Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Egyre kevesebb a tejem!...

SOS! Egyre kevesebb a tejem! Mi történt? Miért nem alakult ki a kereslet-kínálat?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos a kisbabám, igény szerint szoptatom születése óta. Ittam a laktoherb teát, napi 8-9 órát alszok, urtica urenst szedem. Rengetegszer mellre tettem a babát, mindig az ő igényeire hagyatkoztam. Még se alakult ki a kereslet-kínálat. Megenné a 180-200 ml tejcit, de csak 150-et tud maximum szopizni. Ezt onnan tudom, hogy mérem, mióta nem fejlődik. Ma meg aztán végképp nem tudom, hogy mi van, délután már csak 110 -et szopott, este meg 90-et. És nem elég neki , mert nem elégedett, utána még nagy nehezen kipréseltem a mellemből 20 grammot, amit nekiadtam. Még visszatettem a mellemre, 10 grammot szopott belőle. És még mindig nem elégedett. Pedig pl. tegnap a nagy meleg miatt szinte egész nap mellen volt. Most mi történt? Mit csináljak? Hiába rakom mellre ahányszor nyekkenik, akkor egész nap cicin lenne, és max. azon aludna, mert ha leveszem egyből nyugtalan lesz és sir.
2010. jún. 14. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Nem ismerem ezt az új divatot,amit most igényszerinti szoptatásnak neveznek. Én a szopik között mindig tartottam legalább 2 óra pihenőt. A baba gyomrának is kell a pihenés. Én is mértem mindig,ha kevesett szopott,akkor 2 óra múlva tudtam,hogy éhes és azért sír. Ha viszont sokat,akkor általában aludt 3-4 órahosszát,de ha sírt 2 órahosszánál előbb akkor sem szopiztattam, Akkor nyilván nem éhes volt,hanem a hasa fájt. Ha állandóan szoptatod,akkor a melled nem tud tejet termelni. Én soha nem szedtem tejserkentőt,mert ellene vagyok mindenféle gyógyszernek. Mégis mindegyik gyerekem 3,-4 hónapos koráig csak szopizott,és teljesen 9 hósan hagyták abba.

Talán más ad neked más tanácsot is.

2010. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az igény szerinti szoptatás híve vagyok, szóval nem értek egyet az előzővel. Annyiban viszont igazat adok neki, hogy kell egy bizonyos minimális idő, ami alatt tej termelődik a mellben. Nálam egy másfél-két óra. Ha ennél korábban próbálok meg tejet varázsolni, akkor nem sikerül.


Próbáltad már, hogy ilyen gyakori szopiknál egyszerre csak az egyik cicire teszed, hogy a másiknak legyen legalább 2 óra pihenője? A baba gyomrát nem kell kímélni, az anyatej nagyon-nagyon könnyen emésztődik.

2010. jún. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi ez az újj divat??Igény szerint??Hogy alakul ki a napirend ha állandóan cicin van??Szerintem ezt hagyd abba de gyorsan.Nekem 4 hós 3 óránként eszik a születéstől fogva és semmi baja.Nem mindig az a baj hogy nem elég a kaja,hanem az hogy jó neki veled a cicin és nem akar mást.Nincs sok tejem és nem eszik 150et de mégis fejlődik szépen.Ne görcsölj ennyire csak nyugodtan.
2010. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos múlt a babám,3 óránként eszik.Az elején szoptattam sűrűbben,akkor kérte is.Egy egészséges babának nincs szüksége 2 óránál előbb újabb szopizásra.Szerintem ilyenkor az esetek nagy részében nem esznek eleget,inkább csak cumizgatnak.Én is szoktam hagyni kicsit cumizgatni a babámat,de azért nem egész nap.A barátnőm ezt csinálta,aztán a gyerek egész nap rajta lógott,ezért szülés után egy hónappal már vissza akart menni dolgozni.Ja,és ne méregess!Hagyatkozz az ösztöneidre.
2010. jún. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!