Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes a babát méregetni...

Érdemes a babát méregetni evés előtt és után?

Figyelt kérdés
2008. okt. 16. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Nekem a gyerekorvos mondta, hogy mérjem, mennyit szopizik, de minden etetés után ideges lettem, mert olyan kis különbségeket mutatott (egy napig bírtam). Így inkább 3 naponta fogom mérni a tiszta súlyát.
2008. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi béréltünk babamérleget, nekünk nagyon hasznos volt.

Mivel hasfájós volt a babám igy tudtam mikor mennyit eszik és vigyáztam arra hogy ne etetsem túl.

2008. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is béreljük, és nagyon örülök, hogy van. Én mindig megmérem etetés előtt és után. Nekem jó, hogy van visszajelzésem, mert még kezdő szoptatós anyuka vagyok, és nem mindig tudom megítélni, hogy most bőven evett, vagy csak cumizott a mellemen.
2008. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. okt. 16. 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Én is használtam illetve használom a mérleget. Körülöttem nincsenek mamák, aki elhalmoznának a tapasztalataikkal, ezért nagy segítség volt a mérleg. Az elején soha sem tudtam, hogy miért sír, ezért ha láttam a mérlegelés után, hogy eleget evett, legalább az tudtam, hogy jóllakott, és nem etettem meg 1 óra múlva.


Szerintem ennek köszönhető, hogy nagyon ügyesen beállt a pici lányom napirendje (éjszakai alvás, napi 5-szöri, négyóránkénti evés). Mellesleg én mérleg nélkül parázok mindig azon, hogy eleget evett-e vagy sem.

Egy próbát megér, aztán majd a tapasztalatod alapján eldöntöd, hogy kell vagy sem.


Boldog szoptatást!

Zita (25 hetes baba anyukája)

2008. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amíg csak szopott, én is mértem a babámat, de nem estem kétségbe, ha kevesebbet evett a megszokottnál. Viszont ennek segítségével vettem észre, hogy egyre kevesebbet szopik, és amikor elkezdett csökkenni a súlya 5 hónaposan, az orvosunk írt fel neki tápszert, és elkezdtem a hozzátáplálást is. Ettől kezdve már csak hetente mértem. Most 15 hónapos, és általában hétfő esténként, fürdés után rácsücsül a mérlegre.

-Macska-

2008. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképp érdemes mérni szerintem főleg az elején hogy tudd milyen étvágya van a babának mennyit eszik.Nem kell kétségbe esni ha kevesebbet eszik mint ami elő van írva senki sem egyforma van aki kevesebbel is beéri.Én mértem de 6 hét után már nem.
2008. okt. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!