Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 1 vagy 2 órán belül megszop...

Ha 1 vagy 2 órán belül megszoptatom újra, az okozhat gondot, fájhat a pocija vagy lehet belőle bármi probléma?

Figyelt kérdés
2008. okt. 10. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Elvileg előfordulhat, hogy megfájdul a pocija, mert még nem emésztette meg az előző tejadagot. Nem írtad, hogy mennyi idős a babád? Igény szerint szoptatod? Esetleg azért kérdezted, mert nem akarsz neki teát vagy vizet adni, csak a tejet?

Én is igény szerint szoptatok, és nálunk is előfordult, hogy csak 2-2,5 óra telt el két evés között. Szépen gömbölyödik is a leányzó. De szerencsére neki nem okozott pocak fájást a gyakori evés.

Üdv, 11 hetes kislány anyukája

2008. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Nem, nem okozhat gondot, nem a szoptatás sűrűségétől fog fájni a baba hasa. Szoptasd, amikor igényli(pl. ha nyűgös) a babád, akár fél óránként is. Úgyis el fogja utasítani, ha nem kell neki. Te is iszol, ha szomjas vagy, és eszel, ha megéhezel. Ráadásul, a kicsik még meg is nyugszanak tőle. Nekem sok gyerekem van, mindegyiküket (tényleg!) igény szerint szoptattam, mégsem lógtak rajtam egész nap, egyikük sem volt kövér, és valahogy egyikőjük sem volt "hasfájós", mint amikkel riogatni szokták a gyakran szoptató mamákat. Adj neki, amikor és ahogy jónak látod!
2008. okt. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 4,5 hónapos a kislányom, nekem is azt mondta az orvos h ne ettesem 2 óránál sűrűben mert akkor mindig valami lötyög a pocijában,de nem tartottam be ha éhes volt adtam neki és nem fájt a pocija hála istennek. Szerintem észre veszed rajta bár nem irtad h mennyire pici a babácska, de hanem éhes akkor úgy is elfordul a cicitől! Szerintem hallgas a babádra és ha éhes adjál neki minden féle képpen.

További jó babázást! üdv.

2008. okt. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!