Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyevő babámnak (1 hónapos)...

Nagyevő babámnak (1 hónapos) nem elég a tejem! Nektek milyen tejszaporító megoldások váltak be? (Részletesen a probléma lejjebb)

Figyelt kérdés
Kisfiam 2-2,5 óránként 120-150g-okat szopizik reggel 9-este 21 között, illetve éjjelente egyszer kelt,hogy éhes.A kisebb adagokat még bírtam, de így maximum 50-70g tejet tud szopizni, mert nem termelődik vissza a mellembe annyi:( Minden szoptatás után fejek, de kórházi mellszívóval is csak 20g-okat tudok, mert a kis zabagép mindent kiszív.Késő délután, és este, amikor a legéhesebb, már fagyasztott tejet olvasztok fel neki, de már az is fogytán van. Nem szeretném, hogy tápszeres legyen! :( Naponta 4 l folyadékot iszom, alkoholmentes sör, sok leves, dm-es szoptatós tea, mindent bevetettem, de úgy veszem észre, legjobban csak az alvás használ, mert reggelre egy jó 6-7 óra alvás után szétdurrannak a cickók a tejtől. Segítenétek, nektek mi vált be? Hogyan tudnám gyorsítani a folyamatot, hogy újratemelődjön a tejem? Ahogy nő, mindig csak többet fog enni én pedig félek, hogy nem bírom majd tejjel :(

2018. máj. 2. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Legelelőször amit felejts el , az az állandó mérlegelés. Dobd ki azt a rohadt mérleget.

Külföldön lakom, itt eleve nem is javasolják hogy vegyünk mérleget teljesen felesleges. Az a lényeg, hogy legyen elég pisis pelus. Hogy éjjel egyszer kel az eddig nagyon jó volt de sok anyatejes baba két három óránként felkel éjjel is, nincs ezzel semmi gond. Egyébként pont az éjszakai szoptatás alatt termelődik legjobban a tej, tehát ha kel minél többször annál jobb. Persze idővel ez majd alább hagy. Rakd minél többször mellre, ez a titka az egésznek. És kidobni a mérleget.

2018. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Növekedési ugrása van.

Szoptasd igény szerint, ő pedig megcsinálja magának a tejet. Eleve nem ürül ki teljesen a mell, amíg szívja, addig jön belőle, csak lassan. Nekem kb. 15-20 perc után újra beindul a tejleadó reflex. Ez kicsit le tud rövidülni, ha karamalzot vagy macikávet iszok, a mennyiségnek az őszilé tesz jót. Minél magasabb rost tartalommal.

De ez csak mankó, segít átvészelni a nyűgösebb napokat. A legjobb tejszaporító, ha hagyod, hogy a baba annyit és úgy szopizzon, ahogy neki a legjobb.

2018. máj. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szoptatási tanácsadó mondta nekem, hogy legjobban a szénhidráttól termelődik a tej, szóval egy-egy szelet kenyeret, kalácsot nyugodtan megehetsz. (Nem mértéktelen édességevésről beszélek természetesen!) De ahogy az előző válaszoló írta, az igény szerinti szoptatás az alapja.
2018. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!