Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tej két szoptatás közt...

A tej két szoptatás közt termelődik vagy szoptatás közben, esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
2 szoptatás között. Nyilván valamennyi közben is, de az kevés lenne. Azért van, hogy valakinek feszül a melle amíg meg nem szoptat. Meg csöpög. A tehénnek is...
2011. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
így van,ha netalántán olyan szerecsém van hogy átalussza az éjszakát,akkor sokszor arra ébredek,hogy szétdurranak a melleim..!!
2011. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Az anyatej mennyiségének 2/3-a szoptatás alatt termelődik. A mellek kb 1/3 részt képesek tárolni.

Ha úgy lenne, ahogy azt előttem írták, akkor a kis mellűek nemigen tudnának szoptatni (nem lenne elegendő tejük), és mint tudjuk, nem a méret a lényeg, itt sem.

2011. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Betti válasza:


Az biztos,hogy szoptatás közben is termelődik,de a 2/3 rész nekem soknak tűnik.

Én anyatejleadó vagyok,szoptatok is,fejek is.Reggel úgy ébredek,hogy egyik cicimben is 350ml van,meg a másikban is és szoptatás,fejés után látványosan kisebb lesz a mellem,úgyhogy szerintem ez az éjszaka folyamán termelődik.Napközben szintén érzem a telítődést szoptatások között.Az oké,hogy pár 10 ml termelődik szopi közben,de a lényeges mennyiség két szopi között termelődik.Ha úgy lenne,hogy szopi közben termelődik,akkor fejéssel korlátlan mennyiséget lehetne produkálni,de ez nem így van.

Azzal sem értek teljesen egyet,hogy a méret nem számít.Azt aláírom,hogy kis mellekkel is lehet szoptatni kizárólag,de átlagon felüli tejet biztos nem lehet vele produkálni.Nekem 85C-s melleim vannak,napi 2 liter tejem van.Ezt egy 70-es mellmérettel nehezen lehetne megvalósítani,mivel nem sokat tud raktározni,esetleg ha az illető naponta 20x fejne,de ennyire gondolom nem elszánt senki.

Aztán lehet,hogy tévedek...

Üdv

2011. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:
100%

Mindkettő.

A nagyobbik része szoptatás alatt, a kisebbik szoptatás közben. Az, hogy végülis mennyi az összmennyiség, függ a testi adottságoktól (hormonrendszer, tejmirigyek száma, érzékenysége stb.), a mell tárolókapacitásától (tehát csak ennyiben a mellmérettől!) és legfőképp a baba igényeitől.

Én 75B-s mellű voltam, mostanra 80A lettem, de 40 hónapig szoptattam. És nem én vagyok itt az egyetlen. Ennyit a nagyságokról. :)


Az elején azért tűnik teltnek a mell és soknak a tej, mert a szoptatások között még nagyobb mennyiség raktározódik el (ill. szülés után még sok benne a szövetközi folyadékgyülem stb.). Ez azért van így, mert a szervezet előre nem tudhatja, mennyi lesz a baba igénye, így többet termel, mint kéne, ezzel is biztosítva a megfelelő ellátást. Ezért (is) duzzad a frissenszült anyuka melle és csöpög gyakran a teje. Még TÚL SOK a teje.

Idővel azonban beáll a rendszer, a termelődő tejmennyiség eltolódik a szoptatás alatti időszakra. Egyre kevesebb fog raktározódni a szopik között és egyre több termelődik a szoptatás alatt újonnan. Ekkor történik az is, amit sok anyuka tévesen a kevés tej jelének hisz, miszerint felpuhul, lelapul a mell, akár egész napra is. Pedig csak változott a termelés ritmusa, gazdaságosabb lett (a Természet sose pazarol!), beáll a kereslet-kínálat. Ekkor van PONT ELÉG tej.


Remélem, megfelel. :)

2011. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:
100%

Betti, te "speciális" eset vagy és amint látom, igen szép mennyiségeket adsz le (gratula hozzá:), tehát rendszeresen és sokat fejsz, úgyhogy nálad kicsit máshogy működik a dolog. :)

Neked azért van ilyen rengeteg tejed és ilyen látványos testi változásaid, érzéseid, mert a tested folyamatosan fokozott stimulációt kap a fejés miatt. Ha idővel leállnál és csak szoptatnál, nálad is az játszódna le, amiről feljebb írtam. (Hacsak nem vagy alapból, fejés nélkül is bőtejű anyuka, amit nem tudok.)

Fejés közben biztosan te is szoktad érezni, látni, hogy egyszercsak megindul a tej: ennek az egyik része az, ami már korábban megtermelődött, de a másik része akkoris menet közben gyártódik le. Mivel te nagyobb mellű vagy, nem biztos, hogy látod, érzed is, de a kisebbek szemmel is láthatják és kézzel is megtapinthatják, hogy amikor megindul a tejleadás, szépen kidomborodik a mell. Ez pont az aktuálisan meginduló termelés miatt van, mert hirtelen odagyűlik a víz a mellbe. Egyesek még meg is szomjaznak ilyenkor, pont ugyanezért.

Korlátlan tejmennyiséget pedig nyilván nem lehet termeltetni, de nem közvetlenül amiatt, hogy mikor is termelődik a tej, hanem amiatt, mert a szervezetünk egyszerűen véges kapacitású (térfogatban és hormonokban is). Te vagy a példa, hogy (ritkán, de) igen jól fel lehet tornázni a mennyiséget, viszont általában ennél kevesebb szokott lenni. De a kevesebb is bőven elég lenne a te egyszemednek, úgyhogy nem is lenne egyébként szükség ennyi tejre (ha nem akarnád leadni).

Reggelre mindenkinek fullon van a melle, főleg, ha újabban kezdi átaludni a baba az éjjelt. Nagyobb korban viszont már el szokott ez maradni, de ettől még van elég tej. Nálad azért van még mindig ilyen reggeli labda-effektus, mert folyamatosan bőszen fejegetsz.


Mindez nem helyrerakás ám, csak szerintem ez lehet a háttérben. :)

2011. júl. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

[link]

"A tejmennyiség kétharmad része ugyanis a szoptatások idején termelõdik, két szoptatás között csak mintegy egyharmada. Ha hosszabb idõ marad ki két szoptatás között, a mell feszülni fog, de nem a sok tejtõl, hanem a szövetek között felgyûlt víztõl és a vértolulástól. Ez a kellemetlen érzés megelõzhetõ gyakori, mindkét mellbõl való szoptatással."

Innen vettem a 2/3-ot. Mondjuk attól is függ, mennyire éhes a baba és mennyi ideig szopizik, de legtöbbször nem igaz, hogy két szoptatás között gyűlik össze a tej!

2011. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


:))

2011. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, amiket írtok. Én abszolúte kis mellű nő vagyok. Még a legkisebb létező melltartót sem töltöm meg, mégis 1 éves koráig szoptattam a babámat (azért álltunk le, mert Ő döntött így). Nekem nem voltak duzzadt melleim, de amikor a kisfiam felsírt, elkezdett folyni a ruhámon a tejem, és tisztességesen meg is tudtam mindig etetni. Fejnem soha nem kellett, és az eredetihez képest csak kicsit lettek nagyobbak alapból a melleim, mint szülés előtt. Szoptatás után pedig visszatértünk az "eredeti" állapotra. Akkor én is egy szokatlan "eset" lennék?
2011. júl. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:
100%
Nem vagy szokatlan, te így működsz. A lényeg, hogy mindig volt elég tej, ez is bizonyítja, hogy nem a mellméret a lényeg. :)
2011. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!