Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lefagyasztott tejhez hozzáönth...

Lefagyasztott tejhez hozzáönthetem a frisset, és így visszatehetem a fagyasztóba?

Figyelt kérdés
Nagyon remélem, mert elfogyott az aventes kis tartóm.Innentől 0,5-ös üvegekben szeretném fagyasztani.
2008. okt. 12. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem , mert ahhoz, hogy elegyítsd-mert úgy kellene- fel kell olvasztani a régebbit, de felolvasztott terméket visszafagyasztani nem szabad..akkor szerintem az anyatejet főleg nem.

Inkább tedd külön edénybe és ha kell majd akkor többet vegyél ki, vagy várd meg amíg összegyűlik és egybe fagyaszd le.

2008. okt. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Azért nem, mert ugye a felolvadt tejet újrafagyasztani tilos. Tudom, hogy nem akartad felolvasztani, de ha a friss tejet ráöntöd a fagyasztottra, a fagyasztottnak a legfelső rétegét felolvasztja egy rövid időre! Ezután pedig az egész visszafagy. Így a jó tej össze lesz keverve felolvadt és visszafagyott -tehát felhasználhatatlan- tejjel.

2008. okt. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Csatlakozom az előttem szólókhoz, nem lehet. Az Aventes (mellesleg méregdrága) tejtárolók helyett (egyébként én is vettem belőle) a gyógyszertárban kapható műanyag tárolókat használhatod erre a célra. Természetesen a dobozkákat sterilizáld használat előtt. Én úgy tudom, hogy az üveg ráadásul nem bírja a fagyasztást.


Boldog babázást!!!

Zita

2008. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Csak azonos hőmérsékletű tejet önthetsz össze.

Tejtárolási módok: jégkockatartó (mikor megfagyott, kipattintod és egy zacskóba teszed), feles műanyag pohár, uzsonnás tasak. Ezekben is tök jól le lehet fagyasztani, és lényegesen olcsóbb.

2008. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én ezt nem tudtam hogy nem lehet ráönteni a tejet a fagyasztottra, és én már az ötödik babámat szoptatom, és mindegyikkel ráöntöttem az új lefejt tejet a régire, és semmi bajuk nem lett. Én is aventes pohárba gyűjtöm. Nem tudom hogy mi bajuk lehet, de érdekelne ha valki tudja. Köszönöm. 2 hónapos kislány anyukája
2008. okt. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!