Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam 17 hónapos. Reggel és...

Kisfiam 17 hónapos. Reggel és este szopik még. Ilyenkor kb. mennyi tej termelődik még? Estleg lemérte már valaki? Gondolom persze hogy egyénenként változó.

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 13:12
 1/7 xStefix ***** válasza:
63%

Én a minap pár napig kórházban voltam, úgyhogy megpróbáltam reggel és este lefejni a 27 hónapos lányom adagját. Reggel 40 milit, este 20-at sikerült. :) Ennél ő biztosan többet szopik, de hogy mennyit, még saccolni sem tudom, mert komfortszopik is bőven. Sajna ezóta még laposabb lettem, úgyhogy beiktattam most napi +1 szopit, hogy újra kicsit többet termeljek.

Kisfiad mennyi ideig szopik egy-egy alkalommal? Huzamosabb ideig szív vagy csak néhány kortyot?

2010. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

NA EZÉRT MONDOM, HOGY TELJESEN FELESLEGES ILYEN NAGY BAbákat szoptatni. minek 20 milláért??? nem értem.


főleg a 27 hónapost, és még ezért képes vagy 3egyszer szoptatni? ez már csak cumizás, nem eszik a baba. minek termeljen többet a mell? ilyenkor már régen leválasztani kellene.

2010. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
bocsánat, a caps lock véletlen volt.
2010. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
69%

Köszönöm a véleményed, de nem értek vele egyet.

1. A lányomnak nyilvánvaló lelki igénye van a szopásra, pl. minden reggel közli velem ébredés után, hogy "tejcsi". (Ha tudnád, hogy együtt is alszik velünk..:D) Várja, kéri és boldogan hozza a szopis párnáját, utána pedig vidáman megy a dolgára. Este pedig rajtam alszik el a legnagyobb nyugalomban. Mindez engem (és a férjemet) egyáltalán nem zavar, sőt, nagyon ürölök neki és elégedett vagyok. Nagyon is megdolgoztuk a magunkét, hogy sikeres szopi-páros lehessünk.

2. A szoptatás ideje alatt VÉGIG tapasztalom az anyatej jótékony hatását: akár a védőoltások körüli (számunkra ismeretlen) "szokásos" nyűglődésről, akár az 1 székrekedésről, 2 hasmenésről vagy az 1 influenzáról volt szó. Utóbbi esetben a családban egyedül a lányom volt az, akin nem tapasztaltunk semmilyen tünetet, pedig ő is ott volt velünk a vírusgócban (végig szoptattam). Ezen kívül pedig magas, karcsú, eleven kislány, ránézésre sem szenved (fizikailag sem) hiányt semmiben. Úgy hiszem, hogy ezt az anyatejnek is köszönheti.

3. Mivel a korai (felesleges) tápszeres pótlásnak köszönhetően sajnos ekcémásak lettünk, ezért számunkra különösen ajánlott a hosszú távú szoptatás, amit igyekszem is megvalósítani.

4. Az ominózus miliket én fejtem ki (műtét után!), mint írtam is, ő ennél biztosan többet szopik ki. Azért foglalkozom még most is a szaporítással, mert az ősszel induló bölcsi első hónapjaiban még szeretném szoptatni, hogy ezzel is csökkentsem a szokásos közösség-betegségek előfordulását.

5. És végül, leendő szoptatási tanácsadóként elég sokat foglalkozom a szoptatás lelki és fizikai hatásaival anyára és babára nézve egyaránt. Én nem a szeparáló, hanem a kötődést segítő nevelés híve vagyok.

Nem kell velem egyetérteni, de a lebeszélést megpróbálni sem érdemes. ;)

2010. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a legutóbbi hozzászólásodat!

19 hónapos a kisfiam, ő is szopizik még, reggel, este és néha kéri a déli alváskor is. Hasonlóan gondolkodom a szoptatásról, és jól esett olvasni soraidat, mert én is egyre több csodálkozó arcot látok magam körül, amikor kiderül, hogy a fiam még anyatejet kap.

2010. jún. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még én sem mértem sose. 17 hónaposak leszünk mi is nemsoká. Reggel, este, éjjel is még 1-2x ébred szopizni. Ja, és nappal is cicin alszik el. Reggel és este rendesen szívja, a többi csak nasi:) De nekünk így jó, imádom.
2010. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kisfiam csak pár percig szopik, de addig végig szívja. Nem szeretném még én sem leválasztani, majd talán valamikor 2 éves kora után. Januártól bölcsis lesz, előbb megvárom hogy beilleszkedjen, aztán megpróbálkozunk az egyik szoptatás elhagyásával. Amúgy azért is ragaszkodom hozzá, mert a tejtől hasmenése van, gyerekitalból pedig max. 2 dl-t iszik meg naponta.
2010. jún. 28. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!