a 6 hetes növekedési ugrás volt, sima ügy! Ne adj neki tápszert, hanem szoptasd ezerrel! Ez jó eséllyel segíteni fog.

Ha többet szeretnél tudni minderről, írj és adok egy kis olvasnivalót. :)

2010. júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!