Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha jol hizik a baba es megis...

Ha jol hizik a baba es megis sokat sir lehet a tejjel gond?

Figyelt kérdés

Ugy ertem lehet hogy nem lakik jol?

Betoltottuk a hat hetet azota eggyet sir. A sulya gyarapszik, szeklete normalis. Szerintem hasa faj, de anyos es a parom eszik meg az eletem hogy adjak neki tapszert. Szerintetek jo otlet?

Honnan lehetne tudni hogy kell-e mar potolni tappal?

Koszi elore is a valaszokat!


2010. máj. 27. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
6 hetesen fejlődési ugrás van.. Ilyenkor a babák többet szeretnének enni, de ugye egy ideig nem áűll át a szervezet a több termelésére. Ezért hamarabb megéheznek, mint szoktak. Ha láthatóan éhes, tedd a cicire, hadd egyen annyit, amennyi neki jól esik! Így a babád is jóllakik, kevesebbet fog sírni és néhány nap alatt a szervezeted is átáll a megnövekedett mennyiségre! Ha van tejed, kár lenne tápszert adni, mert az csak erősíti az ördögi kört... mivel a tápszer jóllakatná, így nem szopizna sűrűbben, így nem termelődne több tej--- > egyre nkevesebb lenne a tejed, egyre több pótlásra lenne szükség....
2010. máj. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mérleged nincs? Mérd meg,hogy mennyit szopik egy nap. De ha éhes,akkor szopi után sir. Szokta húzogatni a lábát a hasához? Akkor a hasa fáj. Mindig jól büfiztesd meg.
2010. máj. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja,tápszert semmiképp ne adj neki! Szoptass gyakrabban,igy több fog termelödni,ha tényleg kevés lenne,de szerintem a hasa fáj,vagy lehet,hogy többet akar ölben lenni,vagy összebújva szopizni sokáig,én babám is ilyen volt.
2010. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyósodat küldd el jó messzire a tápszerével együtt. Ha a súlya gyarapszik, akkor elég a tejed, 6 hetes kora körül különben is fejlődési ugráésa van, amikor gyakrabban kér enni, hogy neked még több tejed legyen.


Ha tápszerrel pótolsz, annál kevesebbet fog szopni, neked annál kevesebb tejed lesz, így még többet pótolsz, ő még kevesebbet szopik, és pár hét alatt az anyatejes babádból teljesen tápszeres lesz, mert elapad a tejed. Felejtsd el a tápszert!


Ha a lábát emelgeti, akkor a hasa fáj. A hasfájás rendszerint enyhülni szokott, ha evés után járkáltok vele.

2010. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen szokott fajni a pocija :( En is inkabb arra gyanakszom, hogy az a baj. Koszi a valaszokat mindenkinek!
2010. máj. 28. 07:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!