Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez nem gonoszság? Hagyják...

Ez nem gonoszság? Hagyják éhezni a babát, csak hogy tartsa az időt. Igény szerinti szoptatás vagy 3óránként?

Figyelt kérdés
Nemrég jöttünk haza a kórházból a kislányommal. Szegénykém eléggé megszenvedte,mert ő igény szerint szopik. Hol 2,hol 3,5 óránként eszik. Általában azért tartja a 3órát. Ott benn mereven ragaszkodtak a 3órához. A legdurvább az volt amikor egy picike fiúcskát,alig pár hetesen hagyták sírni. Bealudt a cicin és nem szopizott csak 30ml,nem hagyták enni mikor kb 1óra múlva felkelt. Inkább elvitték az anyukától,de tartani kellett az időt. A szívem szakadt meg! Szerintük egy 1hónapos babának már át kellene aludni az éjszakát.
2010. júl. 2. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igényszerint....

A lányom 14 hónapig nem aludt át egy éjjelt sem....5x6x ébredt....

Most a fiam ismét igény szerint kap enni,és 1x kel éjjel...

2010. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Én 3 óránként etettem, de nem éhezett, mivel még akkor is alig akart enni. Így evett egy nap 6x, de alig akart belekezdeni. Majd lecsökkentettem napi 5 evésre, és így már jobban volt étvágya. Végülis, ha úgy nézzük ez is igény szerinti, csak Neki ilyen volt az igénye.

1 hónaposan már átaludta az éjszakákat.

2010. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Miért voltatok kórházban?

Ha nem a gyomra, meg az emésztőrendszere miatt, akkor mondjuk az a kórházi dolgozó megnézhette volna magát, aki elviszi tőlem az éhes gyermekemet, hogy nem szoptathatom meg.

A k**a anyjáért dolgozik az ilyen az egészségügyben. El kéne tőle is venni az ebédjét, mikor leül éhesen enni, mert mondjuk délelőtt nem volt ideje, hogy bocs, most nem lehet, majd 2 óra múlva.

2010. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia! Gondolom nem szülés után voltatok most a kórházba. Egyik ismerősömnek is voltak rossz tapasztalatai, mikor babája megbetegedett és be kellett feküdniük a kórházba. Rá is állandóan rászoltak, hogy nem jól eteti a babát. Meg, hogy nem szabad 3 óránál rövidebb időn belül újra cicire tenni stb. Szerintem ez butaság. Anyatejjel úgy tudom nem lehet túleteni. Ráadásul egy beteg kicsi nem is úgy kívánhatja mint rendesen, vagy egyszerre csak kevesebbet. Én igény szerint szoptatok 3 óránként általában, de ha előbb éhezik akkor kap vagy ha később akkor nem eröltetem. Babóm most 4 hós 1 hónapja alszik este 10-től reggel 6-ig. Nagyobbik fiam viszont 2 éves korában is még felébredt 1x éjjel amíg szopizott. Anyatejes babáknál mindegyik teljesen normális.
2010. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem igény szerint.


Bár az én fiam mindig 3 óránként kért enni, és 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, fél éves koráig reggel 5-kor ébredt, azóta most lesz kettő, este nyolctól reggel nyolcig alszik.


A gyereknek igénye van a többszöri evésre, az éjszakai kelésre, akkor hagyni kell, de én semmi pénzért nem ébresztettem volna fel éjszaka az alvó fiamat.


Valahol ez is igény szerinti szoptatás:)

2010. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
3 óránként szoptatok ami elég neki este 2* kel fel és most 4 hónapos,kezdettől fogva elég volt így szerintem nem véletlen találták ki régen ezt a szopi időt eddig bevált.Persze az ,más ha valakinek kevés a teje vagy nem tud rendesen szopni a baba.1 hósan még nem kell átaludni az éjszakát,de a mostani ultramodern nevelés mást diktál hiszen sok anyának már szobatiszta,jár,beszél a gyerek aztán alig fél éves.Na ezek a mesék.....ne dőlj be senkinek ösztönösen ráérzel.
2010. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
ja és nekem nem megy 3 óra alatt a szopi mert akkor nincs annyi tejem amivel jóllakna már próbáltam.
2010. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ja és nekem nem megy 3 óra elött a szopi mert akkor nincs annyi tejem amivel jóllakna már próbáltam.
2010. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Megfigyelésen voltunk,a nyugtalansága miatt és azért mert keveset alszik. Allergia tesztet is végeztek. Szerencsére nincs semmi baj,nem találtak semmi szervi bajt. Azt mondták hisztis és akaratos,ilyen a természete. 15 hetes.
2010. júl. 2. 15:29
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocs,lányok,csak párat olvastam el,de mi az,h a kórházi dolgozó rendelkezik bárki babájáról?????

Mi az,kórház,v börtön?


Én igény szerint szotatom az 1 hónapos lányomat,főleg ebben a melegben,amikor a szomját is az anyatejjel oltja...

Tegnap éjjel pl óránként cicin volt 15 perceket.


Nem akarok okoskodni,mert nem voltam még ilyen helyzetben,de tuti tarkón verném azt,aki kiveszi a gyerekemet a kezemből:O

2010. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!