Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisbabám tegnap volt egy...

Kisbabám tegnap volt egy hónapos, ma elvittem a tanácsadásra és meglepően tekintettem a mérlegre 4280 grammot mutatott, pedig mi a kórházból 4120 grammal jöttünk ki, a gyermekorvos azt mondta nincs semmi gond? !

Figyelt kérdés

De én nagyon aggódom, akinek ilyen nagy súllyal születik (mi 4400 grammal születtünk) a babája lassabban gyarapszik ?Mert én azt olvastam hogy egy hónapos korára a babának vissza kell nyerni a születési súlyát, és kb. 1 kg kell híznia.

A nevetség az hogy nagyon nyugodt baba eszik és alszik. Van hogy éjszaka 9órát is alszik.

Ha nem lenne neki elég a tej, akkor is ilyen lenne? Vagy nagyon tápláló a tejem?

Várom a válaszotokat!

Egy aggódó anyuka!


2008. okt. 21. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért nem hízik annyira, mert nagy baba, és nem kell semmit "behoznia".

Nekem mindkét gyerekem kicsi volt(2800gr. és 3090 gr.), és az első hónapokban tényleg híztak 1 kilókat. Bár a fiam nem annyira, de ő meg nagyon mozgékony.

Szerintem nincs gond a babáddal, főleg ha a doki is azt mondta.

Annak meg örülj, hogy alszik éjjel, az én fiam 9 hónapos, és még egyszer felkel enni.

Gratulálok a babádhoz!

2008. okt. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy átlag 100-150 gr-ot kell egy babának hetente híznia, és nem a születési súlyát, hanem a kórházi súlyát veszik alapul. Ez alapján egy kicsit tényleg kevésnek tűnik, de a védőnő biztos mondta volna, ha gond van. Sokat számíthat az is, hogy evés előtt vagy után, kaki előtt vagy után mérik-e.

Figyeld, hogy van-e napi minimum 6 pisis pelenkája, és akkor nincs gond. Ha éhes lenne, szerintem is sírna.

2008. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most egy kicsit megnyugtattatok! Remélem az elkövetkező hónapokban már nem lesz ilyen gondunk!

Amúgy a gyermekorvos megnyugvásképpen hétfőre visszahívott egy új súlymérésre, gondolom hogy megnyugodjon ő is és én is.

2008. okt. 22. 09:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nyugodt, kiegyensúlyozott baba, akkor nem hinném hogy aggódnod kéne. Szól, ha éhes, hidd el :-)))))) Na és nem semmi a 9 óra alvás, gratula!!!
2008. okt. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy 8-12 dekát kell hízni a picinek hetente. De nem minden gyerek tudja a statisztikát, és ne ijedjek meg ha nem ennyit mutat a mérleg.

Ha nyugodt a babád, akkor szerintem nincs semmi gond, majd később hízik többet.

Az én fiam pont az ellenkezője, Ő az első 2 hét alatt 56 dekát hízott. Látszik is a kis pofikáján.

2008. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 4550 gr-mal született és szépen hizza a havi 1 kg-okat. Minden gyyerekorvos és védőnő mást mond... Nem kell sok, hogy megduplázza a súlyát 5 hónapos korára.

Amikor a kisfiam (4400 gr-mal született) havonta 7-800 gr-mot hizott, azt akarta a gyerekorvos, hogy adjak neki tápszert is, hogy jobban gyarapodjon.


A lényeg, hogy ha nyugodtan alszik és termel a pelenkájába, akkor nincs miért aggódnod.

2008. okt. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszadóhoz lenne egy kérdésem:

és akkor elkezdted tápszerezni a babád a gyermekorvos tanácsára , mennyi hónapos volt ekkor?

Akkor ti az 1 kilót meghíztátok az első hónapban rögtön?

Mennyit szopott a te kicsit 1 hónaposan?

2008. okt. 22. 19:09
 8/8 anonim ***** válasza:

válasz a kérdésedre:

2 hónaposan kellett volna tápszert adnom, de nem izlett neki - szerencsére. Ez a doktornő szerinti kevés evés 1 hónapig tartott és ezalatt "csak" 800 gr-ot hizott...

Különben már születésétől meghizta a havi 1 kg-mot, egy-egy szopizás alkalmával pedig min. 150-180 gr-mot evett, már a kórházban is.

A kislányom lassn 7 hónapos, eddig minden hónapban min. 1 kg hizás megvolt, most túl van a 10 kilón. Ő most kezd kicsit leállni a napi megevett mennyiséggel, de már nem érdekel a doki véleménye...

2008. dec. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!