Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 39. hetesen van kis előtejem,...

39. hetesen van kis előtejem, de inkább víznek mondanám, mert nem fehér. Attól még ez szülés után átalakulhat simán, vagy az elején ilyenre számítsak?

Figyelt kérdés
A napokban hallottam egyik ismerősömtől, hoyg nagyon vizes a teje és emiatt a baba nagyon sokat fogyott születés után...
2008. okt. 21. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Az előtej mindíg vizesebb,ha lefejed egy picit láthatod hogy jön zsírosabb sürű tej is. Ha megszültél mindenképpen kérd hogy cicire rakhasd a babát. És a korházban is minél többet legyen cicin,aztán majd kialakul a ritmus és a tejed is úgy változik ahogy az a baba igényeinek megfeleljen. Beszélj a védőnénivel ő mindenben segíteni fog!
2008. okt. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd biztos rosszul szoptatot.Az előtej valóban hígabb,kevesebb benne a tápanyag,a tápláló tej akkor jön amikor másodszorra is érzed,hogy megindul a tejed.Legalább is Nekem így volt.Két gyereket szoptattam,és fejtem más gyerekeknek is.Szerintem az ismerősöd mind a két mellből szoptatott egy szoptatás alkalmával,így mind a kettőből csak az előtejet szívta ki a kicsi.Neked a szoptatással kapcsolatban azt tudom ajánlani,hogy légy kitartó,el kell telnie 1 hónapnak is amíg összeszoktok a babával,és már gond nélkül megy a szoptatás!Ki kell találnod,hogy hogy jó mindkettőtöknek!
2008. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.Ha megszülsz akkor az első szopizások alkalmával az előtejet szívja ki a baba, viszont az a leg egészségesebb újszülöttnek, mert telis tele van vitaminnal, és nyugi nem marad ilyen víz szerű, sőt szinte sárga lesz, aztán majd telnek a napok, és szépen kifehéredig valóba tejszínűvé.Nem tudok egyetérteni az előttem íróval, én 2évig ciciztettem a kislányom, és olyan volt mnt egy lufi, rendesen hízott, pedig 2 mellből szopiztattam, és 9 hónapig semmi más folyadékot nem volt hajlandó elfogadni.Úgy szopiztass majd, ahogy jól esik, és minden rendbe lesz.
2008. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! A szopizás elején vizes a tej álaga, mert az oltja a szomját a babának. A közepe a "főétel", zsírosabb, tápláló. A harmadik és egyben utolsó része az édes ízű "desszert", amitől elálmosodik a baba, emiatt szoktak általában elaludni a babák a cicin, amit én személyszerint abszolút nem bánok :-) semmi sem jobb, mint délután együtt szundizni a picivel:-))) De a kérdésre válaszolva: valószínűleg lesz tejed, örülj neki, a többi meg már adni fogja magát, hallgass az ösztöneidre, és ne stresszeld magad azon, hogy az ismerős mit mond. Van aki váltott cicire esküszik, én 1 ciciből szoptatok egyszerre 10 hónapja. Majd meglátod, egyelőre szerintem koncentrálj a nyugodt, békés szülésre. Sok sikert!
2008. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!