Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom, hogy 2 hetes...

Honnan tudom, hogy 2 hetes kisfiam jóllakott? Mindkét cicit megkapja 15-15 percre egy szopizás alatt. Kb 15 perc után ki is szokta magától köpni a cicit. Ez azt jelenti hogy elég volt?

Figyelt kérdés
Most a második héten szoktatjuk hozzá a max 30-40 percnyi szopihoz, mert előtte képes volt akár 1-1,5 órát is szopizni. Most fél óra után lerakom aludni. Kicsit sirdogál, majd jó esetben bealszik.
2008. okt. 31. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Szia!Most hallottam szülésfelkészítőn,hogy job egy mellből letudni az etetést,mert az elején jön a hígab tejcsi,ami a szomjoltás szerepét tölti be,utána jön a zsírban gazdagabb tej!Az elején viszonylag könnyű szerrel jön a hígabb tej,azt könnyebb kiszívni,és utána már megkéne dolgoznia érte,de ha átrakod a másikra,akkor onnan is kiszívja a híg tejet,és az nem annyira gazdag tápanyagban!

De tapasztalatom nincs még,úgyhogy csak azt tudom leírni amit nekem tanácsoltak!

2008. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem méred a babát etetés előtt / után? nekünk ezt tanácsolta a védőnő, én innen tudom, hogy megfelelő mennyiséget eszik, ill. látom, hogy gyarapszik a kislányom. Én egy szopi alkalmával az egyik cicit adom szintén (az első válaszoló pontosan leírta, miért jobb ez így), s valamikor 20 percet van mellen, de ma pl. 110 g-ot leszívott 7 (!) perc alatt - előtte hatalmasat aludt és rávetette magát a cicire. Mástól is hallottam már, hogy a babája eleinte több, mint egy órát volt mellen, de az enyém sosem, nálunk 22 perc volt a csúcs. Szerintem ha magától kiköpi a bimbót a kisfiad, eleget evett, de a legjobb kontroll a mérleg! Sok sikert!
2008. okt. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia. Igazuk van az előttem szólóknak. Amikor már elfordul a cicitől és ha újra kínálod nem fogadja el, akkor biztos jóllakott. Nekem nincs mérlegem, mert láttam a barátnőmet, hogy milyen idegbeteg volt, ha nem evett annyit a baba, mint amennyi a nagykönyvben meg van írva. Ha tudsz kölcsönözni, esetleg kölcsönözz, de ha nem az se baj. Én ezért alig várom, hogy menjünk a védőnőhöz, mert mindig meglep a súlygyarapodása.

Üdv, 3 hónapos kislány anyukája

2008. okt. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi 3 hónaposak vagyunk és sose mértem... Csak pár hetente kíváncsiságból. Azt, hogy mennyit eszik, már csak azért se mértem meg, mert a babák nem igazán olvasnak szakirodalmat, viszont pontosan azt teszik, ami a legjobb nekik, tehát annyit esznek, amennyire szükségük van. Namármost hiába írja a szakkönyv, hogy ennyit vagy annyit kellene ennie, ha a baba nem úgy akarja. Akkor csak anyuci ideges, fölöslegesen.

Időt miért mérsz a szopizás alatt? Tedd mellre, csak az egyikre, aztán szopizzon, amíg éhes. Csak akkor adj neki másik cicit, ha biztosan nem lakott jól és az elsőt már tutira kiürítette.(Ez egyébként nem igazán történik meg, mivel szopi közben folyamatosan termelődik a tejcsi.)Ne méregess időt, te se szeretnéd, ha ebéd közben valaki stopperórával állna a fejed fölött.

A babád tudni fogja, mikor és mennyit kér enni. Csak tedd mellre, ha kéri, más dolgod nincs. De letenni max. 30 perc után, aztán sírdogál szegény, majd esetleg éhesen bealszik... Addig szopizzon, amíg ki nem köpi a cicit, mindegy, hogy ez mennyi időnként és milyen hosszan van. Ne aggódj, örökre nem fog rajtad lógni, legfeljebb cicin bealszik, aztán leteszed és kész. Mi is így csináljuk, teljesen bevált, jó nagyokat tud aludni ilyenkor. Ráadásul szépen fejlődő, kiegyensúlyozott, boldog baba.

2008. okt. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok híve a váltott mellből szoptatásnak, csak ha nem elég a tejci.

Tedd a melledre, várd meg amíg abbahagyja -vagy elalszik a cicin.

Ha nem lenne elég a tejed, nagyon sírna. Ha alszik, semmi gond:-))

2008. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is csak egy mellbôl szoptatom a babám egy etetés alkalmával, ha mindkét cicibôl eteted akkor tényleg csak ,,levest,, kap a baby. Ha éhes lenne a baba szerintem hallanád ugyanis ordítana. Próbáld meg egy mellbôl szoptatni, úgy ki is urul a cicid és tobb lesz a tejed. Sok sikert.
2008. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az első két három hétben engem is szétidegelt a védőnő hogy hogyan szoptassak, mert szerinte nem hízott eleget a babó (37 hétre született 3050g 48cm), még arra is rákényszerített hogy fejjem le a tejet és nyomjam le a baba torkán az "előírt " mennyiséget. Váltott mell, nem tovább 20percnél...majdnem elapadt az eleinte patakogban folyó tejem. Aztán tojtam mindenki fejére és hagytam a babám hagy egyen úgy ahogy ó akar és ameddig akar. 15 hetes, egy ciciből eszik kb 15percig 3-4óránként. Éjjel 1x kel fel. Sosem mérem csak havonta az orvosnál. Nől mint a bolond gomba.:)
2008. nov. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!